Młodzi i perspektywiczni

Galeria X Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej zaprasza na wernisaż wystawy „Young Architecture V 4”, który odbędzie się w nowym budynku Wydziału Architektury przy ul. M. Strzody 10, 3 kwietnia (wtorek) o godz. 18.00
Najlepsze prace studentów z najlepszych szkół architektury krajów Czwórki Wyszehradzkiej złożyły się właśnie na wystawę „Young Architecture V 4”. Architekci z Pragi, Bratysławy, Debreczyna i Gliwic dopiero wchodzą w życie zawodowe, a ich rozpoznawalny styl dopiero się kształtuje. Pokolenie młodych architektów to z całą pewnością formacja, którą należy obserwować z uwagą. Kreatywni, odważni wizjonerzy, reprezentatywni dla sposobu myślenia swojego pokolenia tworzą już teraz projekty bardzo interesujące.

Na wystawie zobaczymy około 80 prac, które dają wyobrażenie o specyfice kształcenia w poszczególnych ośrodkach. Ekspozycja była już prezentowana podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu, w Pradze w nowej Narodowej Bibliotece Technicznej w Pradze i odwiedziło ją wtedy kilka tysięcy zwiedzających! Oglądano ją również w Bratysławie. W Polsce gości po raz pierwszy.

Be the first to comment on "Młodzi i perspektywiczni"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*