Pismo do radnej Krystyny Sowy

Do Zastępczyni Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gliwicach Krystyny Sowy wysłałem następujące pismo w związku ze sprawą zatajenia prawdy w oświadczeniach majątkowych radnego Tadeusza Olejnika:

Pani Krystyna Sowa
Zastępczyni Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gliwicach
 

Szanowna Pani!

25 marca przesłałem do Biura Rady Miejskiej pismo skierowane na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gliwicach, informujące o fakcie zatajenia prawdy w oświadczeniach majątkowych radnego Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza, Tadeusza Olejnika. Od 2002 roku posiadał on udziały (49%) w ATB Sp. z o.o. o wartości łącznej 24 500 zł, których nie wykazał w żadnym ze składanych oświadczeń majątkowych. Stanowi to ewidentne złamanie prawa, przy czym obowiązek zawiadomienia odpowiednich organów spoczywa w tym przypadku na Przewodniczącym Rady Miejskiej w Gliwicach.

Wczoraj dowiedziałem się o absencji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gliwicach, związanej z kwestiami zdrowotnymi. Niestety, Przewodniczący Rady Miejskiej nie zareagował na przesłaną informację w trybie, określonym w odpowiednich przepisach słowem „niezwłocznie”. Absencja Przewodniczącego nie oznacza w żadnym wypadku przerwy w pełnieniu przez Radę Miejską jakichkolwiek obowiązków. Zwracam się zatem do Pani, jako Zastępczyni Przewodniczącego Rady Miejskiej, z wnioskiem o zareagowanie na sytuację, zgodnie z obowiązującym prawem.

Jednocześnie informuję, że Przewodniczący Rady Miasta w Knurowie już wczoraj dopełnił ustawowego obowiązku, informując o sprawie w zakresie dotyczącym jego kompetencji zarówno Prokuraturę jak i Urząd Skarbowy i o tym fakcie zawiadomił za pośrednictwem mediów opinię publiczną. Wyrażam nadzieję, że standardy prawne określające demokratyczny sposób funkcjonowania państwa będą respektowane także przez Radę Miejską w Gliwicach.

Bardzo proszę o odpowiedź przesłaną również w wersji elektronicznej i informację o podjętych w przedmiotowej sprawie krokach.

Z wyrazami szacunku
Dariusz Jezierski

4 Comments on "Pismo do radnej Krystyny Sowy"

  1. Gliwiccy radni są obecni tylko w dniu wypłaty. Nic nie zrobią. Frankiewicz im nie pozwala.

  2. rzeczywiście osoba godna uwagi i kompetentna

  3. Mam nadzieje, ze wszyscy pamietaja, ze to przez Olejnika Gliwice stracily tramwaj! To Olejnik napisal do Frankiewicz pismo, zeby ten usunal szyny tramwajowe na Wieczorka, bo mu tramwaj halasuje! Frankiewicz publicznie podpieral sie tym pismem i na jego podstwie faktycznie zlikwidowal tramwaj. Pamietamy to.

  4. Dlaczego do Sowy, a nie do Kopaly? Kopala jest takze vce PRM, tyle ze skumplowany z Frankiewiczem ostatnio,

Leave a comment

Your email address will not be published.


*