KWW Dariusza Jezierskiego „Gliwiczanie” – nasze „Jedynki”

Zgodnie z zapowiedzią, prezentujemy dziś kandydatki i kandydatów do Rady Miasta z list Komitetu Wyborczego Wyborców Dariusza Jezierskiego „Gliwiczanie”, którzy w poszczególnych okręgach wyborczych wystartują z numerem 1. Bliżej poznacie ich w serii wywiadów, prezentujących ich sylwetki, zainteresowania i marzenia. Program, który ich zbliżył, zostanie zaprezentowany 35 dni przed wyborami samorządowymi.

 

Okręg nr 1 – Joanna Cichocka

Joanna Cichocka

Jest osobą przedsiębiorczą. Od 23 lat stale prowadzi działalność gospodarczą w Gliwickim Centrum Handlowym! Nic dziwnego zatem, że problemy drobnej przedsiębiorczości zna od podszewki. Ma świadomość, że w prawidłowo funkcjonującym mieście musi istnieć przestrzeń dla rozwoju tego sektora. To właśnie brak warunków dla rozwoju drobnej przedsiębiorczości ma niebagatelny wpływ na wyludnianie się centrów miast.

Sytuację przedsiębiorców może jej zdaniem poprawić:

 • właściwe zagospodarowanie lokali

 • niskie czynsze

 • zwolnienia podatkowe

W swoim programie zamierza skoncentrować się również na poprawieniu warunków życiowych seniorów i osób niepełnosprawnych. Priorytetem będzie dla niej wyczulenie mieszkańców na krzywdę i niesprawiedliwość, jako ważny aspekt budowania zdrowego, wzajemnie się wspierającego społeczeństwa.

Jej motto: SŁUCHAĆ – RADZIĆ – POMAGAĆ

 

Okręg nr 2 – Dariusz Jezierski

male

Reżyser teatralny, dziennikarz, społecznik. Gliwiczanin od urodzenia. Kandydat KWW Dariusza Jezierskiego „Gliwiczanie” na prezydenta Gliwic.

Konsekwentnie dąży do wyegzekwowania przestrzegania prawa w gospodarce komunalnej miasta. Ten obszar działalności miasta ma bowiem znaczący wpływ na jego możliwości rozwojowe. Społeczny nadzór nad przepływem strumieni finansowych, przeciwdziałanie zjawiskom patologicznym, w tym korupcji i nepotyzmowi, decydują w efekcie o wszystkich aspektach życia. Jego zdaniem nie tylko nie został wykorzystany w pełni potencjał gospodarczy miasta, ale jego rozwój ulega wręcz wyhamowaniu, wskutek zdławienia konkurencji na rynku, narzucenia dominującej pozycji miasta w wielu dziedzinach gospodarki i kontrolowanego, ukierunkowanego do konkretnej grupy osób przepływu kapitału.

Dopiero po przywróceniu zdrowych mechanizmów rynkowych i niezbędnych reformach rozdętego i nieekonomicznego systemu spółek z udziałem miasta, Gliwice będą mogły przyśpieszyć tempo rozwoju i nie odstawać w tak wielu dziedzinach, jak dzieje się to ostatnio. Doprowadzenie do tych zmian jest jego priorytetem.

Gliwice stać na to, aby wszyscy gliwiczanie poczuli, że mieszkają w mieście sukcesu. Miasto musi zatem finansować niektóre przejawy społecznej aktywności.

Osiągnięty sukces ekonomiczny musi być dyskontowany w edukacji, służbie zdrowia, nowocześnie pojętym transporcie, wreszcie w życiu kulturalnym. Wszystko to powinno się złożyć na strategię uczynienia z Gliwic miasta konkurencyjnego i atrakcyjnego dla potencjalnych przyszłych mieszkańców.

Jego motto: Gmina to ludzie, nie infrastruktura.

 

Okręg nr 3 – Lesław Nowara

Lesław Nowara

 

Prawnik, menedżer, poeta, doświadczony pracownik administracji publicznej (kilka lat pełnił funkcję naczelnika wydziału Kultury UM w Gliwicach, pracował także w administracji rządowej).

 

Priorytetami są dla niego kwestie miejskiej polityki zatrudnienia, opartej na nowatorskich i unikatowych rozwiązaniach organizacyjnych, jako alternatywa dla całkowicie niewydolnych Powiatowych Urzędów Pracy.

 

Za kwestię niezwykle istotną uważa on komunikację społeczną, prowadzącą w efekcie do rozwiązań organizacyjnych zwiększających partycypację obywateli w zarządzaniu miastem. W jego koncepcji sama 25 osobowa Rada Miasta to grono zbyt wąskie, aby kompetentnie decydować o bardzo różnych aspektach zarządzania miastem bez aktywnego udziału przedstawicieli wszystkich działających na terenie Gliwic licznych organizacji społecznych.

Jako człowiek czynnie uczestniczący w tworzeniu kultury ma do zaproponowania cały pakiet szczegółowych rozwiązań dotyczących życia kulturalnego, promocji miasta, współpracy z miastami partnerskimi itp.

Widzi konieczność wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych.

W przypadku, gdy w wyniku wyborów, prezydentem zostanie Dariusz Jezierski, Lesław Nowara otrzyma stanowisko Zastępcy Prezydenta Miasta.

Jego motto: Efektywny samorząd = efektowne miasto.

 

Okręg nr 4 – Wiesława (Grażyna) Daszewska

Grażyna Daszewska

Rodowita gliwiczanka. Prowadzi własną działalność gospodarczą. Społeczniczka od zawsze konsekwentnie wskazująca na negatywne zjawiska zachodzące w mieście. Z tego powodu w 2009 roku bezpośrednio zaangażowana była w referendum w sprawie odwołania obecnego prezydenta z jego stanowiska.

Jest osobą empatyczną, wrażliwą na przejawy niesprawiedliwości, zawsze gotową do pomocy tym, którzy jej potrzebują.

Jest przekonana, że Gliwice potrzebują zmian i odrzucenia archaicznych, niepodlegających żadnym modyfikacjom koncepcji zarządzania miastem opracowanych przez obecne władze. Przykładem upartego trwania przy błędnych decyzjach, podjętych na podstawie fałszywych przesłanek, jest dla niej likwidacja komunikacji tramwajowej, oraz budowa Hali Gliwice.

W swojej pracy jako radna zamierza skoncentrować się na rewitalizacji umierającego centrum miasta, rozwiązaniu problemów związanych z komunikacja samochodową i brakiem miejsc parkingowych, wyrównaniu szans rozwojowych wszystkich dzielnic Gliwic oraz stworzeniu w mieście mechanizmów, zapobiegających masowej migracji zdolnej młodzieży.

Jej motto: Gliwice dobrem wspólnym.

red.

12 Comments on "KWW Dariusza Jezierskiego „Gliwiczanie” – nasze „Jedynki”"

 1. Czy ten masoński sygnał prawą dłonią jedynki z Ok.2. jest przypadkowym gestem? 😀

 2. Panie Dariuszu, co Pan wypisuje? Pani Cichocka chyba sama ma 23 lata, więc jak może od 23 lat prowadzić działalność gospodarczą? 

 3. Zaskakująco jest… i wszystkim życzę powodzenia. Ale mnie dziś bardziej ciekawi, czy sprzedaż piwa browaru Ciechan w Gliwicach wzrośnie, czy zmaleje? Przepraszam.

  • A dlaczego miałaby zmaleć? Chłop powiedział, co myśli i tyle. Uważam, że tak zwana poprawność polityczna przynosi więcej szkód i powoduje omijanie drażliwych tematów. 

   • Jaka poprawność polityczna? Ja się cieszę, że gość ujawnił się jako homofob i prymitywny wsteczniak. Serio, to nie spodziewam się, żeby na takim mentalnym zadupiu jak Gliwice, ktoś z powodu takich poglądów zdecydował się wycofać ze sprzedaży jego produkty. Ideałem byłoby, gdyby teraz utrzymywały go zbłąkane dzieci Zawiszy, ale niestety to środowisko ledwie stać na przemysłowe sikacze i to on wspiera narodowców i proputinowskie poglądy. Towarzystwo warte siebie.

 4. Jak glosowac to na pana Dariusza interesuje sie zwyklymi obywatelami i taki prezydent powinien byc 

  • szczere wypowiedzi | 29 września 2014 at 7:33 pm | Odpowiedz

   też tak uważam, pan Dariusz to uczciwy, pracowity , zorientowany i w pełni zaangażowany kandydat na Prezydenta, dbający zarówno o dobro dużych spraw jak też o słabe i bezbronne jednostki

 5. Piękna ta jedynka w okręgu pierwszym ( Pani Joanna) . Skoro od 23 lat prowadzi działalność gospodarczą to znaczy, ze to zdjęcie jest sprzed 23 lat. Myślcie logicznie fani Pana Dariusza

 6. Pani Wiesława czy tez Grażyna … Panie Darku myslę że nie jest to dobry wybór , osoba nie znana w mieście a kazdy głos sie liczy!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*