Podium, bezprawie, zawłaszczanie – pora na gliwicki impeachment

Wyników tzw. konsultacji przypominać nie trzeba, bo są ogólnie znane. Niespełna 6% frekwencja, którą osiągnięto jest tu liczbą kluczową. Co nam mówi? Mówi przede wszystkim o tym, że gliwiczanie w większości zignorowali grudniową parodię demokracji przygotowaną przez Zygmunta Frankiewicza. Mówi o tym, że w Gliwicach znajdujemy się właśnie w bardzo niebezpiecznym momencie – manipulowanie przez ostatnie lata nastrojami, wskazywanie, na które wybory czy referenda iść należy a na które nie, dyskredytowanie głosów tych, którzy w społecznej debacie chcą wziąć udział, ale ich grzechem jest to, że jako adwersarze jedynie słusznej, frankiewiczowskiej opcji – wszystko to sprawia, że gliwiczanie wpadli w rodzaj niebezpiecznej apatii, która na rękę jest z całą pewnością tym, którzy po 20 latach cierpliwego opanowywania struktur ekonomicznych, sfery decyzyjnej i newralgicznych stanowisk w mieście, zawłaszczyli coś, co do nich nie należy. Wymarzona sytuacja, w której zapracowani i zaabsorbowani mnóstwem spraw mieszkańcy interesują się jedynie tym co pod ich nosem (patrz. lipy z Mickiewicza) jest efektem najgorszych z możliwych rozwiązań ustrojowych, praktycznie obumarciem instytucji kontrolnych Państwa na szczeblach samorządów gminnych, swego rodzaju „oswojeniem” przez dzierżący przez 20 lat coraz bardziej absolutną władzę tzw. „samorząd” osób i organów odpowiedzialnych za egzekwowanie prawa. Nie miejsce by teraz o tym się rozpisywać, choć dyskutować o tym trzeba koniecznie.Ważne jest teraz coś innego – Podium i wszystko co z nim związane od dawna znajduje się na sztandarach Zygmunta Frankiewicza, więc z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że liczba 5664 osób, które oddały głos „za”, to jego twardy elektorat. Spokojnie można rzecz jasna dodać do tego jeszcze kilka tysięcy osób starszych czy mających inne zdanie w tej akurat kwestii. Ale to wszystko. Apatia obywateli, którą troskliwie się zaszczepiało i pielęgnowało, staje się bronią obosieczną. Nie tak dawno rozlegały się głosy, że Frankiewicz po referendum wygra wybory w cuglach. Czy aby na pewno? Czy mniej niż 6 tysięcy osób zdeklarowanych zwolenników, to jakiś nieosiągalny poziom? Nic z tych rzeczy!


Od kilku tygodni pracuję nad założeniami apolitycznego, skierowanego do wszystkich mieszkańców „Paktu dla Gliwic”. Opublikuję go w styczniu jako całkowicie otwarty i przeznaczony do dyskusji projekt. Gliwice potrzebują takiego RUCHU SPOŁECZNEGO. Mieszkańcy muszą stanowić siłę samą w sobie. Realną i zdolną do poparcia, ale i strącenia z piedestału takiej czy innej osoby. Niedostatki ustrojowe Państwa nie mogą być alibi, które usprawiedliwia naszą niemoc. Opisywać się będziemy wokół pozytywów i konkretnych projektów. Je właśnie będziemy konsekwentnie popierać i być może w efekcie doprowadzimy do tego, że politycy będą z nami podpisywać swego rodzaju kontrakt, z którego będą rozliczani. Jeśli będzie nas 15 tysięcy, staniem się poważną siłą. To my będziemy wtedy wybierać partie i polityków, których zechcemy poprzeć. Czy to możliwe? Ależ oczywiście! Wystarczy zrezygnować z politycznego klucza do rzeczywistości i zacząć się kierować JEDYNIE dobrem miasta, projektami dla naszych dzieci i seniorów, uczynieniem z Gliwic miasta, z którego się nie wyjeżdża, zarybienia Kłodnicy – wszystko to zamiast asfaltowych pustyń i gigantomanii bez pokrycia. Innej drogi nie widzę, bo nadal będzie tak jak teraz, że cynicznie i drwiąc sobie z nas wszystkich, Zygmunt Frankiewicz będzie ogłaszał 6% frekwencję jako imponującą i cynicznie oświadczał, że w sprawach, których konsekwencje będą jeszcze ponosić nasze dzieci, 5664 mieszkańców wystarczy mu do podjęcia decyzji. Wystarczy posłuchać kolejnych wypowiedzi tego człowieka od 17 września do teraz. To zaczyna być niebezpieczne. Czas rozpocząć maksymalnie dwuletnią, ale znakomicie zorganizowaną i merytorycznie bezbłędną procedurę naszego małego, miejskiego impeachmentu.
Jestem przekonany, że wprowadzając nas na drogę do gigantycznego zadłużenia, Zygmunt Frankiewicz działa na szkodę miasta. Ratunkiem może być tylko unijna dotacja, choć ona również nie obniży kosztów hali w przyszłości i nie napełni jej ludźmi i imprezami. Na tę chwilę jedynym rozwiązaniem jest zatrzymanie tego szaleństwa człowieka, który nie bierze pod uwagę żadnych opinii ani z miasta ani z zewnątrz, ignorując skomplikowaną sytuację ekonomiczną już nie tylko Polski ale Europy. Kto ma w tym interes? Na to pytanie należy odpowiedzieć jak najszybciej.
Zaskoczę być może niektórych, ale z pełnym przekonaniem napiszę, że po stracie unijnej dotacji i decyzji aby mimo wszystko budować Podium, po odkryciu przeze mnie łamania ustaw w PRUiM oraz bezprawnego zasiadania Piotra Wieczorka w radzie nadzorczej Piast Gliwice S.A.skutkującego PODEJRZENIEM POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA PRZEZ ZYGMUNTA FRANKIEWICZA, właśnie teraz, bardziej niż we wrześniu, sytuacja kwalifikuje się do referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta. Po raz kolejny oświadczam, że fakt iż Piast Gliwice S.A. zgodnie z prawem nie posiada od 3 lat rady nadzorczej i jego zarząd oraz wszelkie decyzje obu organów nie są wiążące, istnieją realne podstawy do nieudzielenia absolutorium za wykonanie budżetu i rozpoczęcie procedury usunięcia Zygmunta Frankiewicza z zajmowanego stanowiska. Potrzeba jedynie konsekwencji. A w najgorszym razie, mamy dwa lata. Problem w tym, że szkód które ten człowiek zdąży zrobić, być może nie da się już naprawić.

Dariusz Jezierski

45 Comments on "Podium, bezprawie, zawłaszczanie – pora na gliwicki impeachment"

 1. Panie Darku, już za późno. Zrobił to co chciał zrobić i nikt mu w tym nie przeszkodził. Ani Unia, ani wojewoda ani na pewno Pan. Będzie chciał zaciągnąć jeszcze większą kwotę zrobi to
  – potrzebne pieniądze uzyska z podatków – śmieci, woda, co.
  Gliwiczanie to jednak niestety w większości debile ….

  • Rozwiązanie jest drastyczne, ale jest. Czy jest możliwe w tych realiach? Nie wiem. Rzeczywiście, najmniej to ode mnie zależy:)

 2. to pokazuje jak Frankiewicz pewnie się czuje – może to oznaczać jeszcze inną rzecz, ale nie będę tutaj o tym wspominał.
  ….no co, tak mówiąc pomiędzy nami – zakpił sobie z nas –
  już wyobrażam sobie śmiech Pszonaka, Wieczorka, Andrzejka Nowaka (tego od kostki brukowej) i innych jego przyjaciół. Śmieją się z nas śmiechem baranim…

 3. Jedyny ratunek w Radzie Miasta, nie powinni uchwalać budżetu. Ten człowiek jest chory, to widać gołym okiem. Dla niego 61% głosujących to to samo co „61% uprawnionych” – tak powiedział, no cóż, „drobne” przejęzyczenie, ale to cyniczne okłamywanie mieszkańców. Ludzie durni nie są, za kogo on się ma?

 4. Przecież ta szopka z „konsultacjami” z góry była ukartowana. Średnio inteligentna małpa była w stanie przewidzieć, że frekwencji 10% nie będzie, a „większość” poprze budowę Podium. Dlatego właśnie praktycznie 100% gliwiczan nie wzięło w tym udziału. Frankiewicz nie ma żadnego prawa wydać setki mln zł na tę niepotrzebną inwestycję. Nawet UE z niej zrezygnowała. Ws Podium ma być przeprowadzone referendum!
  Kto wrzucił do urny 5000 głosów? Czy ta sama osoba, która wpisała 73 osoby nieżyjące na listach referendalnych? Należy zażądać sprawdzenia wszystkich osób, które „wzięły” udział w „konsultacjach” Frankiewicza. Należy sprawdzić, czy to nie oszustwo. Wszystkie tego typu obiekty w Polsce są nierentowne. Frankiewicz chce zrujnować nasze miasto do końca. Należy koniecznie temu zapobiec. Rada Miejska musi zablokować na to pieniądze ws budżecie. Jeśli nie, to należy odwołać RM.

  • Sandra, czy ty się dobrze czujesz? Kto ma podrabiać wyniki konsultacji. Przecież one o niczym nie świadczą.. o NICZYM nie decydują. Boże, poczytaj wcześniej zanim coś napiszesz.

   Aha, i jeszcze raz. Te 94% które już zostały okrzyknięte „przeciwnikami” Podium wcale nie są przeciw, może cię zmartwię. Oni po prostu mają to gdzieś: Będzie hala? ok. Nie będzie ? ok.

 5. Apel do RM: zablokować szaleńcowi i oszustowi pieniądze! On już zdążył zaciągnąć kredyt? Dopiero co skończyły się przecież jego „konsultacje”, których wynik znał od dawna. Jeśli nie RM, to gliwiczanie sami zablokują tego niebezpiecznego szaleńca. Ta hala, to tylko źródło dochodu dla kilku jego kumpli, kosztem setek mln zł całego miasta. Kosztem, dróg, szpitali, szkół, żłobków itd itd itd. Stop wariatowi!

 6. Ni stąd...ni zowąd | 17 grudnia 2012 at 6:43 pm | Odpowiedz

  Unia powiedziała NIE, radni powiedzieli NIE, mieszkańcy mówią NIE – a Franek i tak zrobił co uważał….

  Słowo się rzekło i na wiosnę MAUZOLEUM IM. ZYGMUNTA FRANKIEWICZA będzie „cieszyło” nasze oczy.

  To się nazywa demokracja autoktratywna!!!

  Gratulacje panie prezydencie – zrobił pan z nas wszystkich DURNIÓW i IDIOTÓW.

  • Zupełnie obiektywnie patrząc: Unia wcale nie powiedziała NIE. Ostatecznej decyzji jeszcze nie ma przecież jeszcze, to województwo powiedziało „póki co” – nie (czytaj Katowice). Nie wszyscy radni, prawda? Mieszkańcy też nie powiedzieli „NIE”. Jak już chcesz tak generalizować (sam zacząłeś) to akurat powiedzieli „TAK”, tylko że mało ich powiedziało, prawda? Ogromna większość nie powiedziała NIC (znasz ich wszystkich czy jak?) – także ani jeden z twoich punktów nie jest prawdą, prawda? Narzekasz, że ktoś manipuluje i kłamie – a sam robisz dokładnie to samo.

   • Ni stąd...ni zowąd | 17 grudnia 2012 at 10:59 pm | Odpowiedz

    Manipulacja we frankiewiczowskim wydaniu : „W społeczeństwie totalitarnym manipulacja jest jednym z podstawowych narzędzi sprawowania władzy nie mniej ważnym niż aparat terroru. Państwo* posiada całkowitą władzę i kontroluje lub ogranicza większość sposobów społecznej interakcji (ograniczenie wolności zrzeszania się, cenzura mediów** itp.). W ten sposób władcy państw* totalitarnych mogą łatwo manipulować swoimi społeczeństwami i utrzymywać swoje rządy działając wbrew interesowi ogółu. Manipulację językową często stosuje się w propagandzie*** i podczas tzw. prania mózgu****.”

    * czytać samorząd gliwicki z prezesiuniem i zastępcami na czele
    ** patrz Nowiny Gliwickie
    *** uprawiana przez koalicję dla ZF niemal codziennie
    **** konsultacje nie będące w rzeczywistości konsultacjami

 7. Umowa podpisana – kredyt zaciągnięty! Prezent na gwiazdkę dla wszystkich mieszkańców Gliwic.

  Proszę jak nasz prezydent szybko potrafi działać, ciekawe co jeszcze wymyśli przez najbliższe półtora roku swoich apodyktycznych rządów.

  • Ja mam nadzieje, że zacznie budowę Podium 🙂
   A później zobaczę, jak wybory wygrywa Pan Jezierski 🙂

   Ciekawy jestem czy zdobędzie chociaż 10% głosów tego bezdusznego tyrana, który zabija dzieci, żeby w razie czego nie były jego kontrkandydatami… łuuu.. Ponoć od 2013 nie będzie też można nazywać dzieci Zygmunt w całej Polsce, ale nie wiem czy to nie plotki przypadkiem 😉

 8. Apel do gliwiczan: przestancie dawac robic z siebie wariatow. Frankiewicz nawet nie kryl sie z tym, ze te jego konsultacje sa ukartowane. Jesli RM nie zabierze mu pieniedzy, to trzeba odwolac RM.

  • Owszem ale czy rzeczywiście radni zrobią cokolwiek w tym względzie. Ci z PO pewnie powiedzą wicie rozumicie mieszkańcy sie wypowiedzieli i my popieramy Podium zresztą czego się można spodziewać po ludziach bez przyzwoitości którzy się dawno sprzedali, ci z PIS to niewiadoma mogą zagłosować przeciw ale mogą również zagłosować za Podium. Co do SLD to ci co muszę z przykrością stwierdzić dawno sprzedali się oligarsze. Co do koalicji dla gliwic to ta zbieranina oportunistów z różnych partii zagłosuje tak jak oligarcha każe.

  • Jestem gliwiczaninem, możesz jaśniej? Jak konsultacje mogą być ukartowane? Nie sądzisz, że gdyby miał coś ukartować to frekwencja byłaby wyższa.. ludzie, pomyślcie czasem.

   Konsultacje to konsultacje. Czy wy w ogóle wiecie co to jest? Czy wiecie tylko co to referendum? Świadczą tylko o tym, że 94% gliwiczan ma to gdzieś (nie, nie znaczy to że 94% jest przeciw – po prostu im nie zależy)… a spośród ludzi, którym zależy na sprawie 61% jest ZA, 49% przeciw. Tyle.. konsultacje.. nie wybory. Ehh..

  • Chyba tę część rady, która popiera Frankiewicza?! Oni mieszają najbardziej – a tak w ogóle jakieś propozycje do nowego składu???? Przecież od kilkunastu lat wciąż wybierani są niemal Ci sami, więc co da odwołanie rady? Bezprawie i wyprawy krzyżowe….Frankiewicza oczywiście. Będzie powtórka z rozrywki.

   Niech się ludzie wreszcie wezmą do głosowania na odpowiednie osoby i niekoniecznie notorycznie powtarzające się.

   Do wyborów zostały niecałe dwa lata i tu trzeba się spiąć i odpowiednio to rozegrać, odwoływanie kogokolwiek z czegokolwiek to wyrzucanie pieniędzy w błoto i nic nie zmieni do czasu nowych wyborów.

   Jak chcemy coś zmienić to zacznijmy uczestniczyć w życiu Gliwic, ale nie na forach tylko w rzeczywistości.

   • Owszem ale trzeba w tym brać ale ilu z Gliwiczan bierze udział w wyborach i referendach drobna cząstka w końcu ilu jest tych świadomych 6% 1% dla większości liczy się tylko, żeby był owies w żłobie

 9. Z całym szacunkiem, ale porównywanie tych konsultacji.. powtarzam KONSULTACJI do referendum.. to trochę kpina w biały dzień. Akcja „promocyjna” przed odwołaniem trwała prawie rok i zebrano 6%…A tutaj to były zwykłe konsultacje… a traktowane są jak wybory prezydenta.

 10. Panie Jezierski, dlaczego niska frekwencja to porażka Frankiewicza?

  Z tego co wiem, to Frankiewicz jasno powiedział, że „gdy próg przekroczy 10%, to posłucha mieszkańców.”.

  No to nie wiem, może jestem idiotą, ale wydaje mi się, że wystarczy logicznie pomyśleć, żeby wiedzieć, że to w interesie przeciwników jest osiągniecie 10% z negatywnym skutkiem, prawda? W momencie gdy 94% mieszkańców to olało, to ZF zgodnie z tym co powiedział, powinien zadecydować sam, mając do tego prawo i MANDAT (tak, Panie Jezierski, w przeciwieństwie do Pana i Pana ludzi, on ma). A i tak wybrał opcję którą popierała większość ZAINTERESOWANYCH ludzi. Jeżeli jest gdzieś 10% przeciwników (a referendum pokazało że chyba nie ma) to mieli swoje pole do popisu.. ale jak to olali, to niech teraz siedzą cicho. A mówienie, że konsultacje są ustawione czy oszukane świadczy tylko o poziomie inteligencji.

  PS. Fajnie by było gdyby też nie kasował Pan nieprzychylnych Panu postów. Pozdrawiam,

  • Nigdy nie kasuję ŻADNYCH postów, poza obelgami pod czyimś adresem, niepodpisanymi i często niecenzuralnymi. W całej historii I-P NIE PUŚCIŁEM może z 10 postów z tego właśnie powodu. A pod swoim adresem puszczałem nawet obraźliwe. O kasowaniu więc nie może być mowy a jedynie o moderacji. TU NATOMIAST PO RAZ KTÓRYŚ POWTARZAM, ŻE ŻYJĘ JAK INNI LUDZIE I NIE JESTEM PRZYKUTY DO KOMPUTERA. JEM, ŚPIĘ, MAM RODZINĘ, PRACUJĘ – nie zawsze mogę natychmiast „obrobić” to, co Czytelnicy raczyli zostawić:)

   • Rozumiem, po prostu najpierw pojawił się post a potem już go nie było. Dlatego się pomyliłem. Przepraszam.

    Nie rozumiem dlaczego pisze Pan: „Zygmunt Frankiewicz będzie ogłaszał 6% frekwencję jako imponującą i cynicznie oświadczał, że w sprawach, których konsekwencje będą jeszcze ponosić nasze dzieci”, tak jakby to była porażka ZF. Czy faktycznie jest jego ? Czy przeciwników ? To bardzo ważne pytanie.

    Bo pisze Pan artykuł tak (ja tak przynajmniej go odebrałem), że ktoś chce podjąć złą decyzję, pyta mieszkańców a potem ich nie słucha. Co ZF zrobił nie tak? Miał kazać ludziom się zainteresować? Ludzie, został prezydentem w legalnych wyborach i ma pomysł, który będzie oddziaływał na nas przez lata. To fakt. Może to być zły pomysł, może dobry – tego nie chcę rozstrzygać, bo nie o to mi chodzi.
    Frankiewicz jasno powiedział, że ludzie ZADECYDUJĄ gdy będzie powyżej 10% (aby nie decydowała bardzo mała grupa ludzi – czyli to o co Pan właściwie go oskarża). Nie zagłosowała. Ja nie poszedłem, nie dlatego że byłem przeciwko, ale dlatego, że mi wszystko jedno i powiedziałem sobie „dopasuje się”. Takiego właśnie zdania jest większość z tych 94%. Dlaczego nie może Pan pojąć, że Gliwice to miejsce gdzie ludzie (więszkość) nie jest tej hali przeciwna?

    PS. Warto też zaznaczyć że ZF powiedział że frekwencja jest imponująca w porównaniu do konsultacji społecznych o DTŚ, a nie „w ogóle imponująca „. Pana zwolennicy tego nie widzą (pewnie nawet nie słuchali ZF), ale ja jako osoba neutralna widzę sporo manipulacji zarówno ze strony UM jak i Pana i Pana kolegów politycznych. Po prostu inne zdanie, te same motody.. niestety.

    Pozdrawiam,

    • Niemożliwe żeby się post pojawił a potem zniknął. Pojawił się po zatwierdzeniu wraz z moją odpowiedzią na późniejszy.
     Sens artykułu jest inny niż Pan (Pani) to w skrócie wykłada:) Czy ktoś poza tym kwestionuje legalność wyborów? I pytanie najważniejsze: czy legalnie wybranego prezydenta nie można chcieć odwołać? Czy legalność oznacza uznanie wszystkich jego decyzji za bezbłędne jak w przypadku papieża np.? Chyba nie. Legalność wyborów, to nie glejt na nieomylność.
     A ta większość (94%) nie „dopasuje się”, tylko ma wszystko gdzieś, lub odmówiła udziału w konsultacjach, które były niezgodne z prawem (złamano Statut Miasta – co zatem w ogóle obowiązuje Frankiewicza?). Skoro nie było frekwencji na referendum – ZF krzyczał, że zagłosowano nogami. A dlaczego teraz jest inne stanowisko? Właśnie – tu jest odpowiedź dlaczego ludzie obojętnieją. Lata demoralizacji i manipulowania demokracją robią swoje.

     • Ja nie mam pojęcia czy to było legalne czy nie. I ja wiem, Pan również, że te 94% też tego nie wiem (a na pewno zdecydowana większość się po prostu na tym nie zna). Więc proszę mi nie wmawiać, że ludzie zbojkotowali konsultacje bo były nielegalne…

      Bo wiem, że jest jakiś statut miasta, ale wiem też że miasto w sprawie konsultacji może uchwalić zupełnie inną, nową uchwałę tylko w sprawie tych jednych konkretnych konsultacji.. dlatego też do końca nie jestem przeknonany o tym czy to było nielegalne.

      • Nie wiem, gdzie poczuł Pan (Pani), że coś wmawiam, skoro napisałem jedynie, że część ludzi zbojkotowała „konsultacje” tak samo, jak część referendum. Proszę zatem z takiego stwierdzenia nie robić „wmawiania”, bo to nieadekwatne. Chyba, że chce mi Pan „wmówić”, że jedynie ja w całych Gliwicach nie poszedłem z powodu tego, że nie uznałem legalności „konsultacji”:) Sam do tego namawiałem i o to apelowałem. Byli też inni, którzy to robili.

  • Ludzie weźcie trochę na wstrzymanie redaktor Jezierski wbrew temu co mówią o nim frankiści że małpolud jest tylko człowiekiem i cieszcie się, że macie w ogóle jakiś portal gdzie wasze wypowiedzi się ukazują a jak chcecie sie przekonać to idźcie na infogliwice zobaczymy ile waszych komentarzy nieprzychylnych oligarsze przejdzie. Ja sam także w pewnych sprawach byłem niezadowolony z redaktora ale jest w końcu człowiekiem a podobno nic co ludzkie nie jest mi obce. Człowiek musi pracować i zarabiać, żeby ten portal mógł działać więc trochę cierpliwości

 11. Statut Miast Gliwice
  Rada Miejska jest stanowiącym i kontrolnym organem miasta
  Do wyłącznej właściwości Rady Miejskiej należy:

  ustalanie wynagrodzenia Prezydenta Miasta, stanowienie o kierunkach jego działania oraz
  przyjmowanie sprawozdań z jego działalności;
  uchwalanie budżetu miasta, rozpatrywanie sprawozdania z wykonania budżetu oraz
  podejmowanie uchwały w sprawie udzielenia lub nieudzielenia Prezydentowi Miasta
  absolutorium z tego tytułu;
  uchwalanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego;
  uchwalanie programów gospodarczych;
  podejmowanie uchwał w sprawach majątkowych miasta, przekraczających zakres zwykłego
  zarządu, dotyczących:
  zaciąganie długoterminowych pożyczek i kredytów;
  ustalania maksymalnej wysokości pożyczek i kredytów krótkoterminowych zaciąganych
  przez Prezydenta Miasta w roku budżetowym;
  ustalania maksymalnej wysokości pożyczek i poręczeń udzielanych przez Prezydenta Miasta
  w roku budżetowym;
  określanie wysokości sumy, do której Prezydent Miasta może samodzielnie zaciągać
  zobowiązania;
  Rada Miejska kontroluje działalność Prezydenta Miasta, miejskich jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych;
  w tym celu powołuje Komisję Rewizyjną.

 12. Wydając setki mln zł. na Podium, wpędzi się
  miasto w niezwykle poważne tarapaty finansowe, być może nawet na dziesiątki lat.
  Koszt Podium, to nie tylko cena jego budowy, ale także milionowe kwoty rocznego utrzymania.
  Będziemy mogli się pożegnać z rozbudową dróg, budową obwodnicy, szkół, szpitali, żłobków itd itd.

  Farsa, zwana „konsultacjami”, widoczna była gołym okiem od początku jak się skończy.
  Frankiewicz ustalił regułę, wedle której oświadczył, że zrobi co zechce, jeśli frekwencja nie osiągnie 10%.
  W związku z tym punkty „konsultacyjne” były prawie utajnione, aby przypadkiem frekwencja nie została przekroczona.
  Równocześnie zadbano o to, żeby była lekka przewaga głosów „za”, nad głosami „przeciw”.
  Ten plan nawet nie był misterny.

 13. Teraz los Podium jest w rękach Rady Miejskiej, która ma b. duże możliwości kontrolne, a przede wszystkim może usunąć dotacje na Podium z budżetu miasta. Może radni boją się, że zostaną pobici, o czym isali ostatnio, że prawie do tego doszło po ostatniej sesji?

 14. Przepraszam, ale nieśmiało zapytam, czy ostentacyjnie nieidący na „jego” konsultacje osiągnęli swój cel, czy nie? Prościej: zwyciężyliście z Pinokiem, czy drewniany pajac znowu Was ograł?

  • Takie pytanie można byłoby postawić, gdyby do frekwencji brakło 600 osób, a nie 6 tysięcy. sss9, nie można sobie wybierać – albo konsultacje są bezprawne albo zgodne z prawem. Te były bezprawne, bowiem złamano odpowiednie zapisy Statutu Miasta. Farsą było już samo dopuszczenie do wydania kasy na bezprawne działanie.A umowy z bankiem były gotowe dawno, zatem „ograno by nas” tak czy siak, tylko klucz by się zmienił.

   • Przynajmniej można było osłabić prezydenta w kwestii poparcia dla budowy. Mnie zastanawia, dlaczego nie interweniowały i nadal tego nie robią Rada Miejska i poszczególne partie polityczne? Ze strachu, oportunizmu, czy dlatego, że mają za uszami podobne świństwa?
    Ugruntowuje się we mnie przekonanie, że Gliwice są miastem kretynów i oszustów i mam coraz większą ochotę zawołać: Niech szczezną Gliwice!

  • GOGOL PRZEJAZDEM | 18 grudnia 2012 at 11:09 am | Odpowiedz

   Widzisz poszliby to by to powiedział ,że o obywatele miasta nie chcą PODIUM, a pomysł jego , NIE POSZLI TO UZNAŁ WYNIK MIMO IŻ WCEŚNIEJ NIE UZNAŁ REFERENDUM . A tu niej było żadnej kontroli
   Nie widzisz ,że topsychopata.
   Ale, rozum aktywuje się dzięki portfelowi , już niebawem… poczekamy. POGRĄŻA MIASTO – SIEBIE TEŻ ,
   NIE UMIE PRZEGRYWAĆ – DO ZASU !
   LudZIE BĘDĄ PŁACIĆ- TO GO ZMIOTĄ !!!

 15. Przeciez ten oszust zrobil farse i zakpil z gliwiczan. Nie bylo zadnych konsultacji. Ma ludzi za durniow. Powinien za to odpowiedziec.

 16. GOGOL PRZEJAZDEM | 18 grudnia 2012 at 8:44 am | Odpowiedz

  „…Wcześniej prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz deklarował, że wynik będzie dla niego w pełni wiążący, jeżeli weźmie w nich udział co najmniej 10% mieszkańców. Natomiast w zakończonych wczoraj konsultacjach społecznych udział wzięło 5,92% uprawnionych. Pomimo to, prezydent poinformował, że miasto będzie kontynuować przygotowania do budowy hali. Podpisano także oczekującą na decyzję umowę kredytową z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym…”
  http://analizy.bgz.pl/information/news/id/63861/title/mieszka-cy-gliwic-poparli-budow-hali-podium

  Z.Frankiewicz o frekwencji 5,91%: „Satysfakcjonująca”. Podium powstanie
  http://www.24gliwice.pl/wiadomosci/?p=47828

  Proszę Państwa.
  Tak rodzi się faszyzm .
  Na początku wpada się we własne sidła, potem nie dotrzymuje własnych obietnic ,potem w nie wierzy, a potem się wierzy ,że się jest nieomylny .Otacza się świtą karierowiczów i klakierów traci się kontakt z „ulicą”. Dziś droga do rozumu wiedzie przez portfel , mieszkańcy zaraz to odczują- zrozumieją jestem pewien – oby nie za późno.
  Co możesz zrobić Ty , co mogę zrobić ja już teraz. Na lokalne media , instytucje tu nie licz. To musi iść w Polskę. O TEGO SIĘ BOI !!!
  TEN CZŁOWIEK JEST CHORY !

 17. Zastanawiam się czy Frankiewicz w ogóle panuje nad sytuacją budżetową? Czemu nigdy nie mówi, że na inwestycje z nadwyżki bierze kredyty, ze wkład własny miasta na budowę Podium , to nie zaoszczędzone przez lata pieniądze tylko wzięty jakiś czas temu temu kredyt , z którego odsetki wynoszą rocznie 5,5mln.. Facet bierze ile się da i gdzie się da , a spłacać to będziemy latami.Uchwała budżetowa to jakieś dziecko chaosu jak i cała prezydentura Frankiewicza , której nic nie przyświeca prócz doraźnych celów.Dzisiaj podpisał np . umowę kredytową z EBI na 182 mln zł. , „nie wiadomo” po co (?) skoro z projektu uchwały budżetowej wynika ,że w tym roku budżetowym miasto wykorzystało zaledwie 69 mln zł z 224 mln przeznaczonych na inwestycje( tez kredyt ).Pan Skarbnik pewnie wyłoży suche fakty ekonomiczne, bo taka jest jego rola-„by bilans się zgadzał” i sprawa załatwiona. Mam propozycje ,żeby prezydent część budżetu miasta , które podobno „kulturą stoi” przeznaczył na produkcje filmu pod tytułem: „Stracone dekady”….marzenia te duże i te maleńkie … bo fantazja , fantazja jest od tego aby bawić się na całego 🙂

  • GOGOL PRZEJAZDEM | 18 grudnia 2012 at 9:09 am | Odpowiedz

   „….marzenia te duże i te maleńkie … bo fantazja , fantazja jest od tego aby bawić się na całego ”

   „Grażynko” – jak jago w tak ważnej decyzji dla miasta satysfakcjonije 5,92%
   to On ma ORGAZM przy goleniu !

 18. Do katalogu marnotrawionych kwot z budżetu należy doliczyć 12,5 mln zł (!) wydanych w 2012 roku na klub piłkarski Piast Gliwice. Przecież to jest spółka akcyjna z własnym zarządem i radą nadzorczą i to oni powinni zapewnić środki na potrzeby klubu.
  http://www.piast.gliwice.pl/site/?p=17768

  • Wydawanie takich kwot z budżetu miasta na klub piłkarski, to jest ostatnio dosyć popularna w Polsce forma zaspokajania ambicji polityków, co mnie dziwi tym bardziej, że nasi piłkarze są bezustannie żałośni, a trybuny wypełnia głównie margines społeczny. Ale skoro już o stadionie… Zabrzański stadion to nie będzie, jak w Gliwicach, blaszany kurnik i możemy spokojnie założyć, że sporo dużych imprez będzie się odbywać właśnie na eleganckim i bardzo dużym obiekcie w Zabrzu. Zabrze też jest „na skrzyżowaniu autostrad”, tylko trochę bliżej cywilizacji. Mówi się trudno.

 19. Mirella Czajkowska-Turek | 18 grudnia 2012 at 3:49 pm | Odpowiedz

  http://infogliwice.pl/?p=12458#more-12458

  a takie komentarze są na infogliwice- więc może rzeczywiście jestem oszołomem?????????

  • GOGOL PRZEJAZDEM | 18 grudnia 2012 at 4:01 pm | Odpowiedz

   Tak sobie myślę :
   Wtopi jak nic- ekonomia jest twarda.
   Trochę szkoda ludzi, trudno.
   Pokazał gdzie ma mieszkańców i to jest bezcenne
   Z powietrza tego nie wybuduje, jak ludzie będą płacić to GO i RADĘ ocenią.
   Do ludzi nic tak nie przemawia jak kasa…

 20. Mam nadzieję, że nikt nie uzna mnie tu za prowokatora ale może jeżeli zablokujemy jutro radnych prezydium i wytrzymamy z kilka dni to może media w końcu się zainteresują sprawą i całymi aferami oligarchy.

 21. Należy zaskarży te jego „konsultacje” i wyjaśnić, czy nie było oszustwa. Już wiadomo, że konsultacje mają trwać 14 dni, a nie 7. I nie w takij naciąganej formie. Frankiewicz będzie musiał odpwiedzieć za to naigrywanie się. To tytlko kwestia czasu.

 22. Co to za pajac z tymi grabami wystawionymi do przodu (pokazujesz ze mozesz duzo workow z pieniedzmi objac) odwiedzam pierwszy raz ta gowni,,a strone, i widze ze nastepny naprawiacz gliwickiego grodu sie znalazl ,Jak tak bardzo chcesz poprawic wyglad miasta, zacznij od miotly ,pozniej moze od stroza nocnego, bo na razie widac ze malo nie zdechniesz z pedu na urzedy i chonory ,a przedewszystkim na kase, Takich naprawiaczy mozna znalesc pelno pod kazda budka z piwem, spierda,,j na drzewo Wszyscy wiemy ze miasto funkcjunuje dobrze .(Jedno z najlepiej zarzadzanych w Polsce) i wiemy rowniez ile jest swin twojego pokroju zeby to zepsuc ,warcholy von !

  • Cóż, po raz kolejny „puszczam” taki komentarz tylko dlatego, że skierowany pod moim adresem. Jedna uwaga – proszę zwrócić uwagę na „sztuczne” błędy ortograficzne przy niezłej interpunkcji. To ma być chyba wrażenie, że to oburzony przedstawiciel „zwyczajnych” gliwiczan i odwrócić uwagę od potencjalnych prawdziwych autorów. Znakomita robota! Gdyby takich miał tow. Wiesław w 68′!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*