Pani Jolanta jest ciekawa, Info-Poster zaspokaja ciekawość

Pani Jolanta Niderla-Witkowska wyraziła ciekawość, którą z całą pewnością jestem w stanie zaspokoić. Udostępniając na swoim profilu w Facebook post, odnoszący się do zamieszczonego w Info-Posterze oświadczenia dyrektora GTM Grzegorza Krawczyka, stwierdziła bowiem, że

Bardzo ciekawe, że oświadczenie ukazało się w całości, bez komentarza w "Info-posterze" i "Nowinach", bo że widnieje w takiej formie na stronie internetowej teatru to normalne. Być może publikowano "na gorąco" i zabrakło czasu na pisanie wprowadzenia.

Zacznijmy od tego, że była zastępczyni dyrektora GTM zapomniała dodać, że w podobnej formie oświadczenie ukazało się na 24gliwice.pl pod artykułem i również nie zostało opatrzone komentarzami. Bo chyba nie chodzi nam o zdanie wprowadzenia, lub jego brak. Czyżby Pani Jolanta "na gorąco" chciała dać prztyczka akurat tym mediom i zabrakło jej czasu na zweryfikowanie innych? Nie będziemy dochodzić.

Dodam jeszcze, że Info-Poster ma zupełnie inny sposób publikowania postów niż 24gliwice.pl. Nieśmiało też zauważę, że wprowadzam w temat od dłuższego czasu, publikując wiele opinii, ale przede wszystkim konkretów. Nie widziałem, żadnego powodu, aby światłym i czytającym ze zrozumieniem Czytelnikom Info-Postera wykładać, czy objaśniać cokolwiek prezentując tekst oświadczenia. Większość z nich zna sprawę i może sobie wyrobić zdanie. Dla innych sprawa nie będzie interesująca.

A teraz śpieszę z wyjaśnieniem. Otóż, Pani Jolanto, wskazując dalej jak można było postąpić na miejscu Grzegorza Krawczyka, aby zwalniając uczynić to z szacunkiem dla pracowników (nie polemizuję z tym w żadnym razie!), proszę pozwolić mnie także, jako dziennikarzowi, traktować z szacunkiem człowieka, którego oświadczenie zamieszczam. Otóż dziennikarska kindersztuba nakazuje w takich przypadkach zostawić miejsce oświadczającemu, a w razie potrzeby odnieść się do treści w odrębnym tekście. Jeśli zada sobie Pani trud odnalezienia innych oświadczeń publikowanych w Info-Posterze – wszystkie są tak traktowane. Nawet w tak skrajnej sprawie, jak ta: http://info-poster.eu/oswiadczenie-krystiana-tomali/

Swoją drogą, czytałem tu i ówdzie narzekania na to, że Krawczyk milczy. Przemówił, to z kolei niektórzy chcą pouczać jak jego słowa należy podawać? Ja podałem najlepiej jak mogłem – w wersji kanonicznej.

Warto czasem lżejszym tonem, zatem pozwoliłem sobie, mimo iż sprawy są naprawdę poważne. Oczywiście nie żywię do Pani Jolanty najmniejszej urazy. Uznałem jednak za stosowne złożyć na łamach stosowne wyjaśnienie, aby naprawdę nie zaczęto się dopatrywać tego, że sprawa jest "BARDZO CIEKAWA" i szukać zgoła odmiennych, a być może krzywdzących wykładni tego tak mało znaczącego faktu.

Dariusz Jezierski

Be the first to comment on "Pani Jolanta jest ciekawa, Info-Poster zaspokaja ciekawość"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*