Po spotkaniu z Wojewodą Śląskim

Dziś o godzinie 14 w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, po uprzedniej merytorycznej rozmowie z dyrektorem Wydziału Nadzoru Prawnego, doszło do spotkania z Wojewodą Śląskim Zygmuntem Łukaszczykiem. Podczas półgodzinnej rozmowy przekazałem Wojewodzie w skrócie informacje zgromadzone przeze mnie w toku kilkunastomiesięcznych ustaleń. Komentował to na bieżąco dyrektor Nowak.

złZygmunt Łukaszczyk zadeklarował wyjaśnienie poruszonych przeze mnie spraw „do końca”. Stwierdził, że skorzysta z wszelkich przysługujących mu w danej sytuacji środków. Sprawa nazwana została priorytetową.

Zgodnie z sugestią Wojewody Śląskiego będę w stałym kontakcie z Wydziałem Nadzoru Prawnego i przekażę pełną posiadaną dokumentację, uzupełniając tym samym materiały posiadane przez WNP o dokumenty, które do organu nadzoru nie trafiły.

Także dyrektor Nowak zapewnił, że zainteresowany jest takim kontaktem i współpracą w takim zakresie.

Podsumowując spotkanie, Wojewoda Łukaszczyk stwierdził, że jest zdecydowany zakończyć postępowanie w maksymalnie szybkim czasie.

Korzystając z okazji przekazałem WNP część posiadanych materiałów wraz z pismem, które opublikuję jeszcze dzisiaj.

Dariusz Jezierski

6 Comments on "Po spotkaniu z Wojewodą Śląskim"

 1. Nie wypada mi nic innego zrobić, jak tylko serdecznie pogratulować – co niniejszym czynię !!!

 2. Miejmy nadzieję, że to nie jest kolejna ściema prawników wojewody. Mam nadzieję, że jednak nastąpi przesilenie. Trzymam kciuki!

 3. Coś wydaje mi się, że jak pisze Marta, oby nie była to ściema urzędników z Katowic.

  A myślałem, że tam czytają pisma obywateli.

  http://info-poster.eu/obstrukcja-czy-swiadome-niedopelnienie-obowiazkow/

 4. To spotkanie ewidentnie działa wizerunkowo na korzyść wojewody, który w ten sposób zyskuje wytłumaczenie, że stara się wypełniać swoje obowiązki, niemniej jednak informacje o nieprawidłowościach skutecznie dotarły do wojewody w listopadzie 2012r, a więc było wystarczająco dużo czasu na ich załatwienie – przeprowadzenie kompleksowej kontroli. Może się okazać, że to jedynie „zasłona dymna”, aby następnie oznajmić, że zastrzeżenia i formułowane zarzuty są bezpodstawne, a konsekwencje za łamanie prawa nie zostaną wyciągnięte wobec nikogo. To jest najbardziej prawdopodobny scenariusz.
  Brak konkretów ze strony wojewody w zakresie niezgodnej z prawem uchwały RM, brak wyjaśnień łamania ustawy kominowej i antykorupcyjnej przez taki długi okres mógł być podyktowany właśnie tym, aby władze Gliwic podjęły stosowne środki naprawcze, a wtedy będzie można powiedzieć, że jakieś nieprawidłowości owszem były, ale obecnie już nie występują, dlatego też nie będzie żadnych rozliczeń. W ten sposób się załatwia sprawy, aby nie pociągnąć nikogo do odpowiedzialności.

  • Będą rozliczenia..

   To już nie przelewki.
   Manuel Oriega dysponent niegdyś jankeskiego żołdu gdy stał się niewygodny USA zwyczajnie poległ.
   Niegdyś butny panamski generał w danej chwili potrzebny gnije w więzieniu. Można zadać pytanie za co skoro służył wiernie jankesom?
   Narkotyki i handel powinni mu puścić w niepamięć za służbę.

   System potrzebuje do czasu…tylko do czasu dopełnienia potrzeb i niepoważnym, jest ktoś kto nazywa swoich oponentów szkodnikami. Szkodzi sam sobie. Nawet gdy się buduje własny system i ten dzierży mocno należy wiedzieć że jest zawsze ktoś NAD.

   Człowiek inteligentny winien się nie bać opozycji a tej słuchać.
   Mając cymbałów za doradców tak się dzieje.
   Wiecznie radni tkwią w systemie jak owady w bursztynie bo system jeszcze daje. Niegdysiejszych lwicowych oponentów nagle poważa powodując ich afazję.

   Ej chłopaki gdzie godność i honor

   Ten etap to początek…zwrot nienależnych poborów to inna bajka.
   Ta zacznie boleć i ściskać opasłe brzuchy..

   Nie ma źle….strefa sukcesu czeka.. Ponoć gdzieś przyjmują..

 5. Wysoko postawieni prominenci Platformy traktują Prezydenta Sukcesu jako PNG za próbę rokoszu w Pławniowicach. Chyba także szef struktur PO na Śląsku choć to tylko domniemanie. Wojewoda ma kompletnie inny STATUS i raczej będzie musiał wykonać ruch albo z czasem polec nie na kolejach Śląskich a przez Jezierskiego i jego namiętne upierdliwości. Prosty wybór albo albo. Poświęcenie jednego człowieka czyli szefa to pryszcz.
  Gorzej że gdy polegnie to pociągnie za sobą całą klasę z NASZEJ KLASY a to już całkiem inna kwestia. Gdy pracowałem „odpowiednio” dawniej takie dzieła się tworzyło.
  Wszelkie poranki odejdą w niebyt a łatwo się nie dadzą. No bo co może poranek robić wieczorkiem na ulicy jarzębiakowej skoro poza Urzędem jest ciemno chłodno i głodno ? Bez układów kolesie w kaereSsie też się nie przyznają do znajomości.Może zacząć rwać się mocny łańcuch. Członki sztywne RAT nadzorczych spółek skarbu miasta pomimo prawa odejdą w lewo już niedługo bo co ich czeka skoro będą słabym ogniwem bo MOCNE oddano na ołtarzu WYBORU? Szedłbym w Eurolament i tam widział drogę ku dalszej chwale..
  Może nie być jabłka dla szefa Raty Piasta czy innego badziewia za 5700 na miesiąc. A co uczyni JaLipnowski gdy zleci mu członek ze stolca PRUiM a ?
  Kto będzie nadzorował prace budowlane ,obserwował,monitorował i pisał pisał bzdety w Miejskim nawisie członka Raty PRAWDZIWEJ gazety ?
  Kto w Łabędach będzie się kłaniał śpiewał i sycił hymnami wiernopoddańczymi ku chwale tego co obowiązkiem dbanie bo za to mu dajemy kasę i dzięki niej buduje chatę? Jakie to nowe ptactwo drapieżne nastanie nad polami i lasami Gliwickimi by chwalić Pana i panków do pęknięcia ze śmiechu.?
  Ciekawe rzeczy dziać się mogą i chyba będą.
  Naczelny sobie poradzi bo zgromadził już fasolkę na starość choć część o ile prawo istnieje on , pałysz i poranek oddać będą musieli . Lałysz przez członkowanie i prezesowanie też da sobie radę . Kilka melonów zgromadzonych ze stratą kilkuset tysięcy to nic ale pomniejsi bracia co poczęli SSanie? Mogą dokonać wyboru bo co im chłopakom i dziewczynom pocabanić o ciekawych tajemnicach dębowego lasu z monolitu nad Kłodnicą Miasta SUKCESU?
  Jeden żołądź zleci i polecą wszystkie.

  Służba nie drużba….nadal..

  Hejter uprawia hejterstwo..
  Serwery pełne są legend do sfilmowania..
  Reżyser się narodził to…..Dariusz Jezierski.

  Chwała Tobie Panie że jesteś…

Leave a comment

Your email address will not be published.


*