Obrazki na Dzień Dziecka

Zastanowiłem się chwilę jak uczcić międzynarodowe święto dzieci w Info-Posterze i postanowiłem zaprezentować dość nietypowy prezent, jaki zrobiła swojej małej córeczce jedna z mam.

Emilka kocha zwierzęta. Więc mama postanowiła powiesić w jej sypialni obrazki z czterema najukochańszymi. Nie chciała jednak kupić efektownych "plakatów", ale wymarzyła sobie małe ręcznie malowane obrazki w prostych drewnianych ramkach. Sądzi – i coś mi mówi że ma rację – że może to byc pierwszy krok do oswajania jej córki z istnieniem sztuki w jej różnych przejawach. Pierwszy krok do pobudzenia jej indywidualnego zmysłu estetycznego i "wyhodowania" w niej "głodu Piękna". Wszak od wielu lat wiemy, że na szkołę w tym względzie liczyć raczej nie można.

Obrazki namalowała Anna Maksym. Ja do każdego dopisałem krótki czterowiersz. Ot tak, dla własniej satysfakcji. A może któryś spodoba się małej miłośniczce zwierząt?

Lew

Otwarł wielką paszczę lew
Czy to ryk jest, czy też ziew?
Jakie dziś zamiary ma?
Niech mi powie, kto lwy zna!
 

Lew

Słoń

Na tym obrazku jest słoń,
Radośnie biegnie przez błoń.
Ciągle uśmiecha się do mnie
A ja go lubię ogromnie.
 
Słoń

 

Zebra

 Nie osioł, nie koń, a zebra!
Spróbuj policzyć jej żebra!
To bardzo trudne zadanie,
Dopóki w miejscu nie stanie…
 
Zebra

Żyrafa

Dostała kwiatka żyrafa,
Ale ten prezent to gafa.
Teraz wciąż cieknie jej ślinka –
„Ach, jaka smaczna roślinka!”

 

Żyrafa

 

2 Comments on "Obrazki na Dzień Dziecka"

  1. Tak mnie spodobały się obrazki z fajnymi wierszykami, że jeśli autorom to  nie przeszkadza, wyślę je do moich znajomych, też kiedyś dziećmi będącymi.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*