Pół wieku beatlemanii – XXVII BAL DINOZAURÓW

Aż trudno uwierzyć, ale w tym roku upływa już pół wieku BEATLEMANII ? prawdziwego szaleństwa, które przed 50 laty ogarnęło niemal cały świat. Od 1963 roku datuje się ogromna popularność Beatles?ów ? utalentowanej ?czwórki z Liverpoolu?, podziwianej i wielbionej przez miliony miłośników rock?n?rolla z różnych zakątków kuli ziemskiej. Nieśmiertelne przeboje w wykonaniu Johna Lennona, Paula McCartneya, George?a Harrisona i Ringo Starra są dziś powszechnie uznawane za klasykę światowej muzyki rozrywkowej. Niezapomniane piosenki Beatlesów będą też dominującym akcentem muzycznym XXVII BALU DINOZAURÓW w ostatnią sobotę tegorocznego karnawału ? 9 lutego.

DJ ZIBI i czeska grupa The Beatles Revival

Miłośnicy szaleństw na parkiecie przy ekspresyjnych szlagierach  z epoki ?fruwających marynarek? spotkają się znów w salach śródmiejskiego hotelu SILVIA przy ul. Studziennej 8 w Gliwicach. W programie imprezy znajdą się jednak nie tylko utwory Beatlesów. Będą również rozbrzmiewać liczne nagrania ich sławnych konkurentów (The Rolling Stones, The Animals, Beach Boys, The Hollies, The Shadows, The Tremeloes, The Troggs). Nie zabraknie również pamiętnych przebojów polskich wykonawców z dawnych lat.

Zaplanowano widowiskową oprawę imprezy. Na dużych ekranach będzie można obejrzeć żywiołowe występy gwiazd ? solistów i zespołów ? których koncerty zarejestrowano na płytach DVD. Solidna dawka rock?n?rolla rozgrzeje do czerwoności wszystkich uczestników balu ? przekonują jego organizatorzy. Nad muzyczną stroną zabawy w stylu ?retro? będzie czuwał tradycyjnie DJ ZIBI (Zbyszek Lubowski), pomysłodawca i twórca Balów Dinozaurów, organizowanych w Gliwicach od 1987 roku. Przewidziano rozmaite konkursy i niespodzianki, w tym m.in. zwyczajowy wybór ?Pterodaktyli 2013? ? najmilszych i obdarzonych największym poczuciem humoru uczestniczek imprezy. Bilety można nabyć w recepcji hotelu SILVIA-GOLD, tel. 32-701-12-00. Początek całonocnej zabawy ? godz. 20.00.

W nastrój, jaki czeka uczestników Balu Dinozaurów, niechaj wprowadzi ten oto zwiastun imprezy:

Dariusz Jezierski

Leave a comment

Your email address will not be published.


*