Muzeum w Gliwicach zaprasza na soboty z Jerzym Lewczyńskim

Dla każdego, kto chociaż trochę pasjonuje się profesjonalnym fotografowaniem, postać Jerzego Lewczyńskiego z pewnością nie jest obca. Czytelnia Sztuki zaprasza na projekcje filmu ?Świat z widzenia ? o fotografiach Jerzego Lewczyńskiego?.

Film w reżyserii Piotra Weycherta, to zachwycająca podróż po dokonaniach mistrza polskiej fotografii, który sam staje się w niej narratorem.
?Świat z widzenia ? o fotografiach Jerzego Lewczyńskiego” miał swoją premierę  podczas tegorocznej edycji festiwalu  Miesiąc Fotografii w Krakowie, która poświęcona była klasykom fotografii światowej. Projekcja filmu stanowiła dopełnienie prezentowanej w ramach festiwalu w Muzeum Narodowym  wystawy Jerzy Lewczyński. Pamięć obrazu. Jerzy  Lewczyński chętnie realizuje projekcje swoich fotografii, jednocześnie opowiadając o nich. Rejestrując jak najpełniejszy wybór zdjęć jego autorstwa  i towarzyszącą im opowieść, budowaną wokół nich przez artystę, udało się uchwycić tę charakterystyczną dla niego formę kreacji, która jest zarazem ironiczna i efemeryczna ? Tak o swoim filmie mówią sam reżyser oraz scenarzystka, Marika Kuźmicz.
Warto również dodać, iż jest to pierwszy samodzielnie zrealizowany przez Gliwickie Muzeum projekt filmowy. Z tego względu jest to bardzo ważne wydarzenie, nie tylko dla fanów Jerzego Lewczyńskiego, ale również dla samego Muzeum.

Czas i miejsce:
Każda sobota lipca i sierpnia, godz. 16:00
Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a
Gliwice

WSTĘP BEZPŁATNY!

1 Comment on "Muzeum w Gliwicach zaprasza na soboty z Jerzym Lewczyńskim"

  1. gogol przejazdem | 11 lipca 2012 at 8:47 am | Odpowiedz

    „….Świat z widzenia …”

    Nie wiem czemu , ale niektóre aspekty życia dostrzegam dopiero po chwili – na fotografii. Za szybko to wszystko biegnie tak „na oślep”.
    Pewnie tez tak macie ?.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*