Piękne drzewa w skrajni – Bronisław Keller do ZDM

Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach

Dotyczy: ochrony drzew rosnących w pasie drogowym ul. Chudoby w Gliwicach.  Numer sprawy ZDM.55449.103.2013

Dziękuję Panu Janowi Gorczycy za szybką reakcję i przysłanie odpowiedzi już po pięciu dniach od wysłania mojego pisma.Jest to niespotykany i niebywale szybki termin załatwienia  zgłoszonej sprawy. A co najważniejsze została poprawiona, źle wykonana praca przy drzewkach na ul. Chudoby.

P1070831Widać, są w ZDM pracownicy, którym zależy na ochronie drzew i zachowaniu ich dla pokoleń. Świadczyła również o tym  rozmowa  przeprowadzona z  Panem Janem Gorczycą, kiedy na  moje  zapytanie o drzewa (też  lipy) rosnące w skrajni drogowej z  obu stron ul.  Wybrzeża  Armii Krajowej jednoznacznie stwierdził, że są one bezpieczne  i  nie  będą  wycięte. 
Cieszy  takie  stanowisko Głównego Specjalisty  d/s utrzymania  zieleni w ZDM w Gliwicach, który  potwierdził zachowanie całego drzewostanu lip rosnących przy ulicy Wybrzeże Armii Krajowej od skrzyżowania  z  ul. Leona  Berbeckiego, aż do skrzyżowania  z ul. Portową.  
P1070846P1070849Kolejne sprawy:
1. Są jeszcze w Gliwicach miejsca z pięknie  zachowanym  drzewostanem rosnącym w  skrajni  drogowej  ulic. Do nich należą okazałe platany rosnące przy ul. Jana Pawła II oraz Nowy Świat.
2. Bardzo proszę o odpowiedź, czy takie piękne historyczne drzewa, wspomniane wyżej platany przedstawione na kolejnych zdjęciach, będą mogły dożyć swoich lat zanim starość je  powali, a nie daj Boże, ręka człowieka?

P1070799P1070801P1070802P1070807P1070811P10708363. Proszę ZDM w Gliwicach o wykonanie inwentaryzacji drzew na tych ulicach w miejscach wskazanych; ul. Wybrzeże Armii Krajowej, Jana Pawła II i Nowy Świat, aby pomimo że rosną one w skrajni drogowej zostały zachowane i jak piszę w pkt. 2 wspólnie z mieszkańcami cieszyły się z życia.
Proszę o odpowiedź.

Bronisław Keller

7 Comments on "Piękne drzewa w skrajni – Bronisław Keller do ZDM"

 1. Idą wybory, to UM robi pozory.

 2. GOGOL PRZEJAZDEM | 24 lipca 2013 at 8:50 am | Odpowiedz

  ?…Widać, są w ZDM pracownicy, którym zależy na ochronie drzew i zachowaniu ich dla pokoleń. ??

  Widać ludzie nie dzielą się na Polaków, Niemców, Żydów, czy Rosjan.
  Białych , czy czarnych.
  Katolików, Muzułmanów, czy ateistów.
  ??Nawet w ZDM są tacy pracownicy, którym zależy na ochronie drzew i zachowaniu ich dla pokoleń. ??
  Dlatego wnioskuję, że ludzie dzielą się tylko na:
  ZŁYCH I DOBRYCH?
  ***********************************
  GOGOL PRZEJAZDEM
  http://www.emotka.pl/emotikony/klasyczne/0529.gif
  NIC JUŻ NIE BĘDZIE TAKIE JAK BYŁO?

 3. To dlaczego zostawia się jedne drzewa, mimo, że są w skrajni, a inne chce wyciąć, twierdząc, że są w skrajni? Czegoś tu nie rozumiem

  • GOGOL PRZEJAZDEM | 25 lipca 2013 at 9:27 am | Odpowiedz

   ??To dlaczego zostawia się jedne drzewa, mimo, że są w skrajni, a inne chce wyciąć, twierdząc, że są w skrajni? Czegoś tu nie rozumiem??
   Bo u nas na Śląsku raz Ojciec karci dziecko ,że z podwórka przyszło za późno,
   a innym razem karci te same dziecko ,że przyszło za wcześnie .
   Też tego nie rozumiem.
   Wszystko zależy więc od? Eli.
   Eli ja, Eli nie?
   To Tylko ?Ojciec? miasta wie?

   G.P.

 4. Ja raczej nie wierzyłbym słowom nikogo z ZDM o lipach z Mickiewicza mówili tak samo a co próbują zrobić. A linia tramwajowa i cała infrastruktura też mówili, że nikomo do głowy nie przyszło likwidowanie trawmaju a co zrobil zlikwidowali. A pamiętacie może co mówił oligarcha gdy zapytano go o likwidowanie torów, że jemu nic nie wiadomo, żeby podjęto decyzję o ich likwidacji. Więc raczej lepiej dmuchać na zimne, żeby się nie obudzić z Zabłockim na mydle z wyciętymi drzewami.

 5. NIK z nowym Prezesem Krzysztofem Kwiatkowskim , człowiekiem do którego prawości większość obywateli ma zaufanie , powinien rozsądzić po szczegółowej kontroli czy osoby z Samorządu powołujące się na święty obowiązek przestrzegania prawa nie stosują go wybiórczo i dla własnych potrzeb ? Organy samorządowe w oparciu o przepisy prawa działają dla dobra społeczeństwa obywatelskiego , na jego koszt i zlecenie . Z TYM SIĘ TRZEBA LICZYĆ . SPOŁECZEŃSTWO JEST PRZECIWNE WYCINCE !!!

  Dowodem na w/w tezę jest konieczność pilnego ” pójścia z toporem ” w miasto i NATYCHMIASTOWE wycięcie platanów , klonów , lip , itd. na ulicy Jana Pawła II , Wybżerze Armi Krajowj , Nowym Świecie – twarde prawo ale prawo – dura lex sed lex i dotyczy wszystkich drzew w skrajni ( Drzewa , nie usychajcie ze strachu – z tym wycięciem to zły żart ) .

  W wydaniu naszych „organów ” prawo jest raz bardzo miękkie a raz nadmiernie twarde , ciekawe dlaczego ? Ten powód trzeba odkryć !

  NA KOŃCU ” załatwić” trzeba drzewa na ul. Adama Mickiewicza , które stoją pięknie dziesiątki lat i nikomu to nie przeszkadzało , aż wreszcie trafiły nieszczęśliwie na prawych przedstawicieli samorządu . Tak sobie myślę , jakie lukratywne place są w pobliżu , którym trzeba podnieść wartość i atrakcyjność ?

  Czuć tu z daleka głęboką nieszczerość władzy . Jak nie wiadomo o co chodzi , to chodzi …..

  Sopwac

 6. Pomijając niekompetencję większości urzędników ZDM to zastanawiająca w tym przypadku jest przyczyna -czemu lub komu służy likwidacja drzewostanu w Gliwicach?

  Niestety żadnym deklaracjom gliwickiego ZDM nie można wierzyć!
  Tylko baczna obserwacja i kontrola poczynań ZDM- tak jak to robi Pan Keller może przynieś efekty!
  Im więcej ludzi się tym zainteresuje tym więcej drzew ocaleje!
  Przyłączam się!- uważnie będę się przyglądał poczynaniom ZDM w tej sprawie!

  Krzysiek

Leave a comment

Your email address will not be published.


*