Lipy na Mickiewicza wciąż zagrożone…

Otrzymaliśmy taki oto list:

Szanowni Państwo, w załączeniu przesyłam kopię pisma, jakie Stowarzyszenie „Gliwickie Drzewa” otrzymało w dniu dzisiejszym. Byłoby ze wszech miar wskazane, by nagłośnić w mediach sprawę toczonego w dalszym ciągu postępowania o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew na alei Mickiewicza, niezależnie od wszczętego przecież jeszcze w listopadzie ubiegłego roku postępowania o wpis tego obszaru do rejestru zabytków województwa śląskiego.
(…) Temat nie jest zamknięty! Nie wiemy, jak Urząd Miejski w Zabrzu odniesie się do wniosku ZDM, jeśli WUOZ nie zdąży z wpisem do rejestru zabytków przed wydaniem decyzji w sprawie wycinki. Nie wiemy też, czy nasz wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu zostanie rozpatrzony pozytywnie.
Serdecznie pozdrawiam i proszę o mobilizację. Lipy nie są jeszcze uratowane…

Marek Rawecki

A oto pismo:

pismo z um

6 Comments on "Lipy na Mickiewicza wciąż zagrożone…"

 1. GOGOL PRZEJAZDEM | 29 stycznia 2013 at 8:05 am | Odpowiedz

  „…Temat nie jest zamknięty!…”

  Polityk powinien być elastyczny – inaczej staje się tyranem .
  Chcą reklamę – będą ją mieć.
  Tylko będzie to : ”lipna reklama”
  http://www.emotka.pl/emotikony/klasyczne/0529.gif
  NIC JUŻ NIE BĘDZIE TAKIE JAK BYŁO…
  (TZ)

 2. Oby im się udało.

 3. Mirella Czajkowska-Turek | 29 stycznia 2013 at 3:58 pm | Odpowiedz

  Jeśli ktokolwiek orientuje się w przepisach, wiedział od razu, że wniosek o wpis lip do rejestru zabytków to dopiero początek. A jeśli ktoś sądził, że to zwycięstwo, to już- niestety- wie, że nie.
  Proszę napisać co Pan ma na myśli prosząc o moblizację i co możemy jako mieszkańcy Gliwic zrobić. Przypominam, że ja osobiście walczę o drzewa wycinane z rozpędu pod DTŚ w Gliwicach :))

  • A ile w swoim życiu Szanowna Pani już zasadziła drzew, skoro tak bardzo o nie walczy?

  • Prosiłem o mobilizację, bo nieuzasadniony optymizm usypia czujność. Przestrzegaliśmy już w listopadzie zeszłego roku, by jeszcze nie otwierać szampana…. Dobrze, że zabrzańskie media podjęły temat. „So information is a defence”…

Leave a comment

Your email address will not be published.


*