List do Ministra Obrony Narodowej

Słowo się rzekło, list wysłany. Zapewne nie będzie nawet odpowiedzi. Ale zło nienazywane staje się po czasie rzeczywistością zastaną. Chyba za rzadko wyrażamy swoją opinię. Po co to robić? Chociażby po to, aby inni zwrócili na coś uwagę…

  Pan Antoni Macierewicz,

       Minister Obrony Narodowej

 

Szanowny Panie Ministrze,

podczas pełnienia obowiązków, związanych ze sprawowaniem funkcji ministra obrony narodowej, niejednokrotnie odwołuje się Pan wprost do wartości najwyższych, jak patriotyzm, racja stanu, poszanowanie tradycji, szacunek dla bohaterów. Mając tego świadomość, z pewnym niedowierzaniem potraktowałem doniesienia medialne cytujące słowa, wypowiedziane przez Pana w wywiadzie dla Rzeczpospolitej, o tym, że chciałby Pan aby każdy oficer w Wojsku Polskim mógł poszczycić się takimi osiągnięciami jak pan Bartłomiej Misiewicz. Sprawdziłem – niestety, tak właśnie Pan powiedział.

Panie Ministrze, jakiekolwiek sugerowanie przez ministra obrony narodowej, że 26 letni młody człowiek, spędzający większość swojego życia w zaciszu gabinetów, może mieć osiągnięcia i zasługi dla obronności kraju większe niż członkowie korpusu oficerów Wojska Polskiego, jest niedopuszczalne. Żadne doraźne korzyści polityczne, czy po prostu wizerunkowe, nie mogą być usprawiedliwieniem dla takiego publicznego dezawuowania wartości  ludzi, którzy całe swoje życie postanowili oddać właśnie obronności kraju, ze wszystkimi tego ewentualnymi konsekwencjami. Proszę zatem nie podważać w sposób lekkomyślny autorytetu Wojska Polskiego w oczach obywateli Rzeczpospolitej Polskiej. W taki sposób, szkodząc wizerunkowi polskiej armii, szkodzi Pan najlepiej pojętemu interesowi kraju i obywateli.

Wypowiedzianych słów nie da się już cofnąć. Proszę zatem o większą rozwagę przy wygłaszaniu sądów i opinii. Sądzę, że jesteśmy zgodni, iż tego wymaga zarówno funkcja, którą Pan sprawuje, jak i polska racja stanu.

z wyrazami szacunku

Dariusz Jezierski, info-poster.eu

 

Be the first to comment on "List do Ministra Obrony Narodowej"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*