NIK w Gliwicach!

Rozpoczęła się zapowiadana po moich interwencjach kontrola NIK w zakresie nadzoru właścicielskiego nad spółkami z udziałem Gminy Gliwice (http://info-poster.eu/nik-dziekuje-i-zapowiada-kontrole/). Przekazane przeze mnie blisko 100 stron dokumentacji okazało się być wystarczającą przesłanką do podjęcia działań kontrolnych.

Warto przypomnieć, że na podstawie przesłanych przeze mnie materiałów z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli wystąpił także poseł Andrzej Gałażewski.

Oto treść mojego oświadczenia złożonego w Delegaturze w Katowicach:

http://info-poster.eu/oswiadczenie-dla-najwyzszej-izby-kontroli/

nik1Wypada teraz cierpliwie poczekać na rezultaty…

dj

10 Comments on "NIK w Gliwicach!"

 1. czy I-P otrzymał tą wiadomość oficjalną drogą, że kontrolerzy katowickiej delegatury NIK rozpoczęli czynności kontrolne? może w serwisie MSI bądź stronie internetowej UM Gliwice ukaże się też wzmianka na ten temat?

  • Wzmianka w MSI i na stronie UM? Nie ma szans. Urzędnicy będą milczeć na temat kontroli i jej efektów tak długo, jak tylko to będzie możliwe. Kontrola kojarzy się jednoznacznie z nieprawidłowościami. Do mieszkańców nie może dotrzeć informacja o kontroli, zwłaszcza przed wyborami. Dlatego w mediach podległych UM uskuteczniana będzie cisza na ten temat, a jeżeli taka informacja pojawi się gdzie indziej, to oczywiście z zastrzeżeniem urzędników, że jest to zupełnie rutynowe i zaplanowane działanie NIK.

 2. http://www.24gliwice.pl/wiadomosci/?p=58131
  „Kontrola w tych podmiotach odbywa się z punktu widzenia legalności, gospodarności i rzetelności”, będzie zatem co kontrolować.
  Warto dodać, że kontrolerzy dostali wszystkie niezbędne wskazówki, pogrupowane dokumenty i ukierunkowanie, gdyż najważniejsza praca analityczna została wykonana przez kogo innego, wchodzą zatem „na gotowe”. Podstawa rzetelnej kontroli to wiedzieć, gdzie i na co zwrócić uwagę, aby nie tracić czasu. To będzie prawdziwy sprawdzian i test dla władz miasta i nie tylko…

 3. standardowa regułka pojawiająca się w protokołach kontrolnych brzmi:
  „Najwyższa Izba Kontroli oceniła pozytywnie, pomimo stwierdzonych nieprawidłowości, działalność UM w zakresie spraw objętych kontrolą”.
  Dopisuje się także sformułowania, że podjęto właściwe działania zmierzające
  do wyeliminowania pojawiających się nieprawidłowości (zapewne tutaj będzie mowa o słynnym zarządzeniu PM z grudnia 2013r)…ale tym razem może być nieco inne zakończenie, o czym będzie można przeczytać za 1,5 miesiąca.
  Istota wyników kontroli będzie się sprowadzać do odpowiedzi na zasadnicze pytania: jaką odpowiedzialność poniosą konkretne osoby i jakie zostaną wyciągnięte wobec nich konsekwencje!

 4. gliwiczanie razem | 28 stycznia 2014 at 4:53 pm | Odpowiedz

  Gliwiczanin komentujący na portalu 24. gliwice.pl wyraża bardzo trafny i wyważony pogląd, warty zacytowania:
  Miejmy nadzieję, że to będzie rzetelna kontrola a nie przeprowadzona w taki sposób, żeby nie było podstaw do pociągnięcia do odpowiedzialności wiadomych osób.
  http://www.24gliwice.pl/wiadomosci/?p=58131

 5. Wzmianka w MSI i na stronie UM? Nie ma szans.

  „Mamy” Nowiny Gliwickie, to może o kontroli NIK tam będzie informacja ????

 6. „Mamy” 🙂
  We włazidupstwie NG przebiły nawet MSI.

  • Rzeczywiście jest coś na ten temat w NG

   http://www.nowiny.gliwice.pl/video,651,0

   Traczyk gestykuluje,uśmiecha się i mąci o klastrach , drogach i miodzie jakby nie wiedział że jego miejsce jest w klastrze a on sam za drogi.
   Frankiewicz miał problem z koncentracją co nie uszło mojej uwadze.
   Dlaczego akurat dał ARLowca na medialny strzał?
   Dostrzegłem tam Fedorczyka z zaprzyjaźnionej info..
   Ten chłop zawsze przy….

 7. Pod artykułem o kontroli NIK w 24gliwice.pl (http://www.24gliwice.pl/wiadomosci/?p=58131) pojawiły się komentarze, które dosyć negatywnie wypowiadają się o tejże kontroli. Ostatnio w innych artykułach zaczęły się również pojawiać komentarze zaciekle broniące i wychwalające Frankiewicza, jego działania, spółki miejskie itd. Zastanawiam się czy to uaktywnili się zwolennicy obecnej władzy czy może są to komentarze autorstwa kogoś związanego z UM… Nie chcę doszukiwać się wszędzie wrogów, bo być może to faktycznie tylko wierni wyborcy Frankiewicza. Ale myślę, że coś jest na rzeczy, skoro pod artykułem o NIK pojawia się nagle wzmianka na temat lip – temat, który u urzędników wywołuje ataki ślepej furii.

 8. marianandrzejczak | 29 stycznia 2014 at 9:37 am | Odpowiedz

  Lipna polityka prospołeczno-prospółkowa miasta to i lipy działają jak płachta na byka.
  Nie mówię że wszystko jest be bo nie jest . Jednak konfrontacja z faktami stawia Miasto pod ścianą.
  Tyle pytań padło dlaczego Rada Miasta się nie ustosunkuje itp.
  Nie może bo część Radnych jest częścią tych stosunków gdyż są członkami Rad Nadzorczych.
  Jedyne co udało się miastu zorganizować to horrendalne wynagrodzenia dla klasy Prezesów i Rad Nadzorczych bezczelnie określając że w prywatnych firmach zarabia się lepiej.
  To niech idą do prywatnych firm gdzie nikt im nie dopłaci jak ARL ,Technoparkowi,MZUK..owi itp. Kilka miesięcy i zamiatali by menedżery śmieci przed biurem. A tu ? IQ działa i miasto wspomoże i Prezesiątko upadające podniesie i rangę w Teatrze Muzycznym Mecenasa Sztuki dokona i orła czasem fiknie ale żądnemu Prezesowi nie ujmie.
  Od lat zwę to Systemem Ssalni i choć Redaktor Fabrykowski z 24 gliwice.pl wpada w amok histerii na moje posty i nagminne nadużywania określenia Prezesiątka i SSacze to ja mam rację.
  Pomyśleć że Bóg neoliberałów nijaki Balcerowicz mawia że trza likwidować ,prywatyzować nawet klopy miejskie a u nas rozbudowuje się spółki miejskie tworząc klasę pracujących menedżerów za ogromne pieniądze płacone przez nas . A jakie chłoptasie będą mieli emerytury?
  Przecież miasto jest częścią Państwa więc trza zamykać albo prywatyzować…no właśnie …..i OFE promować i wspominać wyspy Bergamtuty z palmami co mi gliwicki mądrala obiecał z UE

  Jak to jest z myśleniem Miasta bo zaprasza Balcerowicza by ten seplenił bzdety a kompletnie ignoruje uwagi Wodza Liberałów przekrętnych.
  Liberałem jestem ja…a SSacze ma tyle z liberała co obietnice z dobrobytem w Polsce

Leave a comment

Your email address will not be published.


*