Letnia szkoła wyobraźni w Muzeum

Wakacje to dla najmłodszych czas szczególny i piękny – nawet, jeśli dzieci nie rozpoczęły jeszcze nauki w szkole i nie są zmęczone codzienną rutyną, piękna pogoda sprzyja dobrej zabawie, a wyobraźnia podsuwa wiele nowych, wspaniałych pomysłów…

I tu zaczyna się problem wielu rodziców – jak zorganizować czas swoim pociechom? Co zrobić, by dzieci były bezpieczne i nie wpadły w złe towarzystwo?

Muzeum w Gliwicach proponuje, by najmłodsi spędzili czas, rozwijając własną wyobraźnię. W każdy wtorek i czwartek organizowane są warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy będą mieli szansę kreatywnie wykorzystać wełnę i tekturę – wykonają własnego Wełnianego Przyjaciela, który zawsze będzie gotów przytulić i pocieszyć. Samodzielnie stworzą także inne zabawki – Papierowego Psa oraz Sowę Mądrą Głowę, która towarzyszyć im będzie przez cały rok szkolny – na jej brzuszku znajdzie się bowiem miejsce na plan lekcji. Kto wie, być może podczas wspólnej pracy zostaną nawiązane także inne przyjaźnie, które przetrwają dłużej, niż papierowe figurki…

W spotkaniach mogą brać udział dzieci w wieku od pięciu do dziesięciu lat. Warsztaty odbywają się w Willi Caro i każdorazowo rozpoczynają się o godzinie 10. Udział jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (jedna grupa może liczyć maksymalnie 15 osób), konieczna jest rezerwacja pod numerem telefonu 32 335 44.

Szczegółowe informacje na temat tej i innych propozycji Muzeum w Gliwicach można znaleźć na stronie www.muzeum.gliwice.pl.

1 Comment on "Letnia szkoła wyobraźni w Muzeum"

  1. gogol przejazdem | 23 lipca 2012 at 7:18 am | Odpowiedz

    „… Samodzielnie stworzą także inne zabawki – Papierowego Psa …”

    Na początek dobre, polecam jednak żywego.
    Sprawdzone !

Leave a comment

Your email address will not be published.


*