Nazistowskie symbole na ulicach Gliwic?

Napisał do nas przejęty mieszkaniec (tak sam się podpisał):

Z tej strony zaniepokojony mieszkaniec Gliwic. Chciałbym zainteresować Państwa następującą sprawą. Liczę, że potraktują ją Państwo z należytą powagą i napiętnują publicznie.
Wczoraj, wracając późnym wieczorem do domu, zauważyłem przy ulicy Góry Chełmskiej 19 zaparkowany biały samochód. Nie wiem, jakiej był marki (rzadko spotykana, na pewno droga), ale moją uwagę zwrócił gigantyczny nazistowski krzyż na jego dachu. Z kolei na wlewie paliwa znajdował się drugi nazistowski symbol.
Na tym zdjęciu są oba te symbole: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/28/Sp1ek1.JPG/180px-Sp1ek1.JPG

Niewykluczone, że były jeszcze jakieś inne symbole – nie chciałem się za długo przy tym samochodzie kręcić, by nie zostać podejrzanym o to, że coś kombinuję.
zwnaz
Nie wykonałem niestety zdjęcia pojazdu (nie miałem aparatu fotograficznego). Spisałem jedynie jego numer rejestracyjny: Tu podany numer, który zostawiamy do wiadomości redakcji.
Zastanawiam się teraz, jakie kroki podjąć, by organy ścigania zajęły się tą sprawą. Nie ukrywam, że zależy mi na tym, by moja tożsamość w sprawie nie została ujawniona, z obawy przed agresywnymi grupami skrajnej prawicy oraz kibolskimi. Uważam jednak, że gliwiczanie powinni stanowczo zaprotestować wobec obecności takiego samochodu na ulicach miasta. O sprawie poinformowałem już stowarzyszenia antynazistowskie. Liczę na ich pomoc prawną.
Nie wiem, czy ten samochód często jest zaparkowany na Góry Chełmskiej, czy właściciel tam mieszka, czy po prostu tym razem do kogoś przyjechał. Trzeba by to sprawdzić. To nie moja dzielnica.

Czy coś więcej wiadomo naszym Czytelnikom o tej sprawie? A jak sądzicie, takie manifestacje, powiedzmy zainteresowań, powinny być zabronione, czy dopuszczalne? Zapraszamy do dyskusji

8 Comments on "Nazistowskie symbole na ulicach Gliwic?"

 1. Jak coś wiesz na policję idź! Obywatelska postawa. Jak ktoś chce to może mu powiem bo może wiem… Weź się chłopie za robotę! To Twoje miasto czy nie Twoje?

 2. a kogo to interesuje ?

  • Na pewno tych, którzy wysyłają informacje w takiej sprawie. Cóż, nie wszyscy żyją np. sztuką i warto o tym pamiętać;)

 3. Ale to nie jest krzyż nazistowski…

  To tak samo jakby było powiedziane, ze to jest krzyż nazistów:
  http://www.dobroni.pl/foto_news/jjjjjjj.jpg

  A to nasz… polski…

 4. A i chciałbym coś ważnego pokazać:
  http://blogbiszopa.pl/wp-content/uploads/2011/07/krzyzx.jpg

  Jest to Krzyż Powstania Warszawskiego wykonany z niemieckiego Krzyża Żelaznego

 5. pewnie jakiś polak pracujący w niemczech

 6. To nie jest krzysz nazistowski. proszę, pana radzę zainteresować się bardziej historią polski zanim pan oceni innych

  • „KrzySZ” to na pewno nie jest. Zanim pani będzie namawiać innych do zainteresowania się historią kraju, którego nazwę ja – w przeciwieństwie do pani – piszę zwielkiej litery, sugeruję najpierw poznać język polski. Wnoszę, że pani ojczysty, bo to jedno zdanie sugeruje coś zgoła odmiennego.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*