Muzeum w Gliwicach poszukuje aktorów

Muzeum w Gliwicach ma zamiar zrealizować spektakl dla dzieci. W związku z tym poszukuje aktorów:

Zapraszamy do udziału w produkcji niewielkiego spektaklu teatralnego dla dzieci.

Poszukujemy: czterech aktorów (aktorek), absolwentów szkół teatralnych (mile widziani lalkarze), studium teatralnych, oraz tych, którzy pasjonują się teatrem od strony praktycznej.

Wymagania: udokumentowane doświadczenie sceniczne, umiejętność gry z lalką, umuzykalnienie, dobre poczucie rytmu, sprawność ruchowa, dobra kondycja fizyczna, łatwość w nawiązywaniu kontaktu z widownią (dziecięcą).

Plan prób: od 15 kwietnia do 17 maja (premiera). Liczba prób: 25/30. Miejsce: Gliwice.

Godziny prób: do ustalenia w terminie późniejszym. Długość trwania prób: do 6 godzin dziennie. Planowana długość spektaklu: 50/60 minut.

Uwaga: producentem spektaklu jest samorządowa instytucja kultury, której zamiarem jest jak najdłuższe eksploatowanie przedstawienia, dlatego wzajemne zobowiązania pomiędzy producentem a aktorem oraz pozostałymi realizatorami spektaklu zostaną zwarte w formie kontraktu ustalającego szczegóły współpracy, a m.in.: wynagrodzenie za przygotowanie roli, stawkę za udział w pojedynczym spektaklu, liczbę przedstawień koniecznych do zagarnia przez aktora począwszy od daty premiery, udział w przymiarkach kostiumów, udział w promocji spektaklu etc. etc.

Oferty powinny zawierać: zdjęcia (mogą być również klipy filmowe lub linki do materiałów filmowych), skany stosownych dokumentów, dane kontaktowe etc. Uwaga: oferty osób niepełnoletnich nie będą rozpatrywane. W przypadku niewyłonienia obsady spektaklu w zaplanowanym terminie, nabór zostanie powtórzony, lecz wówczas może nastąpić zmiana podanej wyżej daty premiery spektaklu, a tym samy planu prób etc. etc. Z osobami wybranymi w czasie pierwszego etapu rekrutacji skontaktujemy się po terminie jej zakończenia w celu przeprowadzenia jednodniowego castingu.

Zainteresowanych prosimy o nadsyłanie ofert do 10 marca 2014 r. na adres: muzarteon@gmail.com

 

Be the first to comment on "Muzeum w Gliwicach poszukuje aktorów"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*