Oczy szeroko otwarte (5) – Kolejne ogrodzenie w samym centrum…

I kolejny pechowy szpital. Wprawdzie już nieistniejący szpital zakaźny przy ul. Kozielskiej, ale jednak taki stan okalającego go ogrodzenia z całą pewnością nie przynosi chluby miastu. Nikt nic z tym nie robi. poza czasem, rzecz jasna…

red.

CIMG6552

5 Comments on "Oczy szeroko otwarte (5) – Kolejne ogrodzenie w samym centrum…"

 1. Kiedyś w NG była stała rubryka "Fotozgrzyty". Ale dziś kapiący smar korupcji nasmarował mechanizm. Na szczęście I-P nie do nasmarowania.

 2. czytająca uważnie | 23 września 2014 at 12:02 pm | Odpowiedz

  Nie , nie dodam.Nie będę się denerwować.

 3. Ależ proszę pana! Miasto kwotą 200 tys. zł wspiera kapitalny remont muru okalającego podupadły kościółek przy ul. Toszeckiej. Także 200 tys. zł przekazała Kuria miastu Gliwice w charakterze wyrównania za prezent w postaci szkoły z przyległościami, jaki nasi radni z prezydentem podarowali tejże. Nasi reprezentanci regularnie wspierają finansowo remonty kaplic i kościołów, a także kościelne imprezy. Nigdy nie słyszałem, żeby ktokolwiek w UM odmówił hojnego wsparcia z budżetu miasta lub budżetów spółek miejskich Kościołowi Katolickiemu.  

  Niech mury runą, tak kiedyś śpiewaliśmy. Dziś mury, jeśli nawet się kruszą, to jednak trwają, zwłaszcza te mentalne. Mamy też nową modę nowych mieszczan na grodzenie dotąd publicznych przestrzeni. Tak stało się obok Bajki/Amoku, na placu po Synagodze, tak jest od niedawna na przejściu z ul. Górnych Wałów na ul. Lompy i w wielu innych miejscach. Wszędzie są to wprost cudnej urody płoty, zdradzające zagrodową mentalność nowych mieszczan. Dodać do tego zabudowę łanową w polach na obrzeżach miast i mamy obraz hołubionej gdzieniegdzie gliwickiej elity.

  • Czy czasem we wrześniu nie maiał być opublikowany raport NIK?

   A co do kuryi, to jak się w dwu okręgach na jedynke daje kobity to nie bedą z takim genderem w ogóle sie zadawać.

 4. Jak już jesteśmy w tematyce murów okalajacych gliwickie budowle, proponuję przyjrzeć się ogrodzeniu cmentarza żydowskiego koło remontowanego domu przedpogrzebowego. Jego stan zagraża bezpieczeństwu przechodniów. A obok są dwie szkoły i chodzą tamtędy dzieci.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*