NIK chce współpracy z Prokuraturą… A czego chce gliwicka Prokuratura?

To zasadne pytanie, bopwiem w Gliwicach Prokuratura bawi się w kancelarię adwokacką, zapominając do czego została powołana.

seremet-kwiatkowski-2013-1Wszystko to, co ustalili wspólnie Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski i Prokurator Generalny Andrzej Seremet ma służyć najwyraźniej usprawnieniu zwalczania korupcji. Najwyraźniej obaj panowie zdają sobie sprawę z jej rozmiarów. Jak jednak ma się to odbywać w przypadku Prokuratury Rejonowej w Gliwicach, skoro sam Prokurator Rejonowy zauważa, że złamano ustawę antykorupcyjną i kominową po czym – w absurdalny sposób – tłumaczy sprawcę:

http://info-poster.eu/kompromitacja-gliwickiej-prokuratury-czy-tylko-niekompetencja/

http://info-poster.eu/wniosek-do-prokuratury-apelacyjnej/

Sądzę, że w kontekście spotkania i wspólnych ustaleń obu panów bardzo zainteresuje pełna dokumentacja sprawy wraz z opisem zachowania gliwickich prokuratorów. Komplet materiałów zostanie im niezwłocznie przesłany. Cóż, życie pisze najlepsze scenariusze.

nik-prokuraturaA oto cała informacja NIK z 17 grudnia:

Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski i Prokurator Generalny Andrzej Seremet rozmawiali w prokuraturze generalnej o tym, jak usprawnić współpracę między NIK a prokuraturą.

Prezes NIK i Prokurator Generalny ustalili, że w prokuraturach okręgowych zostaną powołani koordynatorzy, którzy będą informowani przez prokuratury rejonowe i delegatury NIK o przesłanych z Izby zawiadomieniach o przestępstwie. Informacje takie pozwolą m.in. na udzielenie niezbędnego wsparcia prokuraturom rejonowym.   

W każdej z delegatur NIK w całym kraju oraz w centrali Izby zostaną wyznaczeni przez Prezesa NIK doradcy prawni odpowiedzialni za codzienną współpracę z prokuraturą, zwłaszcza w zakresie nadzoru nad jakością wysyłanych z NIK zawiadomień o popełnionych przestępstwach. Wyznaczeni doradcy prawni z NIK  będą w szczególności współpracować z powołanymi prokuratorami – koordynatorami w prokuraturach okręgowych.

W NIK zostaną zorganizowane specjalne szkolenia z przygotowywania zawiadomień o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa. 19 grudnia 2013 roku pierwsze tego rodzaju szkolenie dla wszystkich dyrektorów i wicedyrektorów delegatur i departamentów NIK przeprowadzi Sławomir Górnicki, Zastępca Dyrektora Departamentu Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Generalnej.

W rozmowie ustalono również, że Prokuratura Generalna będzie monitorować wszystkie postępowania prowadzone na podstawie zawiadomień przesyłanych z NIK.

(red)

1 Comment on "NIK chce współpracy z Prokuraturą… A czego chce gliwicka Prokuratura?"

  1. Jak na mnie to śmieszne. Co będzie jak nad koordynatorami zaistnieje potrzeba powołania NADkoordynatorów a nad nimi NADNAD itd?
    W RP powołano instytucje CBA,ABW,CBŚ i one są od zwalczania nielegalnych działań w tym także korupcji na wszelkich szczeblach władzy.

    Już wiem…specjalne szkolenia…
    Boże Święty co to za pogmatwane instytucje.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*