Miejska Bilioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza na niezwykły wernisaż!

?Na wystawie można zobaczyć zmieniającą się na przestrzeni wieków formę wydawniczą Biblii. Zaprezentowane zostaną m. in.: Biblie pisane na zwoju ze skóry, pergaminie i papirusie, najmniejsza oraz najcięższa Biblię świata, Pismo Święte, które ma już ponad 430 lat, a także fragment Pisma Świętego ocalony z Getta Warszawskiego. Dodatkowo wyeksponowana będzie kolekcja znaczków pocztowych z motywem Biblii.? ? tak o wystawie mówią sami organizatorzy.
Cała kolekcja historyczna tej księgi pochodzi ze zbiorów pastora, Henryka Patriarchy, który przez pierwszy tydzień będzie opowiadał o tej niezwykłej wystawie. Pastor Henryk Patriarcha, aktualnie mieszkający w Niemczech, jest prawdziwym miłośnikiem Biblii. Pasja ta spowodowała, że swoje życie poświęcił na szerzenie biblijnych wartości. W bardzo ciekawy, oryginalny sposób opowie nam o każdym, cennym eksponacie.

Foto: www.swiatbiblii.ovh.org

Biblia jest jedną z najważniejszych ksiąg w historii świata, nie tylko pod względem duchowym, ale również literackim, historycznym i społecznym. Nie ulega wątpliwości, że dla wielu ludzi jest swojego rodzaju życiowym drogowskazem, swoistą księgą psychologiczną, filozoficzną, uniwersalną. Niektórzy wierzą, że uzdrawia, niektórzy, że ma ukryte właściwości, że jest księgą magiczną, napisaną ręką Boga. Z Biblią w ręku artyści szukali inspiracji, na jej podstawie powstawały pieśni i filmy, za nią wybuchały wojny. Warto więc skorzystać z okazji, by zgłębić nieco historię tej niezwykłej księgi, jakkolwiek do niej podchodzimy, cokolwiek o niej myślimy i czym dla nas jest. Na pewno nikt nie podchodzi do niej obojętnie i to sprawia, że jest nadzwyczajna i warta bliższego przyjrzenia się.

Mary DuLait

ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ
12 maja 2012 r. o godz. 16.00 –
Sala wystawowa biblioteki, pl. Inwalidów Wojennych 3 – WYSTAWA BIBLII – wystawa ze zbiorów pastora Henryka Patriarchy.
Wystawa czynna od 12 do 25 maja 2012 r.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 32 775 71 52 i 723 481 048.

Rezerwacji dla grup zorganizowanych należy dokonać telefonicznie.

1 Comment on "Miejska Bilioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza na niezwykły wernisaż!"

  1. gogol przejazdem | 10 maja 2012 at 5:51 am | Odpowiedz

    Dziś to jest „ARTYZM” ,a ja tak spędziłem dzięcinstwo- „ucząc się” przy wysokim stopniu zasilania energii. (starsi wiedzą o co chodzi) Więc jestem… „ARTYSTĄ”
    DZIĘKUJĘ CI GIEREK !

Leave a comment

Your email address will not be published.


*