Oczy szeroko otwarte (6) – niszczejący magazyn

Tym razem ulica Styczyńskiego 59. W tym budynku znajdował się magazyn, dawniej należący do WPHW w Katowicach. Proszę spojrzeć na te fotografie – mimo zniszczeń i daleko posuniętej dewastacji, widać wyraźnie, że to piękna nieruchomość. Nie wiemy, póki co, czyja to własność, ale czy naprawdę nikt nie widzi, jak budynek mógłby wyglądać, gdyby się nim zająć? A swoją drogą, co według właścicieli, powinno się z nim stać? Powinien się rozpaść samoistnie?

Dariusz Jezierski

CIMG6573 CIMG6554 CIMG6570 CIMG6571

4 Comments on "Oczy szeroko otwarte (6) – niszczejący magazyn"

  1. Niestety, właściciel nie jest zainteresowany budynkiem. 

  2. "Rząd" Gliwicki znajdzie jak zwykle milion problemów. To nie moje,to nie tak itp. Tyle lat kręcą się wokół Szuwarka w Łabędach że moje pokolenie wymrze. Natomiast w kwestii dofinansowań i pomocy spółkom zawsze staje na WYSOKOŚCI zadania. Oczywiście że to nie jest proste. Jednak Miasto zatrudnia NAJlepszych MENEdżerów i doskonale im płaci..

     

  3. Podatek katastralny rozwiązałby taki problem. Są dziesiątki takich lokali w miastach (również lokali prywatnych), których właściciele mają podejście "a niech stoi puste, jeść nie woła". Rozwiązanie tylko przez kieszeń.

  4. Jest to budynek dawnej sali taneczno-teatralnej powiązanej z gościńcem przy ul. Kozielskiej o ciekawej historii. Opracowywałem na studiach koncepcję projektową rozbudowy tego obiektu – http://www.jamjam.pl/styczynski2.html w ramach zajęć z Panem dr. Ryszardem Nakoniecznym. Obiekt rzeczywiście bardzo ciekawy, niestety w coraz gorszym stanie technicznym (zniszczony dach). Życze mu jak najlepiej i liczę na to, że wkrótce zostanie mądrze i ciekawie zaadaptowany dla nowych funkcji.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*