Niszczą drzewa w Parku Szwajcaria!

Do redakcji dotarła następująca informacja:

Szanowny Panie,

Chciałem zwrócić Pana uwagę na problem parku Szwajcaria, który leży pomiędzy ulicą Łabędzką a DK88, na tyłach byłego LOKu. Jako mieszkaniec tego rejonu byłem bardzo zadowolony, kiedy park poddano rewitalizacji i gorąco przyklaskiwałem temu projektowi. Jednak od 2-3 lat obserwuję niepokojący i nieuzasadniony kierunek pielęgnacji parku. Otóż drastycznie przycina się korony dużych drzew w okolicy ścieżek, co powoduje obumieranie tych drzew i ich wycinkę. Dziś byłem w parku na spacerze i zauważyłem, że 5 drzew jest przeznaczonych do wycięcia a stan kilku kolejnych (drastyczne przycięcie koron i praktycznie pozostawienie samego pnia) prawdopodobnie spowoduje ich wycięcie w kolejnym roku lub latach. Działania te stoją najwyraźniej w sprzeczności z art. 82 ust. 1a ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody, który mówi że zabiegi w obrębie korony drzewa na terenach zieleni lub zadrzewieniach mogą obejmować wyłącznie:

 • usuwanie gałęzi obumarłych, nadłamanych lub wchodzących w kolizje z obiektami budowlanymi lub urządzeniami technicznymi;
 • kształtowanie korony drzewa, którego wiek nie przekracza 10 lat;
 • utrzymywanie formowanego kształtu korony drzewa.
Działania, których zakres wykracza poza ww. zabiegi stanowią niszczenie drzew lub terenów zieleni skutkujące wymierzeniem administracyjnej kary pieniężnej nakładanej przez wójta, burmistrza, prezydenta lub starostę (art. 88 ust. 1 pkt 3 ustawy o ochronie przyrody).
Czy byłoby możliwe, aby Pan nagłośnił sprawę?

(nazwisko do wiadomości redakcji)

Zdjęcia nie pozostawiają złudzeń co do tego, że zaniepokojony mieszkaniec bynajmniej nie wyolbrzymia faktów. Sprawę należy z całą pewnością wyjaśnić. Ja sam zaczynam podejrzewać, że ktoś w naszym mieście cierpi na dotąd nieopisaną (a może się mylę?) dendrofobię. Spójrzcie Państwo na pozostawione kikuty, na okaleczone chamsko dorodne drzewa, które tym samym dosłownie zostały skazane na unicestwienie. CI LUDZIE POWARIOWALI?

red. 

gallerySzwajcaria411 Szwajcaria410 Szwajcaria214 Szwajcaria315 Szwajcaria317 Szwajcaria303 Szwajcaria213 Szwajcaria119 Szwajcaria118 Szwajcaria102 Szwajcaria16 Szwajcaria12 Szwajcaria09 Szwajcaria08 Szwajcaria07 Szwajcaria05 Szwajcaria04

15 Comments on "Niszczą drzewa w Parku Szwajcaria!"

 1. Frankowi potrzebne jest drewno na opal!

 2. Frankiewicz od lat jest w Gliwicach bezkarny. Czyja to wina?

  • marianandrzejczak | 18 września 2015 at 9:35 pm | Odpowiedz

   Jak to czyja? Plebsu …a ONZawsze na stanowisku.

   http://www.zycie-w-korycie.strefa.pl

   Szanowny Panie,                                                                   z dnia 07.06.2011 rok
   zapoznałem się z treścią przesłanego przez Pana artykułu. Uważam, że jest on przykładem charakterystycznego dla tak zwanej „prasy brukowej” braku rzetelności, pogoni za sensacją i żerowania na niskich instynktach potencjalnych odbiorców. Tak również traktuję Pańską propozycję jego zamieszczenia na tablicy informacyjnej PUP.
   Happening, który Pan proponuje nie ma moim zdaniem nic wspólnego z autentyczną troską o ludzi w trudnej sytuacji życiowej, lecz jest przejawem zwyczajnej złośliwości. Jak inaczej określić propozycję epatowania ludzi pozbawionych możliwości zarobkowania rzekomo niebotycznie wysokimi zarobkami władz Gliwic? Rozumiem, że na tym kończy się Pana gotowość pomocy bezrobotnym Gliwiczanom.
   Proponowałbym Panu zorientować się jak kształtują się wynagrodzenia kadry menadżerskiej średniej wielkości przedsiębiorstw prywatnych, zanim zacznie Pan kierować tak ciężkie oskarżenia pod adresem ludzi zarządzających i odpowiadających za miasto o miliardowym budżecie. Warto byłoby również zastanowić się jak wysokich kompetencji wymaga ta praca oraz jak bardzo jest obciążająca i stresująca.
   Z poważaniem
   ……………………………….

    

   Pan NASZ potrzebuje wsparcia i spokoju . Ma bardzo stresujacą i obciażającą pracę której nawet jeden dzień po śmierci nie odpuści. Chwała mu za i ma za życia mój podziw.

    

   • marianandrzejczak | 18 września 2015 at 9:37 pm | Odpowiedz

    Odpowiedź powyższą  uzyskałem na taki oto mój post..

     

    Szanowny Panie Prezydencie Miasta Gliwice!

     

    Przesyłam na pańskie ręce.

                                                                    Artykuł prasowy w załączniku…"życie w korycie" dotyczący uposażeń włodarzy Gliwic i szefów spółek miejskich.

    To  początek góry lodowej.

    Czy  moglibyśmy  kopie  tego artykułu umieścić na jednej z tablic ogłoszeń w PUP?

    Pan  rozumiecie ,że bezrobotni są żywotnie tym zainteresowani a PUP jest jednostką organizacyjną Miasta Gliwice więc podległą Panu

    Proszę pomyśleć ( z punktu widzenia bezrobotnego)…Czy autorka tegoż artykułu nie ma racji?

    Ileż  determinacji "władzy" by posiadała  więcej ,więcej,więcej… . Prawda?

    Do którego punktu? Aż" pęknie" by nie rzec brzydko…."zdechnie z przeżarcia?"

    Ja skromnie tylko zapytam ….Po co?

     

     

    ma

     

     

   • Bezkarnosc, to nie wina plebsu. Chyba, ze uwaza pan, ze to plebs powinien wymierzac sprawiedliwosc?

 3. … ależ Drogi Panie, czego Pan oczekuje od "miasta", które nie jest już Miastem. Czego oczekuje Pan od "służb miejskich", które przecież nie są i nigdy nie były Służbami Miejskimi. No czego … ? Czego wreszcie oczekuje Pan od "mieszkańców", którym (z minimalnymi wyjątkami) na niczym nie zależy i nigdy nie zależało – dla których to "miasto" jest co najwyżej miejscem kopulacji, srania, szczania, no może spania, ale przecież nie miejscem do życia. Gliwice, jak żadne bodaj "miasto", nadają sie na przyjęcie "rzeszy półdzikich emigrantów" – nadają się, ponieważ ich prymitywizm graniczący z barabarzyństwem, temu "miastu" nie jest w stanie w najmniejszym stopniu zaszkodzić, bo temu "miastu" nic nie jest już w stanie zaszkodzić. Dobrze – proszę Pana – juz było, teraz będzie tylko "lepiej". Pan sie rozczula nad drzewami – współczuje Panu, doprawdy współczuję – ja już przestałem, dawno przestałem. Szkoda czasu i nerwów, tym bardziej, że zaledwie 400 km na zachód są normalne Miasta z normalnymi Mieszkańcami … Podsumuję: na pohybel Gliwicom, na pohybel Prezydenckiemu Łobuzowi i na pohybel wreszcie i Mieszkańcom – bo na nic innego nie zasługują …

  • Pamietajmy, ze Frankiewicz dostaje sie na stolek prezydencki w sposob niedemokratyczy z powodu braku kadencyjnosci, a wiec braku rownych szans dla kandydatow. Pamietajmy tez, ze Frankiewicz buduje Podium za setki mln naszych zl bezprawnie i wbrew woli mieszkancow, poniewaz odmowil przeprowadzenia referendum w tej sprawie. Na dodatek oszukal gliwiczan szopka pt. "konsultacje spoleczne".

   • Nie oszukał. Wykorzystał. To majstersztyk. Jakim prawem i kto mu zezwolił na budowę GNIOTA Podium?

    Przecież nikt nie stanął przeciwko niemu bo Gliwiczanie mają w d…. jakikolwiek opór .Dlatego beczelnie nazywa nas szkodnikami. Ja typa napewno rozliczę. Nie teraz ale za kilka lat. Nie popuszczę mu 5,92% nigdy. Zrobił taki wał matematyczntny że nawet zarzucający mi nieumiejętność liczenia pewien wypierdek magistracki chyba klęknął przed nim. Osobiście klękam ..

    Jak ja nienawidzę tego autokratycznego systemu władzy.

    To jest GENIUSZ które dla mnie od lat jest PNG persona non grata.

 4. dawny mieszkaniec gliwic | 18 września 2015 at 9:51 pm | Odpowiedz

  Może będzie rondo jak na Kozłowskiej/Daszyńskiego 😛

 5. Dla Frankiewicza symbolem nowoczesności jest wyłącznie beton i asfalt. I sukcesywnie od lat podejmuje działania, żeby tylko one w Gliwicach zostały.

 6. Czy Frankiewicz rzeczywiscie wygrywa wybory? Gmyz twierdzi, ze od 25 lat wybory samorzadowe sa falszowane. Faktem jest, ze to Frankiewicz organizuje wybory, a w komisjach od lat siedza ci sami ludzie, ktorzy nie kryja poparcia dla niego nawet na sali wyborczej.

  http://www.radiownet.pl/publikacje/gmyz-od-25-lat-falszuja-wybory

 7. Nie chodzi o fałszowanie? Po co miałby ryzykować?Przecież 21 lat to stworzenie mocnego KOKONU uzależnień że rozerwać go może tylko siła. A jaka siła jest w Gliwicach ? Przecież bez urazy gliwiczanie to w większości kompletnie obojętne społeczeństwo. Ich nie interesuje co się wokół dzieje. Gdzieś ok 50% jest takich Obywateli. Reszta to dwa segmenty. Jeden to Ludzie KOKONU inaczej koło rowerowe z mocnymi szprychami , pedałami z łańcuchem napędzającymi pojazd. Reszta jest o bezczelności Prezydenta zidentyfikowana i zgromadzona w jednym miejscu. O Boże i te 50% nie zainteresowanych daje sobą manipulować przez Pedały roweru z łańcuchem ? To jest społeczeństwo? Wiecznie Radni ,Wieczne ptaki łowne i ciągle ci sami Od osobnicy?
  Jak to zmienić? Bardzo prosto . Pojąć że gdy przeciętny gliwiczanin nie interesuje się polityką samorządową to politykierska klika z Rządu RP interesuje się Tobą..
  Oni to wiedzą i to jest ich siła. Gdy Prezydent ,burmistrz,sołtys danego miasta itp ma władzę do być albo nie być dyrektora szkoły y,przedszkola czy pracownika służb miejskich to jest to władza absolutna. Gdy posiada absolutorium to do d…y z Radą Miasta którą mieszkańcy muszą utrzymywać.
  To wszystko jest takie proste lecz widać że w Gliwicach ogromnie trudne. Przy masie profesorów ,geniuszy spółkowych ,menedżmentu ,lwów bisnesu i mecenasów sztuki zarabiania 3 razy pod jednym adresem.. Ci ludzie nie dadzą się wyprzeć. Ci ludzie są zależni od naciskającego PEDAŁY i są jego łańcuchem. Każdy z nich to ogniwo dobrze smarowane płacą ,stanowiskami .
  To System który my utrzymujemy . Oni bez nas są nikim i niczym.
  Tak ..Prezydent wiele dobrego dla Gliwic zrobił. A co miał robić źle? Przecież za coś mu płacimy.

  Precz z komuną cwaniaków w SAMORZĄDACH RP

 8. Dlaczego NASZE PREZESY spółek miejskich zarabiały bądź zarabiają rocznie więcej niż Premier i Prezydent razem wzięci? Czym zasłużyli. Doceniam to i wszędzie gdzie mogę ogłaszam dobrą Nowinę z której to Gliwice i Gliwiczanie winni być dumni. Bo to powodem do dumy jest a przemilczanie tych faktów przez miejskie media jest niezrozumiałe.
  To jeszcze dodatkiem jedno NAJ..
  https://www.facebook.com/gedeania/posts/1502800856699361

Leave a comment

Your email address will not be published.


*