Malarstwo w Melinie

Już wkrótce, w Galerii Melina będzie można obejrzeć pierwszą z dwóch wystaw zwycięzców Gliwickiego Przeglądu Artystycznego – GPART I 2014! Tym razem czeka nas  wystawa malarstwa Anny Golder.

To nie ma być rzeczywistość według tutejszych praw – tam panuje inna fizyka kwantowa

Anna Golder – urodzona w 1986r. Zaczęła od rysunku około 4 lata temu w ognisku pracy pozaszkolnej w Zabrzu pod okiem Tadeusza Nowotarskiego i Lesława Kozickiego. Obecnie jest nianią.

"Trudno mi pisać o swoim malarstwie – dla mnie obrazy mówią sobą (możliwe, że do każdego co innego). Ja tych obrazów jakby nie namalowałam, ale one mi się przydarzyły. Nie ma dla mnie rozgraniczenia między nimi, a momentami, uczuciami, przeżyciami. Podejrzewam, że mogę dzięki nim poznać siebie. Może to są zapisy nieskończoności chwili, która przybrała w tym momencie taką, a nie inną formę? Może to coś co powstało między mną, a kimś, czymś? Im dłużej maluję, tym mniej coś z tego rozumiem. To tak, jakby przybrało formę coś, co było na innej płaszczyźnie, a teraz jest materialne – ukształtowało się i teraz istnieje równocześnie obok i można w to patrzeć."

Organizatorem wystawy oraz Gliwickiego Przeglądu Artystycznego jest Stowarzyszenie na rzecz rozwoju kultury Melina.

Zapraszamy!
Wernisaż 28.11.2014 (piątek), godzina 19:00

Galeria Melina, ul. Częstochowska 16, Gliwice

Więcej informacji na www.stowarzyszenie-melina.pl 

 plakat g part1

red.

Be the first to comment on "Malarstwo w Melinie"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*