Kulesza, Kulig, Kot i Szyc – gwiazdy kręcą w Buku!

dav

Miłośników Amfiteatru Buk i tych wszystkich, którzy wierzą, że jego powrót nie będzie tylko chwilowy, zapewne bardzo ucieszy ta wiadomość. Nie dość, że już za kilka dni przyjedzie tu oskarowy reżyser Paweł Pawlikowski, to jeszcze w przestrzeniach Amfiteatru będą kręcone sceny do najnowszego jego filmu, z plejadą gwiazd polskiego kina!

Amfiteatr Buk bezapelacyjnie wygrał rywalizację z innymi lokacjami, z których najpoważniejszą kandydaturą był amfiteatr w Zgorzelcu. Kiedy jednak reżyser zjechał do Rud, nie mogło być już wątpliwości. "To magiczne miejsce!" – stwierdził i tak oto finałowe sceny jego najnowszej po sławnej "Idzie" produkcji, rozegrają się na naszej scenie i w budynku dawnego najtklubu.

"Zimna wojna", bo o nią chodzi, obsadzona jest bajecznie. W tej polsko-francusko-angielskiej produkcji zagrają między innymi: Agata Kulesza, Joanna Kulik, Tmasz Kot i Borys Szyc. Już 26 i 27 lipca odbędzie się plan zdjęciowy, a wcześniej pracować tu będą ekipy  remontowe, scenarzyści i oświetleniowcy. To właśnie jest przyczyna pewnej ciszy w ostatnich dniach – ilość prac do wykonania po naszej stronie, jest ogromna.

A dla wszystkich niespodzianka! Publikujemy jako pierwsi zdjęcie projektu scenografii Amfiteatru. Tak będzie on wyglądał w filmie, jako amfiteatr festiwalowy z 1963 roku. Podoba się? Jeśli tak, trzymajcie kciuki za szybki koniec zdjęć i montażu. A potem Amfiteatr Buk będzie podziwiany przez ogromną widownię, zapewne nie tylko w Polsce.

Dariusz Jezierski

1 Comment on "Kulesza, Kulig, Kot i Szyc – gwiazdy kręcą w Buku!"

 1. … więc powtórzę to tylko co kiedys napisałem, bo cóż więcej :

  … a nawet drzewa im wierzą, te drzewa co tyle widziały już

  … więc dobrze Aniu

  … więc dobrze Darku

  … więc dobrze, że Wam „szajba odbiła”, a nawet „odwaliło”

  … więc dobrze, a nawet bardzo dobrze

Leave a comment

Your email address will not be published.


*