Nietypowe aktorskie warsztaty teatralne

Od 14 do 20 lipca w Amfiteatrze Buk potrwają aktorskie warsztaty teatralne, zmierzające do wyłonienia dwóch niezależnych zespołów dla realizacji oryginalnych projektów teatralnych.

Pierwszym z nich będzie „Złodziej” Wiesława Myśliwskiego, którego premiera odbędzie się pod koniec sierpnia w chorzowskim Skansenie w ramach realizowanego tam projektu „Teatr w zagrodzie”. Później spektakl wejdzie na stale do repertuaru Amfiteatru Buk.

Drugim projektem będzie autorska realizacja „Antygony” Sofoklesa, odwzorowująca maksymalnie wiernie realia teatru antycznego.

Na warsztaty zapraszamy aktorów i aktorki niezależnie od wieku, jednakże z pewnym doświadczeniem scenicznym. Nie jest konieczne aktorskie wykształcenie. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru zespołu dopuszczonego do udziału w warsztatach.

Warto nadmienić, że spośród osób biorących w nich udział (nie tylko tych zaangażowanych do uczestnictwa w obu projektach) niektóre otrzymają zaproszenia do stałego zespołu powstającego w Buku Europejskiego Centrum Doświadczania Teatru. Jest o co powalczyć.

Warsztaty łączą się ze stałym zakwaterowaniem (własne namioty) oraz wyżywieniem. Trenujący nie będą opuszczać terenu ośrodka. Koszt warsztatów z pełnym wyżywieniem (specjalnie przygotowany system) – 600 zł.

Zgłoszenia na adres amfiteatr.buk@gmail.com

Termin przyjmowania zgłoszeń – 8 lipca.

Warsztaty poprowadzi Dariusz Jezierski

DJ CV

Be the first to comment on "Nietypowe aktorskie warsztaty teatralne"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*