MUZA na jesień – propozycje książkowe Anny Król

Tym razem kilka tytułów Wydawnictwa Muza S.A.

Lizzie Doron „Dlaczego nie przyjechałaś przed wojną?

Czy doceniasz świat w jakim przyszło Ci żyć? Jeśli nie, to zamknij oczy i wysłuchaj tej historii, która wzruszy najbardziej zatwardziałe serca.

Najcenniejszym skarbem człowieka, często spychanym na margines w natłoku codziennych spraw, jest jego ŻYCIE. Dopiero w sytuacji zagrożenia jakie niesie ze sobą wojna, zdajemy sobie sprawę ile jest warte. Bohaterka, jako dorosła kobieta, postanawia przelać na papier wspomnienia dotyczące jej matki i dzieciństwa. Helena, młoda Żydówka jako jedyna z licznej rodziny zdołała przeżyć Holocaust. Straciwszy wszystkie bliskie osoby i borykając się z dyskryminacją postanawia wraz z ukochaną córeczką Elżbietą, zacząć wszystko od nowa. Obie pełne nadziei wyruszają do Izraela. Niestety, nigdzie nie napotykają zrozumienia ze strony otoczenia, a ich cierpienie zbywane jest milczeniem. Jedyne pytanie zadane przez pewnego syjonistę brzmi: „Dlaczego nie przyjechałaś przed wojną?”. Książka składa się z dwudziestu scenek, na przemian przesyconych smutkiem i radością.

Czy teraz doceniasz to co masz ?

Federico Moccia „Mężczyzna, którego nie chciała pokochać”

 

Odrobina goryczy, nuta namiętności, szczypta intrygi, doprawione prawdziwą miłością – oto przepis na romans idealny.

Ona światowej sławy pianistka, on – architekt. Pewnego dnia życie ukochanego wisi nad przepaścią. Zrozpaczona kobieta, prosi Boga aby ocalił Andrea, w zamian ona zrezygnuje z jedynej pasji w jej życiu – muzyki. Operacja przebiega pomyślnie, lecz czy Sofia dotrzyma złożonej obietnicy? Niespodziewanie los sprawia jej niespodziankę w postaci przystojnego wielbiciela. Posiada luksus o jakim zwykły śmiertelnik nie śmie marzyć, za to jego charakter pozostawia wiele do życzenia. Czy prawdziwa miłość wyleczy go z cynizmu? Pewnego dnia, chowając się przed deszczem w pobliskim kościele spostrzega Sofię. Kobieta z tęsknotą przygląda się próbie dziecięcego chóru. Mężczyzna w akcie odwagi zaprasza piękną nieznajomą na kawę, a ona wbrew sobie odmawia. Jak potoczą się ich losy? Czy dostaną drugą szanse? Przeczytaj aby uzyskać odpowiedź!

Boris Rodolfo Izaguirre „I nagle stało się wczoraj”

 

Która z nas powie z ręką na sercu, że nigdy nie oglądała telenoweli, z przejęciem czekając na ostatni odcinek? Podejrzewam, że niewiele rąk w górze miałabym do liczenia. W tej książce, znajdziesz wszystko co umili Ci popołudnie z kubkiem kawy.

Historia dwóch przyjaciół Óvala i Efraina, którzy złączeni zostali przez niszczycielską siłę huraganu. Akcja powieści rozgrywa się na Kubie. Óvalo zdobywa władzę dzięki rewolucji politycznej, natomiast Efrain tworzy nowy gatunek uwielbiany przez miliony kobiet na całym świecie – telenowelę. Światy obu mężczyzn splecie ze sobą miłość do tej samej kobiety – Aurory.

Jakie rozstrzygnięcie czeka na ten przedziwny trójkąt? Czy bogactwo i chciwość przysłonią prawdziwą przyjaźń? Nie zwlekaj – dowiedz się!

Anna Król

Be the first to comment on "MUZA na jesień – propozycje książkowe Anny Król"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*