Piast Gliwice dostał prezent!

W 24 kolejce I Ligi wszyscy grali dla Piasta!
Być może najlepszą dla Piasta Gliwice okolicznością było rozegranie meczu z Sandecją Nowy Sącz w środę, a więc ładnych kilka dni przed Świętami. Piast wygrał 2:1, a innym kandydatom do awansu świąteczna atmosfera (ociężałość?) zdecydowanie nie służyła. Komplet punktów straciły Pogoń Szczecin oraz Zawisza Bydgoszcz, a remisem musiała zadowolić się Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Dzięki tym rezultatom gliwiczanie zajmują 3 pozycję w tabeli ze stratą zaledwie 2 punktów do prowadzących Niecieczy i pogoni Szczecin.
Termalica mogła być samodzielnym liderem i wiele wskazywało na to, że tak się stanie, kiedy drużyna z Niecieczy prowadziła już 2:0 po strzałach Rybskiego (52’) i Pawlusińskiego (64’). Być może to uśpiło zbytnio piłkarzy gospodarzy, bowiem już w 69 minucie kontaktowego gola zdobył Grzeszczyk, a dopełnił dzieła w ostatniej minucie spotkania Mysiak. Zamiast prawie pewnych 3 punktów, w Niecieczy pozostał tylko jeden i wielka szansa odskoczenia Pogoni Szczecin na 2 punkty została zmarnowana. Być może zadecydowała o tym pewna niedojrzałość zespołu, który kilka lat temu rozpoczął podróż z niższych lig do przedsionka Ekstraklasy. Pewne jest jedno, aby upragniony awans stał się faktem, konieczna jest jednak większa dyscyplina taktyczna i zimna krew zawodników.

Pogoń Szczecin Zawiodła na całym froncie. Grała wprawdzie na wyjeździe z Olimpią Elbląg, ale kto mógł przypuszczać, że straci komplet punktów w meczu z póki co ewidentnym outsiderem rozgrywek, zajmującym ostatnie miejsce w tabeli, nawet mimo zwycięstwa z dotychczasowym liderem. Tymczasem Olimpia Elbląg sprawiła sensację kolejki, wygrywając z faworyzowanymi szczecinianami 2:1 po bramkach  Chałasa (69’ i 80’). Honorowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył Radler w 75 minucie.
Nie miał łatwego zadania Zawisza Bydgoszcz, który w Ząbkach potykał się z tamtejszym Dolcanem, walczącym o utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej. Po ambitnej grze gospodarze zainkasowali upragnione 3 punkty dzięki bramce Grzelaka w 53 minucie spotkania. Ta skromna zdobycz wystarczyła i Dolcan dość wyraźnie poprawił swoją sytuację. przewodzi teraz „czwórce spadkowej”, mając już tylko 2 punkty straty do premiowanej utrzymaniem 14 pozycji.
Piast Gliwice otrzymał świąteczny prezent od swoich rywali, którzy tym samym umożliwili mu odrobienie większości strat z poprzednich spotkań rundy wiosennej. Gliwiczanie muszą jednak pamiętać, że nie mogą liczyć na takie korzystne zbiegi okoliczności. Awans do Ekstraklasy muszą sobie wybiegać.

Be the first to comment on "Piast Gliwice dostał prezent!"