Pismo do ZDM w sprawie obiektów w skrajni drogi

Poniżej pismo do Zarządu Dróg Miejskich w związku z publikacją http://info-poster.eu/zdm-skrajnie-nie-dba-o-skrajnie/

 

Dariusz Jezierski

info-poster.eu

redakcja@info-poster.eu

naczelny@info-poster.eu

 

Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach
ul. Płowiecka 31
44-121 Gliwice

 

Szanowni Państwo,

w związku z uporczywym powtarzaniem (także przez pracowników Zakładu Dróg Miejskich) argumentu, jakoby drzewa znajdujące się w skrajni ulic Mickiewicza i Sowińskiego zagrażały kierowcom i przez to bezwzględnie należy je wyciąć, proszę o komentarz odnośnie przypadków ilustrowanych fotografiami zamieszczonymi w artykule http://info-poster.eu/zdm-skrajnie-nie-dba-o-skrajnie i odpowiedź na poniższe pytania:

  1. Kto personalnie wydał zgodę na wprowadzenie w skrajnię ulic Łużyckiej i Sienkiewicza masywnych obiektów wykonanych z kamienia, znajdujących się co najwyżej kilkanaście centymetrów od jezdni?
  2. Czy ZDM może potwierdzić, iż obiekty te nie stanowią zagrożenia dla korzystających z tych ulic pojazdów?
  3. Dlaczego zaniepokojenia urzędników nie wzbudzają uszkodzenia, wyraźnie spowodowane przez parkujące pojazdy, a co więcej, sygnały te są przez nich ignorowane, a uszkodzenia reperowane?
  4. Czy umieszczenie tego typu obiektów w skrajni drogi jest zgodne z prawem?
  5. Na jakiej podstawie pracownicy ZDM uważają, że drzewa znajdujące się nawet w dalszej niż wspomniane konstrukcje odległości od jezdni, miałyby być dla kierowców bardziej niebezpieczne od obiektów leżących nisko, w złych warunkach pogodowych być może prawie niewidocznych?

Proszę o odpowiedź w formie elektronicznej na adres, z którego otrzymali Państwo niniejszą korespondencję.

z poważaniem

Dariusz Jezierski

3 Comments on "Pismo do ZDM w sprawie obiektów w skrajni drogi"

  1. Z dużą niecierpliwością będę czekał na odpowiedź z ZDM. O zabranie głosu domagam się od rzeczniczki tego Zarządu. Pani Jadwigo jest pole do popisu. 

  2. Dostanie Pan taka odpowiedz: dziekujemy za uwagi. Wezmiemy je pod uwage. Moze podpisze ja nawet sam wojtek Jarzebowski. Swoja droga, ciekawe czy ksywa "wojtek" nie ciagnie sie z czasow TW?

  3. dziwne, że znaki drogowe i latarnie nie zagrażają kierowcom, podobnie betonowe wazony na kwiaty i śmietniki. niebagatelnym zagrożeniem dla jadących są z pewnością parkujące na chodnikach samochody. dopytałbym o to, bo zdaje się, że w ZDM nie przemyśleli dokładnie wszystkich zagrożeń zdradziecko czyhających na durniów za kierownicami, o których dobre samopoczucie, zdrowie i życie tak dbają pracownicy tego urzędu. 

    o oszczędności związane z brakiem konieczności sprzątania ulic z opadających liści raczej nie ma po co pytać – są oczywiste i niebagatelne. a na sprzątaniu, jak wiadowo od lat, w Glwicach oszczędza się najwięcej.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*