Portal Samorządowy się pomylił…

W artykule http://www.portalsamorzadowy.pl/raport/,58420.html Portal Samorządowy zamieścił taką oto informację:

Dziennikarz Dariusz Jezierski miał rozpocząć protest głodowy w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Akcja ta – jak informował – związana była z szokującym w kontekście udowodnionego samorządowego bezprawia zachowaniem wojewody śląskiego, Zygmunta Łukaszczyka. Skończyło się na spotkaniu z dyrektorem wydziału finansowego i zaproszeniem od wojewody.

Zapewne była to zwykła niefrasobliwość, ale w tekście podano informację nieprawdziwą. Zwrócę się z prośbą o jej sprostowanie. Oczywiście wynika ona z powielenia błędu we własnym (cytowanym) materiale Portalu oraz z faktu, iż Portal najwyraźniej nie śledził już potem rozwoju sytuacji.

Oto notatka służbowa sporządzona w trakcie spotkania. A z kim? Cóż, dyrektora finansowego nie było tam na pewno. Był natomiast między innymi Dyrektor Wydziału Nadzoru Prawnego,  więc osoba jak najbardziej odpowiednia.

notatka służbowa

Informuję również, że nie skończyło się tylko na zaproszeniu i do spotkania z Wojewodą doszło: http://info-poster.eu/po-spotkaniu-z-wojewoda-slaskim/

Niestety, nie mogłem wtedy wiedzieć, że wojewoda Zygmunt Łukaszczyk najpewniej wiedział już o swojej bliskiej dymisji i zwyczajnie grał na zwłokę.

Wypada w tym momencie podziękować za rzetelność i szybką reakcję Portalowi Samorządowemu. Prośba o korektę została uwzględniona natychmiast.

Dariusz Jezierski

7 Comments on "Portal Samorządowy się pomylił…"

 1. Panie Jezierski bardzo Pana szanowałam, ale po tym ostatnimi wpisami Pan się coraz bardziej kompromituje. Jednakże zauważyłam, że im bliżej wyborów tym obecnie sprawujący władzę  oraz potencjalni kandydaci (w tym Pan) starają się robić wokół siebie coraz większy szum medialny, zazwyczaj z byle powodu, robiąc przy okazji z siebie totalnych idiotów. Naprawdę miałam Pana za człowieka godnego i inteligentnego, ale jak widać walka o stołki i Pana omamiła i razem z tymi świniami do jednego koryta Pan gna.

  • Cóż, nie wiem naprawdę, dlaczego "większym szumem medialnym" ma  być sprostowanie ewidentnie błędnej informacji na swój temat (tym istotniejsze, iż sam upowszechniam z przyczyn oczywistych link do materiału PS), a nie były nim według komentującej (?) wcześniejsze informacje. Nie wiem również co dziwnego widzi ona w w fakcie docierania do odbiorców przez media, zwłaszcza że między innymi popularyzacja kandydatów i ich programów wyborczych jest ich zadaniem. Tyle, bowiem wnioski, co do treści reszty komentarza, wypada zostawić czytającym.

   Liczę oczywiście, że jeśli komentująca zechce w dalszym ciągu zaglądać do I-P, uda mi się zweryfikować jej negatywne wrażenia. Liczę, że dostanę taką szansę

  • Pani Maja M. lekko się zagalopowała w swoich dosyć sprzecznych ocenach.  W całej krasie ukazując tę, jakże piękną kobiecą pasję dla sprzeczności i cudnej naiwności, podszytej pisaniem bez zrozumienia.

 2. myślę że dobrym materiałem była by kwestia remontu starówki bezsensownych zamknięć oraz funkcjonowania w stanie agonalnym firm i placówek usługowo handlowych

 3. Niedawno gdzieś czytałem zarzut jakiegoś Internauty rozczarowanego niepodjęciem protestu głodowego, a tu masz, rozgoryczonych jest więcej. Dlatego tylko patrzeć, kiedy zawiąże się jakaś grupa pod wezwaniem rzecznika "wojtka" i zacznie domagać się ofiary głodowej w wykonaniu Dariusza J. Co do Maji M, to moim zdaniem, stanowczo za wcześnie wstaje, albo zbyt późno kładzie się spać. To zauważalnie źle wpływa na jej ocenę komentowanych treści.

 4. Pani Maji M proponuje założenie za własne pieniądze swojej prywatnej strony i umieszczenie tam swego komentarza. Może ktoś się skusi na zaznajomienie się z jego treścią.

 5. Na stronie portalu Naszemiasto.pl pojawił się plebiscyt na to, kto zdaniem czytelników zostanie prezydentem Gliwic: http://gliwice.naszemiasto.pl/plebiscyt/kto-zostanie-prezydentem-gliwic-w-2014-roku,8884,t,id.html

Leave a comment

Your email address will not be published.


*