Lesław Nowara ? KWW Dariusza Jezierskiego ?Gliwiczanie? ? nr 1 w Okręgu nr 3

Od kilku lat nie obchodzę urodzin, ale nie mam z tego powodu kompleksów, ani poczucia utraconego czasu, chociaż ukończyłem 51 lat. Mam nadzieję, że wiele ważnych rzeczy w życiu jest jeszcze przede mną. Ukończyłem studia prawnicze, ale przez ostatnie 26 lat wykonywałem wiele różnych zawodów, pracowałem jako asystent na Uniwersytecie Śląskim, byłem urzędnikiem samorządowym, pracowałem też w administracji rządowej. Od 15 lat pracuję jako menedżer specjalizujący się w zarządzaniu zmianą i rozwojem na rzecz kilku firm handlowych działających w branży dystrybucji artykułów fryzjerskich i kosmetycznych. Poza pracą zawodową od 30 lat zajmuję się twórczością literacką – jestem autorem 10 opublikowanych książek, od kwietnia br. pełnię również funkcję wiceprezesa katowickiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Prywatnie uwielbiam podróże, a zwłaszcza zwiedzanie zabytków, najciekawszych kolekcji muzealnych na całym świecie, byłem w ponad 25 krajach świata, w niektórych wielokrotnie… Często i dużo podróżuję także po Polsce.

Jestem rodowitym Gliwiczaninem. Jeśli uzyskam mandat radnego w gliwickiej Radzie Miasta chciałbym swoje działania ukierunkować głównie na rzecz mieszkańców miasta, a nie inwestycji, obiektów i instytucji.

Najważniejszy priorytet – praca. Nowe miejsca zatrudnienia, aktywizacja przedsiębiorczości, realna likwidacja bezrobocia.

Drugi priorytet – zdrowie. Nowoczesne, świetnie wyposażone i łatwo dostępne przychodnie, szpitale, opieka i wsparcie dla osób niepełnosprawnych i w podeszłym wieku.

Trzeci priorytet – udział mieszkańców w zarządzaniu miastem. Przede wszystkim poprzez stworzenie platformy komunikacji z mieszkańcami w formie rad, grup doradczych, zespołów konsultacyjnych oraz bardzo bliska i aktywna współpraca ze stowarzyszeniami, związkami zawodowymi, i innymi organizacjami społecznymi na ternie miasta.

Czwarty priorytet – harmonijny rozwój. Ukierunkowanie działań inwestycyjnych i innych przedsięwzięć na zaniedbywane dzielnice (Sośnica, Łabędy) oraz ich rewitalizacja.

Lesław Nowara

1 Comment on "Lesław Nowara ? KWW Dariusza Jezierskiego ?Gliwiczanie? ? nr 1 w Okręgu nr 3"

  1. bardzo mi smutno i śmiesznie. kultura w tym mieście jest zbytkiem przez gliwiczan traktowanym, jako nazbyt kosztowny.  no może raz do roku jakaś "noc" dla buraków. za to plakatów można ponaklejać…

Leave a comment

Your email address will not be published.


*