NIK dziękuje i… zapowiada kontrolę!

Komentarza nie trzeba, byle przed wyborami prawda ujrzała światło dzienne…

nik skasn

 

25 Comments on "NIK dziękuje i… zapowiada kontrolę!"

 1. Nawołuje zaintaresowanych w w/w sprawie Urzędników do zakupu pudła kartonowego. O pojemności odpowiadajacej zawartości biurek. A po jej spakowaniu pozostawienie jeszcze tylko kartki z prośbą o zwolnienie.

 2. No i co pan na to panie prezydencie ???

 3. Cudownie! Niech czują oddech NIK na przestepczych plecach !
  Wysyłajmy informację o patologicznej sytuacji w Gliwicach gdzie sie da !
  Ja np. poinformowałem CBA / bynajmniej nie incognito/ i zadałem pytanie: czy osoby , ktore złamały ustawę antykorupcyjną lub kominową mogą dalej pełnić obowiązki zarezerwowane tylko dla uczciwych obywateli ?

 4. To mi wygląda na kpinę i postępowanie zgodnie z wzorem napiszemy nawijkę redaktorowi i niech się odczepi.

 5. Inż. Prowadzący | 25 listopada 2013 at 9:22 am | Odpowiedz

  Zapowiada, czy jednak rozważa?

 6. P.Dariuszu, napisanie w tytule „NIK zapowiada” to co najmniej nadużycie.. W piśmie stoi jak byk, że „NIK rozważa”, czyt. „Panie,weź się pan odwal”. Wydaje mi się, że Pana entuzjazm jest niestety przedwczesny..:-(

  • Napisal Pan ze co najmniej naduzycie. Moze zatem przestepstwo?;) A powaznie oprocz pisma, ktore ma zwyczajowa formule, przeprowadzilem z dyrektorem Miklisem dwie dlugie rozmowy. Prosze mi wierzyc, ze zapowiada. A moze zaklad?;)

   • Ależ panie redaktorze, josif ma rację. Absolutnie nie neguję pańskich rozmów z dyrektorem Miklisem. Ale powinien pan o tym także wspomnieć w swoim komentarzu do pisma. Bo z samego pisma, bez komentarza wynika jednoznacznie to, co saurom był łaskaw zauważyć: „dziękujemy, ale odpi…ol się pan”. Tak więc tytuł rzeczywiście, z logicznego punktu widzenia, jest nadużyciem.

    • Coz, o rozmowach i zapewnieniach pisalem juz wczesniej. Nie lubie sie powtarzac, niemniej jednak bardzo mi przykro, ze ktos mogl sie poczuc dotkniety oowym „co najmniej naduzyciem”. Jednoczesnie zapowiadam, ze kiedy w moim miescie beda juz tylko takie „co najmniej naduzycia”, zajme sie juz tylko teatrem;)

     • Wystarczyłoby przyznać się do malutkiej manipulacji słownej i już nie trzeba byłoby chować się za tarczą ironii, uszczypliwości i sarkazmu, prawda?
      Byłoby świetnie, gdyby NIK rzeczywiście zdecydował się na kontrolę w UM Gliwice, ale póki co NIK „rozważa”, a nie „zapowiada”.

      • Ja i chowanie sie za tarcze? To dobry zart. Zawsze podpisany. Manipulacji nie ma zadnej. NIK zapowiedzial kontrole ustami dyr. Delegatury o czym posalem w poprzednich tekstach. Na pismie sie to raczej nie zdarza – to zwyczajowe formuly. To jednak szczegol. Propozycje zakladu podtrzymuje;) A co do ironii, to jeden z moich ulubionych srodkow majacych w Polsce piekna tradycje. Ot, Mrozek np., ktorego Policje stawiam w Tbilisi. Serdeznie…

 7. Obiektywnie rzecz biorąc należy stwierdzić, że delegatura NIK wykazała standardy zgodne z ustawowymi zapisami, dotyczącymi celów dla których została powołana ta instytucja, nic ponadto. Druga kwestia dotyczy tego, że od ponad roku czasu, od kiedy zostały podane do publicznej wiadomości informacje o nieprawidłowościach, nadal zdecydowana większość osób zajmuje swoje stanowiska, otrzymuje wysokie wynagrodzenia i może się śmiać z tego. Na razie bilans jest taki, że osoby decyzyjne nie poniosły żadnych konsekwencji swoich działań.
  Ciekawe kiedy zostanie przesłana odpowiedź z sądu rejestrowego, prokuratury i od wojewody.
  Dodatkowo, zapowiadane przeprowadzenie kontroli nie można traktować jako pojęcia tożsamego z pociągnięciem do odpowiedzialności konkretnych osób, zważywszy, że część nieprawidłowości wyłącznie dzięki działaniom I-P została naprawiona. Można mieć z tego satysfakcję, ale do prawdziwej sprawiedliwości społecznej jeszcze droga daleka…

  • O losach odpowiedzi z sadu postaram sie jeszcze dzis napisac. Odpowiedz z prokuratury mam – OGROMNEJ WAGI, choc jak sie spodziewalem, sprawe musze skierowac do prok. apelacyjnej, ze wzgledu na nowe okolicznosci. O moich umiejetnosciach przewidywania dobrze swiadczy to, ze wniosek w 80% jest gotowy od 4 tygodni:) To jednak po powrocie – najpierw pismo musi otrzymac prok. apel.

 8. Część z komentujących wydaje się mieć racje, nie podzielając entuzjazmu, gdyż materiał źródłowy potwierdzający łączenie funkcji w radach nadzorczych znajduje się w załączonych oświadczeniach majątkowych określonych osób. Jeśli zatem przez rok czasu po upublicznieniu tych informacji i skierowaniu ich do uprawionych organów kontroli państwowej mamy sytuację, że ani CBA ani prokuratura z urzędu nie wszczęła śledztwa, a żaden organ nie widział potrzeby skierować tam zawiadomienia, to użyte w piśmie NIK słowo „rozważa” nabiera innego charakteru.

  Odnosząc się do przywołanych przez I-P umiejętnościach przewidywania, stawiam tezę, że ponad 90% radnych będzie się ubiegać o powtórną kadencję, większość z nich powtórnie za „swoje zasługi” zajmie wysokie miejsca na listach i ponownie zostanie przez mieszkańców wybranych, a system będzie dalej się umacniał. Doniesienia I-P będą traktowane w kategorii nieuprawnionych pomówień i oskarżeń, które nie zostały potwierdzone przez organy ścigania, i taki będzie finał sprawy. Jeśli byłaby wola faktycznych rozliczeń, to miałoby to miejsce już dawno (blisko rok temu)!!!

  • W opisywanej sprawie sukces już dawno się urodził. Wszyscy o tym wiemy, i nasze rodziny o tym wiedzą, wie o tym część naszych znajomych itd . Nasze miasto jest małe. Zawiodą może wszystkie instytucje, ale nie da się już „tego” ukryć. Reszta w naszych rękach, zachęcam do małej „akwizycji” w dobrej sprawie.

 9. Wymyślili ustawę antykorupcyjną i ustawę kominową. Ludzie PO dostali obowiązkowo „tarczę antykorupcyjną”. Czy Wojewoda Sląski ją zgubił, czy mu zardzewiała? Jak wytłumaczy się z tego, że świadomie sankcjonuje bezczelne łamanie prawa i bezkarność urzędników? Niebawem wyniosa ich na tarczy. Antykorupcyjnej oczywiście.

 10. Zachęcam do nagłaśniania korupcji w Gliwicach. Wysyłania info do ludzi, instytucji, gazet. Ten ropień w końcu pęknie.
  I tak przykład info wysłany do Kancelarii Premiera i nie tylko.
  Szanowny Panie Premierze, Wojewoda Sląski / z PO/ ma nie tylko w głębokim niepoważaniu przestrzeganie prawa ale sankcjonuje bezczelne jego łamanie przez Prezydenta Gliwic i jego zastępców. Dziennikarz Darek Jezierski prawie rok badał nieprawidłowości w Spółkach z udziałem gminy. Proszę o zapoznanie się z materiałem publikowanymn na bieżąco w : http://info-poster.eu/
  Niestety korupcja jest tak wielka a jej macki sięgają tak głęboko, że Wojewoda Sląski postanowił nie robić nic i udawać , że nic się nie stało. Tak samo zachowują się Radni Gliwic /z PO i nie tylko. .Znowu tarcza
  antykorupcyjna nie działa? Dariusz Jezierski zgłosił sprawę Dyrektorowi NIK Piotrowi Miklisowi – http://info-poster.eu/nik-dziekuje-i-zapowiada-kontrole/.
  Bardzo proszę o zapoznanie się z poważnymi zarzutami złamania ustawy antykorupcyjnej i kominowej. Problem polega na tym , iż pomimo rezygnacji z bezprawnego zasiadani w radach nadzorczych – http://info-poster.eu/gks-piast-sa-kolejna-sparalizowana-spolka-pismo-do-sadu-krs/ -wysocy urzędnicy nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności karnej.
  Panie Premierze, Pańscy urzędnicy nie mają kręgosłupa moralnego Uczciwi obywatele mają dosyć korupcji i jej sankcjonowania przez Pana Reprezentantów.
  Jeśli tacy ludzie jak Wojewoda Sląski zasilają szeregi PO to ja już na Was nie głosuję. I kogo Pana urzędnik ochrania? Odszczepieńców , którzy zdradzili PO i zbili się w korupcjogenny twór pod wiele znaczącą nazwą: KOALICJA DLA GLIWIC ZYGMUNTA FRANKIEWICZA . Bezkarność urzędników pewnie w końcu zostanie ukarana i bez Pana pomocy ,ale jako osoba , która do tej pory na PO głosowała, chciałbym wiedzieć ,co zamierza Pan w tej kwestii zrobić?
  Nazwisko i nr tel.

 11. Gdyby ta sprawa została nagłośniona przez TVN, albo opisana przez Wprost lub inną ogólnopolską gazetę, wówczas wiele osób by się tym zainteresowało, a tak całkowita i bardzo skuteczna blokada medialna sprawia, że jedynie na łamach I-P można się zapoznać z faktami. Niestety to znacząco osłabia wydźwięk podnoszonych argumentów. Dotarcie do ogólnopolskich mediów to podstawa! Tam powinno się podesłać informacje oraz link do I-P.

  • Wielokrotnie informowalem ogolnopolskie media. Telewizje i prase i programy interwencyjne. Nawet redaktorów naczelnych. To najwyraźniej dla nich zbyt skomplikowane lub nieciekawe. Robię to nadal. Nawet nikt nie wysila się na odpowiedź. Jaka jest polityka mediów? Symbioza i biznes. A nasz samorząd wie gdzie kupować reklamy. Portal Samorządowy jest dobrym przykładem podejścia mediów. Takie sa realia demokracji po polsku

 12. W samorządzie terytorialnym kluczową rolę w procesie podawania do mediów informacji odgrywa m.in. rada miejska, której przedstawiciele nie widzą potrzeby rzetelnego informowania mieszkańców o występujących nieprawidłowościach, milczą też gliwickie środowiska opiniotwórcze, a także lokalne środowisko naukowe, tak więc nie można oczekiwać, że wszystko ma robić I-P (nawet prof. zw. M.B. przestał pisać listy…)
  W obiektywnej ocenie, to wyłącznie dzięki publikacjom I-P niewygodne dla magistratu informacje ujrzały światło dzienne, ale układ zamknięty ma dobry parasol ochronny.

 13. Wystarczy porównać oświadczenia majątkowe lokalnych prominentów z portalem http://www.ktokogo.pl.
  CBA ,ABW to instytucje do takich między innymi porównań powołane.
  Oczywiście że w Gliwicach jak w większości miast działa układ na linii władza wojewódzka a lokalni kacykowie.
  Nie kto inny jak Redaktor Jezierski opisywał styk bisnesu z żoną pewnego prominenta z Katowic. To się skończy lecz ktoś chroni gliwickich chłoptasi..Ręka rękę myje do czasu. Przez układ grupa ludzi w tym mieście się bogaci. Korzystają z tego jak widać i rodziny powiązane z Katowicami.
  Vice Prezydent A N jest powiązany KRS z 27 podmiotami .
  W swoim oświadczeniu majątkowym informuje nas tylko o trzech dochodach osiąganych w innych niż UM podmiotach .
  Ciekawym czy w żadnym z tych 27 podmiotów nie otrzymuje nawet złotówki.
  Pan Rzecznik również nie osiąga w firmach w których to KRS widnieje dochodów. To dotyczy dużej większości magistrackich bonzów.
  Są powiązani KRS z bogatymi podmiotami gospodarczymi i kompletnie nie mają z tego żadnych korzyści.
  Promują jak widać poza magistratem pracę non profit.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*