Polska – Grecja. Jak było dotąd? !!!KONKURS!!!

Jak dotychczas mamy bardzo korzystny bilans spotkań z reprezentacją Grecji. Dotychczas Polska spotkała się z naszym dzisiejszym przeciwnikiem 15 razy. Aż 10 z tych meczów wygrała, 3 razy schodziła z boiska pokonana. Ciekawostką jest fakt, że 2 spotkania zremisowane zakończyły się wynikiem bezbramkowych.

Oto historia spotkań obu reprezentacji w układzie chronologicznym:

22.05.1963 Warszawa: Polska – Grecja 4:0 (3:0)

1:0 Lucjan Brychczy 17, 2:0 Józef Gałeczka 28, 3:0  Lucjan Brychczy 32, 4:0 Józef Gałeczka 51.

16.10.1963 Ateny: Grecja – Polska 3:0 (2:0)

1:0 Takis Loukanidis (7), 2:0 Giorgos Sideris (21-karny), 2:1 Jerzy Musiałek (58), 3:1 Giorgos Petridis (66).

15.05.1974 Warszawa: Polska – Grecja 2:0

1:0 Grzegorz Lato (32), 2:0 Roman Jakóbczak (77).

06.05.1976 Ateny: Grecja – Polska 1:0

1:0 Giorgos Koudas (23).

05.04.1978 Poznań: Polska – Grecja 5:2

1:0 Grzegorz Lato (12), 2:0 Kazimierz Deyna (18), 3:0 Władysław Żmuda (21), 4:0 Kazimierz Deyna (33), 5:0 Zbigniew Boniek (48), 5:1 Petros Karavitis (55), 5:2 Thomas Mavros (77).

17.10.1984 Zabrze: Polska – Grecja 3:1  – eliminacje Mistrzostw Świata

0:1 Tasos Mitropoulos (35), 1:1 Włodzimierz Smolarek (62), 2:1 Dariusz Dziekanowski (65), 3:1 Dariusz Dziekanowski (79).

19.05.1985 Ateny: Grecja – Polska 1:4 – eliminacje Mistrzostw Świata

0:1 Włodzimierz Smolarek (25), 1:1 Nikos Anastopoulos (47), 1:2 Marek Ostrowski (58), 1:3 Zbigniew Boniek (78), 1:4 Dariusz Dziekanowski (90).

15.10.1986 Poznań: Polska – Grecja 2:1 – eliminacje Mistrzostw Europy

1:0 Dariusz Dziekanowski (5-karny), 1:1 Nikos Anastopoulos (13-karny), 2:1 Dariusz Dziekanowski (40-karny).

29.04.1987 Ateny: Grecja – Polska 1:0 – eliminacje Mistrzostw Europy

1:0 Dimitris Saravakos (56).

05.09.1989 Warszawa: Polska – Grecja 3:0

1:0 Robert Warzycha (2), 2:0 Dariusz Dziekanowski (28), 3:0 Jacek Ziober (43).

19.12.1990 Volos: Grecja – Polska 1:2

1:0 Giotis Tsalouhidis (9), 1:1 Piotr Soczyński (36), 1:2 Roman Kosecki (68).

23.03.1994 Saloniki: Grecja – Polska 0:0

29.05.2004 Szczecin: Polska – Grecja 1:0

1:0 Mihalis Kapsis (17-sam.).

12.08.2009 Bydgoszcz: Polska – Grecja 2:0

1:0 Ludovic Obraniak (47), 2:0 Ludovic Obraniak (79).

29.03.2011 Pireus: Grecja – Polska 0:0

!!!UWAGA KONKURS!!!

Jak będzie dzisiaj? Typujcie w komentarzach wynik pierwszej połowy i końcowy. Dla zwycięzcy (konieczne nazwisko i przynajmniej e-mail!) ufundujemy nagrody książkowe wartości 500 zł! W razie większej ilości trafnych wyników zadecyduje losowanie. Konkurs kończymy o godzinie 18

13 Comments on "Polska – Grecja. Jak było dotąd? !!!KONKURS!!!"

1. Grzegorz Grębosz | 8 czerwca 2012 at 9:25 am | Odpowiedz

Typuje 1:0 dla PL pierwsza połowa i 2:1 dla PL druga. Tak optymistycznie, A co:D

2. gogol przejazdem | 8 czerwca 2012 at 9:30 am | Odpowiedz

Nie wiem ile będzie , ale obawiam się, że trochę dmuchamy bańkę…
    A jak pęknie będzie wielkie bummmm !
    Trochę się wszyscy „szprycujemy” tymi mistrzostwami, na szczęście coś po nich zostanie i to będzie Sukces. Obawiam się jednak,że prysznic będzie zimny , ale to jest tylko moje zdanie. Obym się mylił…

3. 2:1 dla Polski, do przerwy 1:1

4. 1:0 dla PL , końcowy wynik 2:0

5. Nie znam możliwości Grecji… Jestem za PL.. i mimo ze coś mi mówi że Grecja może to wygrać to wytypuje 2:1 dla Naszych :)… chociaz mam przeczucie ze wynik będzie inny 😀

6. 2:0 do przerwy dla Polski, 4:1 wynik końcowy 😉

7. 1:0 dla Polski ( tak, jestem optymistką )

8. Do przerwy 0:0 na koniec 1:0 dla Polski

9. Mój super optymizm powiada 0:1 w pierwszej połowie i 1:3 na koniec, oczywiście dla nas… i oby się spełniło 😉