Petycja w sprawie Rodziny Pani Marii Boduszek

Wielce Szanowni Czytelnicy – poniżej tekst petycji w sprawie bez precedensu, opisanej już w artykule: http://info-poster.eu/rodzinna-tragedia-w-miescie-sukcesu/. Wierzymy, że wobec całkowitego niezrozumienia, co oznacza słowa "gmina" ze strony władz Miasta, wrażliwi na jego znaczenie okażą się naszi radni. To, co próbuje się przeforsować, to zwyczajne brutalne krzywdzenie Rodziny Państwa Boduszek. Wyraźmy swój sprzeciw, jeśli słowo "wspólnota" coś jeszcze ma dla nas znaczyć. pod tekstem petycji pliki do ściągnięcia – tekst petycji i lista podpisów. Mamy czas do jutra do południa. Każdy może wydrukować i zbierać. Każde kilka podpisów na wagę złota. Na wagę naszych sumień.

W sprawie odebrania list z podpisami proszę się kontaktować z wykorzystaniem adresu: redakcja@info-poster.eu

Już wkrótce opiszę sprawę kolejną – Pani Barbary z ulicy Rybnickiej. Równie bulwersującą. Skończmy to. Ja nie zgadzam się na życie w takim mieście – podpiszę!

Dariusz Jezierski

Gliwice, 12.06.2014 r.

 

Rada Miasta Gliwice

na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gliwicach Zbigniewa Wygody

 

 

PETYCJA W SPRAWIE RODZINY PANI MARII BODUSZEK, ZMIESZKAŁEJ PRZY UL. KRÓLOWEJ BONY 13

 

Szanowni Państwo,

 

W myśl ustawy o samorządzie gminnym, mieszkańcy gminy tworzą z mocy prawa wspólnotę samorządową. Poczuwając się do tej wspólnoty praw i interesów, kategorycznie protestujemy przeciwko bezczynności Gminy Gliwice w związku z tragiczną sytuacją, w jakiej znalazła się Pani Maria Boduszek wraz z Rodziną. Nie wdając się w wymienianie oczywistych znaczeń słowa „wspólnota”, chcemy również wskazać, że oznacza ono między innymi, iż każdy mieszkaniec gminy ma prawo w granicach prawa korzystać z jej zasobów.

Stosunek mieszkaniec – gmina jest oparty na wzajemnych zobowiązaniach. Jednym z nich jest to, które zostało ujęte w art. 32 ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego z 21 czerwca 2001 roku:

 

W razie wypowiedzenia najmu, na podstawie art. 11 ust. 2 pkt 4, najemcy opłacającemu w dniu poprzedzającym dzień wejścia w życie ustawy czynsz regulowany, obowiązek zapewnienia temu najemcy lokalu zamiennego oraz pokrycia kosztów przeprowadzki spoczywa, do dnia 31 grudnia 2015 r., na właściwej gminie.

 

Zwracamy również Szanownej Radzie uwagę na fakt, że Gmina Gliwice zachowuje się z całkowitą obojętnością wobec problemu tej konkretnej rodziny, a o polityce prorodzinnej miasta mówi się i pisze przy wielu okazjach. To niedopuszczalne, nawet jeśli wcześniej w sprawie miały miejsce jakiekolwiek prawne uchybienia osób trzecich, które teraz trzeba naprawiać. W tej sytuacji liczy się dobro człowieka, a nie formuły prawne, którymi manipuluje się wedle uznania. Obowiązkiem władz gminy jest znalezienie rozwiązania, które umożliwi rozwiązanie tej sytuacji z poszanowaniem praw i godności Rodziny Pani Marii.

Podkreślamy, że sprawa była przedmiotem wielu kolejnych interwencji u władz miasta. To, że została do tej chwili niezałatwiona obciąża tylko te władze i oznacza, że najwyraźniej zajmują się one sprawami ważniejszymi, niż dobro mieszkańców.

Pani Maria Boduszek wraz z Rodziną otrzymała od inwestora nakaz opuszczenia lokalu do 13 czerwca. Nie został jej udostępniony żaden lokal zastępczy. Problemy zdrowotne członków rodziny są bardzo poważne. Wyrażamy stanowczy sprzeciw przeciwko takiemu traktowaniu kogokolwiek z członków naszej wspólnoty. Nie wyrażamy zgody na cyniczną i bezduszną „politykę” władz miasta i domagamy się od Gminy Gliwice wywiązania się ze swoich ustawowych obowiązków względem wspólnoty.

Sprawa Pani Marii i jej Rodziny ciągnie się od wielu lat. Nie da się jej w sposób jasny opisać w tym miejscu. W związku z tym do petycji dołączamy zestawienie najważniejszych dokumentów w tej sprawie.

Szanowna Rado, zwracamy się z prośbą o zablokowanie nieludzkiej procedury wyrzucenia Rodziny Boduszek z zajmowanego przez nią lokalu do czasu znalezienia rozwiązania gwarantującego, że w majestacie prawa, w bogatej gminie, nie stanie się krzywda ludziom, którzy za sytuację w której się znaleźli nie ponoszą żadnej odpowiedzialności.

Mieszkańcy Gliwic

 

PLIKI DO ŚCIĄGNIĘCIA:

Petycja w sprawie P. Marii

LISTA POPARCIA PETYCJI W SPRAWIE PANI MARII BODUSZEK

16 Comments on "Petycja w sprawie Rodziny Pani Marii Boduszek"

 1. Boże (Jahwe,Buddo,Allahu itp) jak ja nienawidzę tego systemu! Kogo to z  reprezentantów GONITWY do……………………..obchodzi. Przecież łażą do Kościoła ,modlą się a niektórzy bywają szafarzami. Widać nic ich ta sprawa nie interesuje więc może zainteresuje Kościółół Katolicki . Może wreszcie jakiś hierarcha powie dość i stanie w obronie tych ludzi? Może? Skierowałbym apel właśnie do KURII . Dobre sece ma  Radna Krystyna Sowa jako  jedna z nielicznych pozytywnych postaci w tej Radzie. Może do niej? Można też skierować apel do lokalnej Lewicy . Po to jest .Do PiS partii prospołecznej. Chyba ktoś się znajdzie kto im pomoże. Draństwu zaś które na istnienie tego faktu zezwala wszystkiego najgorszego i to z całego serca. Chociaż nie życzy się nikomu źle to im życzę bo oni serca nie mają albo mają tylko POMPĘ ssącą .

 2. A może pana Marian przestanie wreszcie występować w roli sumienia miasta i weźmie się za jakiekolwiek działanie? Proszę jutro napisać ile podpisów dostarczył pan Jezierskiemu. Jest pan w łabędach osobą rozpoznawalną? Jesli tak, to nie powinno być problemu. a jeśli pan uważa się zwolniony z pracy dla miasta to niech pan skończy pouczać innych. Bez urazy

 3. Jestem stary,gruby,łysy więc rozpoznawalny napewno.Chyba że chodzi o rozpoznawalność inszą (jaką?) Gdy mnie tak określisz każdy krzyknie łysy. Widać iż się kolego nie zapoznałeś z treścią mojego przekazu. Nie  jestem od zbierania podpisów i nie powiedziałem iż akceptuję taką formę. Petycja(szlachetna w dobrym celu) niby do kogo? Rząd Państwa Miasta ta sprawa nie interesuje czego dowodem jest ignorancja nijakiego V-ce prezydenta. Zatem co ma się stać takiego że po  otrzymaniu petycji to się zmieni?. Przecież od lat się z nikim i niczym nie liczą .Petycja ma na celu spowodowanie  by LIBERAŁY MIEJSKIE  dopomogły. Tylko tyle. Przecie przekaz LIBERAŁA że 5,32 % to więcej niż połowa 100% (sprawa PODIUM ) potwierdza tylko fakt że z liczeniem LIBERAŁY MAJĄ PROBLEM.  Mam własne sumienie i nie ma zamiaru być sumieniem zawłaszczonego miasta.  Wydałem własną opinię i nie występowałem w niczyim imieniu! Ta rola przypisana jest Radnym i władzom. Oni mają środki, mechanizmy i niech się wezmą do roboty. Tylko tyle. Uważam się zwolnionym z pracy dla miasta ZAWŁASZCZONEGO ….. TAK. Niegdyś miałem nadzieję i wiele dla dzielnicy starałem się uczynić. Niestety olano i taką inicjatywę. Ciebie interesuje jak mniemam moje podejście do kwestii i krytyka mojej osoby którą mam z całym szacunkiem w d…e Nie mam zamiaru służyć lokalnym, cwaniakom w żadnym wypadku bo ratunek dla tej rodziny to ich zasrany obowiązek albo fora ze dwora Gdzie  kogokolwiek pouczam?

  Co zrobiłem?                                                                                                                               https://www.youtube.com/watch?v=8SxdtJ_DXBo

  Mogę przesłać tysiące zdjęć dowodów na działania prospołeczne w materii kultury i nie tylko. Proszę zresztą zapytać Prezydenta Frankiewicza                                                                                          http://www.szansa.labedy.pl/

  A co TY?  

 4. Jestem zażenowany tą momentami chamską odpowiedzią. dotknięty gliwicki mentor odkrył swoje prawdziwe oblicze. On nic nie musi robić. Będzie nagrywał kolejne filmiki, będzie pisał kilometry tekstów i ssaczował bo tak się chyba powinno nazywać spamowanie w jego wykonaniu, gdzie tylko się da. Pracować mają inni. On się obraził na wszystkich, których to obowiązek. Ludzie na bruk, bo on nie będzie nikogo wyręczał. Panie Andrzejzak, weź pan przeczytaj co pan napisał i wstydź się. swoją drogą dziwię się infoposterowi że puszcza takie wpisy. ktoś kto to czyta musi mieć wyrobione zdanie na temat zwolenników Jezierskiego. Oszołomstwo i tyle. Panie Jezierski jeśli mam wybierać między panem a Frankiewiczem to wolę pana. Chyba innych kandydatów nie ma. Ale najpierw lepiej porozmawiać z tymi opozycjonistami z bożej łaski. Nie no jeszcze mnie szlag trafia jak sobie pomyślę jakie Andrzejczak alibi dla swojego pierdzenia w stołek znalazł. Szczyt obłudy.

  A co ja robię panie Andrzejczak? zbieram podpisy bo nie mogę się pogodzić z tym, że z ludzi robi się przedmioty. nie chce mi się z panem gadać.

  • Ja nie zacząłem Panie.. Liberalny?

   Chamstwo? Ale jaja ale jaja.rzecze Kiepski.

   A zbieraj sobie . Pan Andrzejczak się na nikogo nie obraził .Poprostu powiedział dość chamom i hołocie. Czas na inne sposoby. Etap moich działań przeminął. Filmik  p…ywie był dowodem na odparcie zarzutów woboc stwierdzenia nieprawdy że nic nie robiłem. Widać Liberalny nie potrafi skumać podstawowego przekazu.Taki fimik kosztował sporo pracy..Nie wstydzę się tego co piszę. Ninawidzę tego systemu ,tych SSaczy bo taki liberalny potem musi zbierać podpisy. Gdyby ten system był inny co  Liberalny raczył przytoczyć nie musiałby trwać w oporze i durnoty pisać.

   A co ja robię panie Andrzejczak? zbieram podpisy bo nie mogę się pogodzić z tym, że z ludzi robi się przedmioty. nie chce mi się z panem gadać.

   Nie tędy droga..Ja robię z ludzi przedmioty? Ja? Tobie się od tej wolności w mózgu wyspamowało.

   Ja się również dziwię infoposterowi że  to puszcza. Puszcza chyba dlatego że jest naprawdę liberalny a nie jak TY neo LIBERALNY czyli nijaki i zabraniający bądź sugerujący. Zbieraj zbieraj..Ja to zrobię inaczej niedługo..

   Popatrz chcemy tego samego a mnie obrażasz. Zatem hołota się cieszy albo Ty jesteś jej …

   Pisać to se każdy może pod pseudonimem…

    

 5. marianandrzejczak | 11 czerwca 2014 at 3:32 pm | Odpowiedz

  Masz swój zasrany LIBERALIZM                                                                                                    

   http://m.se.pl/wydarzenia/kraj/olesnica-samobojstwo-w-kosciele-matka-i-corka-powiesily-sie-z-biedy_216561.html           

  Liberałem jest Korwin i tylko ON  reszta to psedoliberały.

  Liberalizm który murwa daje pomoc jednym jak Oplowi a innych okłada podatkami? Do dupy z takim liberalizmem.

   

    

  W 2010 r. Opel otrzymał pomoc publiczną na kwotę 6 150 849,58 zł:

  a) umorzenie podatku od nieruchomości wraz z odsetkami – 2 071 833 zł,

  b) ustawowe zwolnienie z podatku od nieruchomości – 3 255 508 zł,

  c) dofinansowanie kosztów szkoleń z środków Funduszu Pracy – 823 508,58 zł

                           Tylko ze strefy do miasta wpływa ich rocznie około 25 mln zł. ooooooooooooooo!!!!!

  Potrzeba jest petycja? Dlaczego Państwo Miasto wspomaga OPLA gdy lokalne firmy nie potrafią sobie dać rady w tym liberalnym pseudo wolnym rynku? Miasto nie potrafi zadziałać? Potrafi… tylko zależy dla kogo…

  W stosunku do zachodnich gniotów są ustawy a w stosunku do biednych sznur?

  Jeszcze role się odwrócą.

  • Bardzo proszę strony sporu o unikanie wylgaryzmów. Jesli ktoś potrzebuje sobie pofolgować – to nie to forum.

  • Opel zainwestował w naszym mieście kilka mld zł, dał prace ok. 3 tys. ludzi, a pośrednio przyczynił się do przyciągnięcia do Gliwic kolejnych kilku(nastu) inwestycji o podobnych łącznych nakładach. To, co teraz Opel odbiera w ramach zwoleninia z podatku to są grosze w porónaniu do korzyści, jakie swoją obecnością przyniósł miastu.

   • Mnie nie interesuje co Opel włożył. Opel faktycznie mało wziął z pomocy de minimis. RATUNKU!

    Fiat dużo więcej i dlatego zwinął się ale powrócił bo sprzedawczyki mu dużo (12 lat zwolnienia z podatków) dały więc może Jaśnie Pan FAP ponownie raczy przyjąć te 3000 zwolnionych. Co za farsa. Opel zaiwestował w gotową infrastrukturę. Gdyby taką pomoc udzielano polskim firmom też by inwestowały. Przestań mnie czarować bo akurat sprawa Stref i kupczenia z zachodnimi gniotami jest mi doskonale znana. Dokładnie nie pamiętam ale dzisiejszego Ministra Piechocińskiego poznałem w Twierdzy Modlin w roku bodajże 2005  i miał wówczas inne zdanie w temacie Stref. Ponadto zwolnienia są kwotowo bardzo wysokie i gdy się podzieli tę pomoc przez srednią krajową wyjdzie za płacę ilu ludzi nie płaci OPEL a my mieszkańcy. To propaganda sukcesu tych od których los stref szatańskich w niebie zależy i odwrotnie. Nie mam nic przeciwko Strefom nieekonomicznym albo ekonomicznego cwaniactwa tylko tej pomocy za naszą kasę. Precz z forsowaniem zachodniego BADZIEWIA i utrzymywania go na sztucznej fali za społeczne pieniądze. Zachodnie kurduple nie włożyłyby tu centa nawet jednego gdyby nie ta służalczość i ukłony w stronę pomniejszania ich strat naszym kosztem. Buzek przywiożł z Piechocińskim pomoc w postaci 15 baniek na budowaną przez jankesa Cascadę. A co mnie obchodzi jankeska Cascada? Gdyby tej pomocy udzielono polskim firmom lokalnym nic bym nie powiedział. Jak Polska firma nie potrafi dać sobie rady to upada a zachodni gniot jest podnoszony przez lokalnych….. Widać Opel jest fatalnie zarządzany że trza mu pomagać. Rozumiem ARL ż bo choć dobrze zarządzany to za wysokie płace dla Prezesiątek ale tu się nie czepiam…bo to się niedługo samo rozwiąże..

 6. STRONA SIE STLENIA. DAŁEM SIĘ SPROWOKOWAĆ PRZEZ PODSTAWIONEGO LIBERAŁA.

  MEA CULPA.   PRZEPRASZAM

  • Coraz mniejszy mam ubaw obserwując, jak niedawny przeciwnik "ssąco-chłonącej mafii" w niedostrzegalnym przez siebie szale staje się jej największym poplecznikiem. Może i szkoda, ale niekoniecznie. Nijak tylko nie jestem w stanie (lub nie jestem godzien) zrozumieć, jak można pogodzić światopogląd (czyżby?) konserwatywno-liberalny, bądź liberalno-monarchistyczny. Jeśli ktoś z wyznawców wyżej wymienionych idei jest gotów mi to wyjaśnić, to proszę. A jeśliby zechciał mnie do którejś przekonać, to proszę jeszcze bardziej. Cóż to za wyzwanie?

   Co do clou, to mam smutny komentarz: Dwadzieścia pięć lat wolności, bez solidarności. Ale trzymam kciuka w ustach wypatrując spektakularnego sukcesu, o którym nikt się nie dowie. Sláinte!

 7. Wielu spraw nie jesteś w stanie pojąć i nigdy nie pojmiesz. Rozkład Państwa trwa od lat 25 .Temu faktowi trudno zaprzeczyć . Prawda? Co mają tu do rzeczy poglądy? One są ruchome i zmienne podobnie jak przemijanie. Jesteś młody i nagle stary. System zaś młody czy stary jest taki sam. Ma się coraz zdrowiej.  W rzeczy samej chodzi by ludzie mieli chociaż szansę uzyskiwania dochodów z których mogą godziwie żyć.Ten system nie stwarza warunków bo po drodze jest mnóstwo cwaniaków leni i nierobów.ja tych drani nazywam Ssaczami. Nie jest przecież tak ze Polska to statystyczny Bantustan. Statystycznie każdy pracujący osiąga spore dochody więc raczej stać go na mieszkanie. Statystycznie jednak. Moje podstawowe motto brzmi. Musiałbym być kompletnym idiotą by akceptować ubożenie społeczeństwa które działa przeciwko spoleczeństwu. A jednak tak się dzieje? Dlaczego? Bo część rządzących w Rządzie i Samorządach ma za nic problemy innych.Samosiębogaci osiągając niebotyczne dochody z wielu źródeł jak nieliczni w PRUiM SA.  To się źle skończy i potrzeba małej iskierki. Ludzie są na pograniczu wytrzymałości psychicznej. Zbieranie podpisów to rzecz szlachetna i da do myślenia nijakim rządcom miasta. Tylko jednak  do myślenia . Zawsze mi się marzyło miasto w którym wladze będą dbały o mieszkańców. Wspomagały ich. Niestety jest kontekst prywaty i niczego więcej. Może po zmianie to nastąpi. Mam taką nadzieję. Wówczas wielu włączy się w proces budowania. Teraz to  nie ma sensu.W duchu jestem lewicowcem(prawdziwym) Jako przedsiębiorca i pracodawca liberałem. Dziwne? Nie. Uważam że pracowniki musi mieć dochody które mu wystarczą na godziwe życie. Ogromne kwoty z tych dochodów pobiera system ssący który nie popuści żadnego grosza. Po drodze czeka z milion nieroboli ,leni i cwaniaków w gminach i firmach kruszynkowych  których trzeba utrzymać. Tylko w 20 % zgadzam się z Korwinem ale w sednie w 100%. Napewno uważam  że rządzą RP  czerwone gnidy i złodziejskie klany które za społeczną zgodą rozpełzły się po samorządach .Powiesz jak to ..że jestem lewicowy tak  ale nie czerwonym i nie gnidą To ogromna różnica.Gliwicka  lewica siedzi sobie wygodnie na stolcach Rad Nadzorczych w miejskich spółkach. Nie mógłby któryś z panów zareagować by nie trzeba było zbierać podpisów i pisać petycji. Co stoi na przeszkodzie? Pomocowość sługusów rządowych i samorządowych  w kwestii dawania zachodnim gniotom kasy za to że są a pomijanie rodzimych firm poraża.  Swoimi śmierdzącymi i brudnymi łapskami rządają pomocy od Miasta i Państwa. Jak nie to szantażują. W ostatnim numerze Wprost na stronie 76 jest artykuł Szymona Krawca  pt. Przybyłem dostałem wydoiłem odleciałem poruszający tę problematykę. W roku 2007 też w tej gazecie ukazał się tekst Tomasza Teluka pt. Strefa Łapówkowa. Przeczytaj/cie a zrozumiecie moje "szaleństwo" w nazywaniu  klik SSaczami. Dlatego nie ma na nic innego ,na pomoic dla tej rodziny. Są ważniejsze sprawy. Utrzymanie Strefy za wszelką. WSZELKĄ CENĘ kosztem tysięcy ludzi . Gdyby STREFA UPADŁA upasdnie system ssący i ludzie tego Systemu.

  NO I BUDOWA WYMYSŁU "SZATANA" PODIUM

   

 8. Ku uwadze to do sss19 i liberalnego .

  Także dla innych czytelników. Aha ,nigdzie nie startuję i nie mam takiego zamiaru. Na Gliwickich forumach jestem krytykowany (raczej nieznacznie ale jednak) Na żadnych innych .Najbardziej denerwują mnie zarzuty i głupawe pytania co zrobiłem. Podpisuję się więc wystarczy wpisać w google moje nazwisko i wszystkiego zainteresowany  się dowie. sss19 czy Liberalny to nicki więc trudno mi pojąć konkretną polemikę z duchami.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*