Nowe media – jakie są?

Brak komentarzy, bądź pierwszy

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach trwa. Dziś (w środę) odbywa się panel dyskusyjny na temat nowych mediów. Dyskusja dotyczy następujących zagadnień:

  • Zmiany na rynku mediów. Nowe media – element rewolucji informacyjnej
  • Wpływ mediów na politykę i gospodarkę. Nowoczesne technologie jako narzędzie komunikacji i czynnik rozwoju globalnej konkurencyjności
  • Weryfikacja i rzetelność. Informacja jako towar. Kwestia odpowiedzialności mediów za gospodarcze skutki publikacji/przekazu
  • Rosnąca rola social media. Media społecznościowe w życiu gospodarczym

Z wielu wypowiedzi wynika, że przyszłości mediów należy szukać w Internecie, choć pojawiają się również głosy mocno broniące mediów tradycyjnych.

Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny Rzeczpospolitej zauważył, że w Internecie trwa wielka wojna firm. „Kontrola nad internetem jest niemożliwa, ale ilość złych treści, siejących nienawiść, ogromna. Często machamy na to ręką.” – twierdzi Kamil Durczok, szef „Faktów” (TVN). Szef TVN24 Adam Pieczyński ostrzega jednak komentując postulat moderowania for internetowych „Nie możemy wprowadzać terroru internetowego dla wszystkich. Dbajmy najpierw o własne treści, zacznijmy od siebie.”

Podczas dyskusji zgodzono się, że póki co prasa drukowana przynosi większe dochody niż Internet.

Dyskusja trwa…

Be the first to comment on "Nowe media – jakie są?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*