Od dziś Teatr im. Tadeusza Różewicza w Gliwicach

Wydaje się, że od dziś (1 sierpnia 2016 roku) Gliwicki Teatr Muzyczny przestał istnieć także formalnie. Na mocy Uchwały Rady Miasta Gliwice nr XVII/445/2016 z dnia 16 czerwca 2016 r. w sprawie nadania nowego statutu Gliwickiego Teatru Muzycznego nosi on nazwę Teatr im. Tadeusza Różewicza w Gliwicach.

Nadchodzi nowy sezon artystyczny. Zupełnie inny od poprzednich. Jaki będzie teatr w Gliwicach? Przekonamy się już wkrótce…

dj

1 Comment on "Od dziś Teatr im. Tadeusza Różewicza w Gliwicach"

  1. dobra, piwnicy w Willi Caro też nadano dumną nazwę, a sztuki nikt tam nie uczy i nie czyta.

    kiedy ogłoszą nazwiska zespołu i repertuar, który spowoduje bijatyki o bilety pod kasą?

    dotąd w milczeniu oczekiwałem przełomu, który ma dokonać tutejszy ulubieniec "dyrektor z teczki", który po ołszamałających sukcesach w Muzeum, niechętnie, acz w poczuciu dziejowej konieczności, przyparty do muru brakiem konkurentów, łaskawie podjął trud budowy od lat oczekiwanej przez setki tysięcy gliwiczan i nie tylko teatru dramatycznego, który pokaże scenom Chorzowa, Częstochowy, Gorzowa, Jeleniej Góry, Katowic i Trójmiasta ( że Warsiawkię łaskawie zmilczę) KTO TU RZĄDZI!

    ale nie mogę się doczekać! i drżę na myśl, że nie zdążę kupić biletu na pierwszą premierę, bo wszystkie wezmą miejskie instytucje gratis, dla swoich lojalnych urzędników.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*