KRYPTONIM „ŻUKOWSKI”

Jakiś dysponujacy nietuzinkowym poczuciem humoru Czytelnik umieścił w komentarzu świetnie skomponowany tekst pokazujacy bez ogródek sposób funkcjonowania pewnej szacownej instytucji. Polecam!

TAJNA KANCELARIA

PROJEKT PISMA KRYPTONIM "ŻUKOWSKI"

"Szanowny Panie,

w odpowiedzi na Pana korespondencję skierowaną do Prezydenta Miasta Gliwice w sprawie określenie zasad finasowych umieszczania reklam i ogłoszeń w pasie drogowym oraz przedstawienia rocznych przychodów uzyskiwanych z tego tytułu w okresie ostatnich 5 lat przekazanej do tut. jednostki organizacyjnem celem załatwienia zgodnie z kompetencjami, informuję, że ZDM przyjął deklarację niezwłocznego nachylenia się nad wskazanymi zagadnieniami. Winien Pan jednak zważyć, że w chwili nachylania się nad jednymi problemami zainteresowanym innym problemami ukazywać się będzie ta strefa zarządu ZDM, w której rozszczepieniu podlegają jego plecy. Warto by miał Pan na względzie, że angażując ZDM do spraw błahych odciąga Pan tę instytucje dobra publicznego od spraw faktycznie ważnych z punktu widzenia miejskiego drogownictwa, takich jak: wyrzynanie drzew wielbionych przez nawiedzonych mieszkańców miasta, rozbebeszanie śródmiejskich ulic na długie i męczliwe miesiące, przygotowywanie dokumentacji niezbędnych dla zorganizowania nieograniczonych przetargów na roboty drogowe wygrywanych po długich i twardych bojach toczonych w toku zamówień publicznych przez umiłowaną spółkę córę gminy Gliwice – PRUiM oraz jej dorodne i dobrze uposażone spółki wnuczki.

Uprzedzając Pańską prośbę o spotkanie z prezydentem mam zaszczyt poinformować Pana, że prezydent Gliwic był łaskaw zapoznać się z obszerną informacją Zarządu Dróg Miejskich dotyczącą określania zasad finasowych umieszczania reklam i ogłoszeń w pasie drogowym o co złośliwie raczył Pan zagadnąć w swym szyderczym piśmie a także z Pańską korespondencją w tej sprawie. Wyznać należy, że rozbawił Pan nas oraz prezydenta Gliwic setnie a wiadomym jest przecież i oczywistym, że żadnej sensowne i rzetelnej informacji w tym zakresie Pan nie uzyska z prostej przyczyny – bo nie! Z uwagi na fakt, że prezydent nie po to najmował sobie na kierownicze stanowiska w ZDM odpowiednie i zaufane osoby aby następnie podważać stanowiska tych osób to oczywistym i jasnym winno być, iż podziela stanowisko zarządu Jednostki wobec czego spotkanie z Panem w tej sprawie byłoby bezprzedmiotowe. W innych zresztą sprawach bezprzedmiotowe byłoby rózwnież. Prezydent Gliwic nie po to wygrywa kolejne wybory by się następnie wyborcom musiał tłumaczyć z każdego swojego ruchu. Sam fakt, że prezydent trwa na swym urzędzie tyle lat jasno i dobitnie pokazuje, że jest dzielny i mądry i bez podszeptu i kontroli wyborców potrafi nieomylnie sprawować władzę. A jak się komu to nie podoba to winien wiedzieć, że nikt go tu w Gliwicach trzymać na siłę nie zamierza. Wolna droga!  

Z poważaniem

inż. dypl. Jan Mąka-Wrocławski"

5 Comments on "KRYPTONIM „ŻUKOWSKI”"

 1. czytająca uważnie | 23 lipca 2014 at 11:36 am | Odpowiedz

  brzuch od śmiechu mnie boli…dawno tak się nie uśmiałam…dobre , dobre….i tragiczne…

   

 2. Doskonała diagnoza i oddanie stylu "myślenia" urzędasków. 

  Niestety etos pracy urzędnika w naszym Mieście minał dno i zagrzebał się w mule. Ale co ja tu o etosie, jak te miernoty nie rozumieją prostych spraw, rostrząsając je z egzaltacją. Jak mają zrozumieć i/lub przyjąć ze ich praca to służba ludziom? Że dostają pensje z naszych podatków. Od policjanta wymaga sie by nas chronił, od nauczyciela by uczył etc. A urzędnik? 

  W Gliwicach to kula u nogi. Pływamy po wodach problemów wyprodukowanych przez paru typków, na ich własne potrzeby.

  Czego dokonali nasi nadzorcy przez tyle lat? 

  Stworzyli doskonały układ do kradzieży publicznych pieniędzy, oraz do wykorzystywania stanowisk we  własnych celach, dla osiagnięcia korzysci. Lista grzechów jest długa.

  Mieszkańcy muszą w końcu zainteresować się "gospodarowaniem" ich własnym dobrem. 

  Po wakacjach, w najgorętszym okresie przed wyborami. Wypadnie jeszcze parę asów z rekawa sprawiedliwości. Wtedy spadochron może się już nie otworzyć ( co niektórym ) na czas. Czego sobie i innym Mieszkańcom Gliwic Życzę, tak jak miłego wypoczynku.

 3. Ale z Was wcidupne szczekaczki. Jak to fajnie tak sprytnie sobie rzygnąć na wszystkich a nie tylko na samego Prezydenta.  W następnych wyborach polecam głosować na praworządnych i chcących obywatelom nieba przychylić przedstawicieli miłościwie nam panujących POlszewików, który cały kraj doprowadzili do pięknie kwitnącej riuny. Jeszcze tylko Gliwic nie udało im się gnojem zalać.

  • No raczej fiołkami nie pachnie w Gliwicach. Mój wciupny szczekaczku. Gnój wydaje się być klarowną cieczą w porównaniu z tym co toczy nasz Gród.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*