Pismo do Przewodniczącego Rady Miasta

Stosownym pismem poprosiłem wczoraj o poruszenie podczas ostatniej sesji Rady Miasta tematu łgarstw i nieprzestrzegania prawa, związanych bezpośrednio z władzami miasta. Zasugerowałem, że idealnym momentem jest ku temu 5 punkt sesji – informacje o pracy prezydenta miasta.

Trzy zamieszczone w piśmie pytania najwyraźniej zburzyłyby ciepły, by nie powiedzieć familijny nastrój sesji. Nie zostały zatem nawet postawione, a jedynie przekazane w bardzo pośpiesznym trybie zainteresowanemu. Zapomniano przy tym także, że ZAINTERESOWANYM ciałem z urzędu musi być w tym przypadku Rada Miasta. Odpowiedzi na pytania o stan, który ta Rada tolerowała przez ponad 2 lata, mimo podejmowanych przeze mnie prób doprowadzenia do wypełniania jej obowiązków, najpewniej nie byłyby także dla radnych przyjemne. Gdyby były szczere, oczywiście, bowiem nie sądzę, aby udzielono rzetelnych odpowiedzi. Przewodniczący RM oświadczył, że tymi sprawami zajmować się będzie już  kolejna Rada. A dlaczegóż to Panie Przewodniczący? Kadencja Rady Miasta nie kończy się z dniem odbycia się ostatniej sesji. Tryb odpowiedzi prezydenta miasta określają stosowne przepisy. Nie wspomnę już tu nawet o fakcie, że w punkcie informacje o pracy prezydenta miasta, tenże prezydent powinien udzielać odpowiedzi na tematy interesujące Radę, a nie opowiadać to, co sam uzna za stosowne.

Niezajęcie stanowiska w kwestii tak poważnej, jak poruszona w moim piśmie, to powód do wstydu wszystkich radnych, którzy siedzieli wczoraj w sali Ratusza. Część z tych osób kandyduje ponownie. Osąd tego faktu pozostawiam Czytelnikom.

Oto pismo:

PISMO

Dariusz Jezierski

24 Comments on "Pismo do Przewodniczącego Rady Miasta"

 1. No cóż. Zabrakło Radzie czasu, zeby zająć sie takimi pierdołami jak audyt UM i spółek miejskich dokonany przez inspektorów NIK. Za to podziekowaniom panu prezydentowi nie byłło końca i to ze strony wszystkich klubów. Najdłuzej dziekowała radna Sowa, co zapewne zostało przez adresata dostrzeżone.

 2. Zabrakło pytania o odprawę dla tego prezesa.

 3. pędora vyralna w dół | 7 listopada 2014 at 10:00 am | Odpowiedz

  Dawny "Wygoda dla Gliwic" zdemaskował się tym samym, że w rzeczywistości jest typowym partyjniackim karierowiczem, który się nie wychyla z gromady sobie podobnych. Do referendystów pewnie też przystał ukrywając prawdziwe oblicze. Nikt tak bardzo nie rozczarował jak Zbigniew Wygoda. Jednak zdemaskował się już wiele razy, szczególnie gdy nie zerwał sesji, na której Frankiewicz z Wieczorkiem wyrolowali PO i pod nieobecność Goliszewskiego przegłosowano sfinansowanie przez gliwiczan hali Podium za Rondo Kaczyńskiego. A teraz ostatecznie, ku przestrodze dla wszystkich, którzy ciągle wierzą w paplaninę polityków, się skompromitował.

  • Wygoda nie przekazuje radzie i nie odczytuje na sesji pism adresowanych do rady. Koalicja Frankiewicza, to cala rada.

   • pędora vyralna w dół | 7 listopada 2014 at 2:38 pm | Odpowiedz

    No cóż, a tak pięknie się zapowiadał jako kandydat na prezydenta cztery lata temu. Ile to zapowiadał dobrodziejst, a współniszczy Gliwice. Chyba tylko profesor MB nie dał się na te mówki nabrać. Ciekawe, czy gdyby (hipotetycznie) D.Jezierski dostał się do rady, to czy też by mu się szybko odmieniło. Powiedziałby może, że w haśle "kierować, nie rządzić" wkradł się błąd drukarski, bo miało być "kierować nie, rządzić". Ot, mały przecineczek a ile zmienia 😐

    • Mogę w tym względzie uspokoić. Nic takiego nie nastąpi – choć na tę chwilę to tylko słowa, niedające się zweryfikować

 4. Wygoda napisal , ze radni nie maja czasu przestrzegac prawa:

  http://9143a.skroc.pl

 5. Wojewoda kontroluje wlasnie samorzad gliwicki:

  http://c772e.skroc.pl

  http://f5356.skroc.pl

 6. na wynik kontroli wojewody to się nie doczekamy,bo po wyborach już do tematu nie wrócą,przecież to już będzie nowy urząd chociaż prawdopodobnie ten sam jeżeli mieszkańcy dalej nie kumają o co w tym biega i nie pofatygują się do urn.A,że nie kumają to słychać i widać.

 7. marianandrzejczak | 7 listopada 2014 at 5:53 pm | Odpowiedz

  Sorry ale taki mam temat.

  Cytat za min. Szczurkiem..

  Preferencyjne traktowanie niektórych podatników powinno być bezwzględnie tępione – takiego zdania jest minister finansów Mateusz Szczurek. nie tyllko on…

  Toż u nas w tej przeklętej Ssalni RP większość zachodnich podmiotów powinno się tępić(nie tak ostro tylko cwaniactwo opodatkować) To jest szkodnictwo i to lokowane w jednym o zgrozo miejscu. Nie wiem  czy dobrze się stało że w jednym ale Prezydent kiedyś w kierunku opozycji referendalnej tak powiedział. Więc myślę że i w tym przypadku jest podobnie..Firmy ze Strefy Ekonomicznego Sukcesu Obcych doją nas i nie ma zmiłuj. Dojczy twierdzi ze miasteczko otrzymuje zwrot z Warszawy czyli budżetu Państwa. To ja się pytam Dojczego z czego budżet Państwa się bierze i co nań się  składa.  Masowe stosowanie umorzeń  w ważnym interesie podatnika tylko że klika………rządowa zapomniala o płatnikach tu na miejscu.Wytępić ,Wytępić…czyli podatkować .

   

   

 8. Widzę tu same wpisy pana B. No cóż, olal mieszkańców ktorzy go wybrali na radnego, skladajac mandat. Mogę zrozumieć,  że pluje na Wygodę,  bo ten go spuścił na drzewo. Ale dlaczego podskakuje do Jezierskiego? Jest pan żałosny,  panie B.

  • pędora vyralna w dół | 7 listopada 2014 at 7:54 pm | Odpowiedz

   Jeśli pijesz do mnie to zapewniam szczerze, że nie mam nic wspólnego z MB, który rzeczywiście jakby wybrał sobie Wygodę za cel niecnych i napastliwych inter-napaści. Wielu tak to oceniało i nigdy nie pomyśleli nawet, że może ma jednak słuszność. Zacna Święta Księga jednkowoż przypomina, że po owocach poznacie kto zacz… no i dziś już poznajem.

  • Nie olał mieszkańców, którzy go wybrali, tylko wręcz przeciwnie. Uznał. że nie będzie brał diety z ich pieniędzy (ok. 30 tys zł), skoro nie jest w stanie nic zdziałać w Radzie Miejskiej opanowanej przez układ Frankiewicza.

 9. Bohaterka pana publikacji Katarzyna Łosicka kandyduje do sejmiku czyżby oligarcha próbował wcisnąć swoich ludzi pod szyldem niezależnych "bezpartyjnych" fachowców

 10. Najdziwniejsze jest to, ze chichot jest z listy Jezierskiego i broni Wygode.

 11. Swoja droga dziwne jest to, ze Jezierski wpuszcza wpisy przeciw sobie. Bo komentarze niejakiego chichota szkodza Jezierskiemu. chichot broni pana W., ktory wkurzyl pana J, czyli jest przeciw panu J. Bawcie sie tak dalej na 10 dni przed wyborami. Czasem jedno slowo moze zmarnowac wieleletni wysilek.

 12. A bylo juz tak dobrze. Po przepychance jaka wywolal chichot zaglosujemy na Janikowa.

 13. Przed wyborami zawsze wyskakuje jakis "chichot – wojtek" od ZF-a, ktory mąci.

 14. Glosujcie na kogo chcecie. Nie jestem ani od Wygody czy Frankiewicza, Jezierskiego również.  Ale cenię tego ostatniego. Wasze wpisy świadczą o tym, ze Gliwice zasługują tylko na Frankiewicza, skoro tzw. opozycja prezentuje taki poziom. Panie Darku, szkoda Pana trudu dla takich gliwiczan

Leave a comment

Your email address will not be published.


*