Oświadczenie Dariusza Dudka

Oświadczyli wcześniej kibice Piasta Gliwice, teraz z kolei oświadczenie złożył Dariusz Dudek, drugi trener Piasta:

dd

foto: www.piast-gliwice.eu

Chciałbym przeprosić wszystkich fanów Piasta Gliwice, którzy poczuli się dotknięci słowami wypowiedzianymi przeze mnie w trakcie konferencji prasowej po meczu z Górnikiem Zabrze.  Sprawując funkcję II trenera całkowicie oddaję się swoim obowiązkom w gliwickim Klubie i nie wyobrażam sobie pracy na rzecz innego klubu.

Spotkanie z Górnikiem wywołało wiele emocji, których również byłem uczestnikiem. Mocno liczyliśmy na rewanż, jednak tego dnia drużyna z Zabrza była po prostu lepsza i tego faktu nie jesteśmy w stanie pominąć. Gratulacje złożone Adamowi Nawałce były przejawem trenerskiej uprzejmości wobec szkoleniowca zwycięskiej ekipy. Podczas meczu jesteśmy rywalami, którzy walczą o każdy metr boiska, ale po jego zakończeniu, kiedy wynik jest już sprawą zamkniętą, powinniśmy życzyć sobie nawzajem powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Cel postawiony przed sezonem przez Radę Nadzorczą wskazywał utrzymanie Piasta Gliwice w Ekstraklasie, co nie oznacza, że nasze ambicje zatrzymują się na wyznaczonym minimum. Dorobek punktowy zgromadzony przez zespół w rundzie jesiennej udowodnił, że mamy potencjał, który będziemy chcieli w pełni pokazać w drugiej części sezonu, zawsze walcząc o pełną pulę. W żadnym wypadku moją intencją nie było sportowe deprecjonowanie Piasta, ponieważ jesteśmy Klubem o silnej i stabilnej pozycji, która umożliwia nam ciągły rozwój.

Z ogromnym szacunkiem podchodzimy do kibiców niebiesko-czerwonych, wspierających nas zarówno na meczach u siebie jak i najdalszych wyjazdach. Wasz doping jest nieoceniony ? pomógł nam awansować do krajowej elity i poniósł nas do zdobycia 22 punktów jesienią.

                                                                                Dariusz Dudek

Be the first to comment on "Oświadczenie Dariusza Dudka"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*