POPiS – Publiczny Ogródek Polityki i Satyry

Idzie „wielka majówka”! Oj, chciałoby się odpocząć – od trosk, od informacji, od polityki. Troski można na chwilę odłożyć, informacji nie przyjąć, ale ta ostatnia, polityka, będzie się nas czepiać na każdym kroku, zaglądać żabim okiem z każdego słupa i wiaty przystanku. Jak z nią sobie poradzić? Jest sposób – opowiadajmy dowcipy! Śmiejmy się! Zapraszamy do Publicznego Ogrodu Polityki i Satyry! Dostępnego dla każdego i o każdej porze dnia i nocy. Z budżetem takim, jak ten obśmiany przez satyryka na rysunku czołowym. Czy będzie można się w nim odprężyć i zdrowo pośmiać? To już zależy od Was.

Od stuleci humor i satyra były najlepszym antidotum na próby uczynienia z nas wyłącznie homo politicus. Polacy zawsze w tym celowali i przekonała się o tym i „sanacja” i „władza ludowa”. Przekonują się, czasem dotkliwie, „współczesne elity polityczne”. Na dzień dobry otwieramy dla Was zatem spiżarnię na dowcipy, które będzie można zabrać z sobą na majowy weekend i zapodać przy piwku, czy pieczonej kiełbasce. Na wkład do kotła zrzucajcie się wszyscy: peowcy, pisiaki, ludowcy, ultrasi, anarchiści i monarchiści. Tu powalczcie na erudycję, pomysłowość i cięty język. Bez obrażania się, bez humorów – ku uciesze wszystkich gości. Dowcipy można wpisywać, rysunki można linkować lub wysyłać na adres redakcji – opublikujemy. Po wielkiej majówce nagrodzimy najlepsze naszym zdaniem dowcipy. A może będzie to zalążek internetowej galerii współczesnego humoru politycznego?

Zapomniałem, własna twórczość mile widziana!

A na zachętę, będzie historycznie…..

Podobno już starożytni mieli do czynienia z PiS. Otóż ponad 3 tys. lat temu mieszkańcy Mezopotamii wierzyli, że władcą świata jest bóg słońca zwany Szamasz. Miał on dwóch synów: Miszaru (symbolizującego prawo) oraz Kittu (symbolizującego sprawiedliwość).

1 Comment on "POPiS – Publiczny Ogródek Polityki i Satyry"

  1. Dobre! A ja dla równowagi:) Stary, ale dobry…
    -Jak wyglądałby Kaczyński w spodniach Giertycha?
    – Przez rozporek!

    buahhaaahhaaa!!! :))

Leave a comment

Your email address will not be published.


*