Mówiły jaskółki, że… znów nam biją spółki!

Kolejna wpadka gliwickich spółek…

Jak poinformował Portal Samorządowy, 48 tysięcy złotych kary zapłaciły dwie gliwickie spółki: prywatny Remondis Gliwice i samorządowe Przedsiębiorstwo Składowania i Utylizacji Odpadów za dokonanie koncentracji bez zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

smieci1

Małgorzata Cieloch, rzeczniczka UOKiK poinformowała, że obaj partnerzy którzy utworzyli Śląskie Centrum Recyklingu, planując między innymi stworzenie instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów, nie odwołali się od kary. Utworzona spółka  natychmiast została „uśpiona” i miała zacząć działać po uzyskaniu odpowiednich dopuszczeń. „Uśpienie” nie zwalniało jednak od tego, aby zamiar jej stworzenia zgłosić do UOKiK. Swoją drogą, to że ktoś coś musi zgodnie z prawem nie oznacza, że w Gliwicach to zrobi i świadczą o tym przypadki, ujawnione w innych spółkach przez Info-Poster.

Remondis Gliwice zapłacił 37 tys. zł a PSiUO 11 tys. zł. Niby niewiele, ale to kolejny dowod, że coś z tymi menadżerami naszych spółek jest nie tak. Jeśli Śląskie Centrum Recyklingu nie uzyska statusu regionalnej instalacji9 do przetwarzania odpadów, będzie musiało zostać rozwiązane.

Więcej:

http://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/uokik-ukaral-firmy-komunalne-z-gliwic,45174_0.html

dj

2 Comments on "Mówiły jaskółki, że… znów nam biją spółki!"

 1. GOGOL PRZEJAZDEM | 22 lutego 2013 at 1:14 pm | Odpowiedz

  „…Remondis Gliwice zapłacił 37 tys. zł a PSiUO 11 tys. zł. Niby niewiele, ale to kolejny dowód, że coś z tymi menadżerami naszych spółek jest nie tak. …”
  No to no to dostanąkierownicy po premii…
  http://smileys.smileycentral.com/cat/3/3_7_11v.gif
  ŻARTUJĘ, CO POŻARTOWAĆ NIE MOŻNA ?
  TY I …TY TO ZAPŁACISZ ….
  http://www.emotka.pl/emotikony/klasyczne/0529.gif
  NIC JUŻ NIE BĘDZIE TAKIE JAK BYŁO…
  (TZ)

 2. I znowuż PSIUO coś popsiuło!
  Coś kombinowali i na minie pojechali.
  Jakie IQ ma Prezes PSIUO?
  Jak to rozwiązane jak dopiero co zawiązane?
  Miasto by miało.korzyści
  A tak plan się nie ziści.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*