Piast dostał 4,5 miliona… A inni?

Poniższego zestawienia sam komentował nie będę. Z zainteresowaniem natomiast zapoznam się z merytorycznymi opiniami czytelników…listaa

 

3 Comments on "Piast dostał 4,5 miliona… A inni?"

  1. W innych klubach nie utrzymuje się Ssaczy więc i koszta mniejsze. Z zamieszczonej  tabeli wynika iż  przydzielane przez Miasto  środki  na kluby NIESsacze wynoszą średnio  ok 20000 zł na pojedynczy podmiot sportowy  . Na  klub GKS Piast SA wydatkowano zatem a z 225 razy więcej. Niesamowite ,ale cóż za dobre efekty jest się dobrze opłacanym  a to kosztuje miasto.

    http://info-poster.eu/placowy-skandal-w-piascie/

  2. Lesław Nowara | 15 lipca 2014 at 3:49 pm | Odpowiedz

    Od wielu lat powtarzałem jak mantrę, że samorząd miasta Gliwice nie powinien z miejskiego budżetu w ogóle finansować kosztów działalności klubów sportowych. Z budżetu miasta powinien być finansowany jedynie sport szkolny, prowadzony w formach zorganizowanych i pod odpowiednim nadzorem oświatowym. Kluby to – w wielu wypadkach – prywatne synekury dla ich działaczy i trenerów i nie ma powodu, żeby z budżetu miasta takie wydatki finansować. Owszem, mogą być pewne wydatki specjalnego przeznaczenia, czyli:  fundowane przez miasto stypendia sportowe dla młodych sportowców, mogą być finansowane nagrody (puchary, dyplomy), mogą być inne formy uznania ze strony władz miasta. Ale nie finansowanie działalności klubów !!!  Kluby sportowe na świecie, uczestniczące w rozgrywkach na poziomie ekstraklasy, to spółki generujące zazwyczaj duże zyski, a jeśli przynoszą straty – to problem i zmartwienie ich właścicieli. Życzę gliwickiemu Piastowi jak najlepiej, łącznie z tytułem mistrza polski, ale o to niech zadbają biznesmeni, menedżerowie i sponsorzy.

  3. A propos ankiety. Zadałbym pytanie, czy Gliwice ( a raczej ich mieszkańców ) w ogóle stać na tak drogą maskotkę jak Piast. Ale podobna ogrom mieszkańców ( buheheh ) była za….no i Franca z ekipą "opiekuje" sie zawartością cudnego stadionu. I ida grubo, a co, nie stać ich. Przecież wydają nasze.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*