Poseł Budka dziękuje za głosy… w Zabrzu

Któż nie zna udanego skądinąd zdjęcia posła Borysa Budki, idącego drogą? Wciąż jeszcze możemy oglądać je na bilbordach w Gliwicach, o czym najlepiej świadczy fotografia wykonana dziś na ul. Chorzowskiej:

 

idzie

 

Nie wiadomo skąd i dokąd idzie poseł, ale z całą pewnością wiemy, że jest "bliżej mieszkańców". Znaczy zbliża się do nas jeszcze bardziej. Zdjęcie samemu zainteresowanemu musiało się spodobać na tyle, że postanowił spopularyzować je w sąsiednim Zabrzu, w którym wprawdzie nie jest z mieszkańcami tak blisko jak w Gliwicach, ale najwyraźniej musi się im przypomnieć. Oto bowiem na ścianach zabrskich budynków zawisły klony "gliwickiego" oryginału, na których Poseł Borys Budka tym razem "dziękuje za każdy głos". W dodatku czyni to wraz z radnymi!. Dwa przejawy tej wdzięczności sfotografowałem dziś w Zabrzu: pierwszy w pobliżu hali sportowej na ul. Matejki, drugi w Mikulczycach. Przy okazji warto zauważyć, że lokalna społeczność Mikulczyc najwyraźniej nie przyjęła podziękowań ze zrozumieniem…

 

 

 

 

foto 103

 

 

foto 106

 

Cóż, biorąc pod uwagę, że to własnie w Gliwicach sam Borys Budka oraz radni PO otrzymywali głosy wyborców, można by się spodziewać podziękowań raczej pod adresem gliwiczan. Ale, skoro w tym mieście lider Platformy jest bliżej mieszkańców, być może postawił na podziękowania osobiste?

Jeśli ktokolwiek miał wątpliwość, że wyborów na prezydenta Gliwic poseł Borys Budka nie potraktował poważnie i nie dał się odwieść od tego przekonania obserwując jego kampanię (w tym uniknięcie debat), powinien nieco zrewidować swoje stanowisko. Jak wielu sądziło, te wybory były dla zainteresowanego raczej rozbiegówką przed tymi, które na tę chwilę interesują go najbardziej, czyli przyszłorocznymi parlamentarnymi. Tymczasem Zabrze to także jego wyborcy do Sejmu. Zatem… podziękował im w taki bardzo widoczny sposób (wraz z radnymi, rzecz jasna). A w Gliwicach tak naprawdę dziękować nie ma za co, prawda? – przegrał z kretesem, a PO zmniejszyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. I za co tu dziękować?

Czy takie "geograficzny dualizm" (mający przejaw nawet w wizualizacji "posła w drodze") sprawdzi się w przyszłorocznych wyborach? Czas pokaże. Pierwsza próba nie wypadła dobrze. Niełatwo bowiem akcentować zabrzańskość w Zabrzu i gliwickość o miedzę… Można się w tym pogubić, np. dziękując nie tym, którym się powinno…

Dariusz Jezierski

PS. Jeśli znacie inne miejsca, w których Poseł Borys Budka dziękował komuś w swoim i radnych imieniu, prosimy o ich zgłaszanie. Może ktoś zna miejsca, w których robił to w Gliwicach? 

3 Comments on "Poseł Budka dziękuje za głosy… w Zabrzu"

  1. Przecie PO to klamcy.

  2. Poseł Budka  to internetowy cenzor.Na swoim profilu FB który jest oznaczony Borys Budka polityk uniemozliwia komentowanie swoich wypowiedzi. To ma być postawa posła RP?!!!!!!!!!!!

  3. dawny mieszkaniec gliwic | 30 listopada 2014 at 8:30 pm | Odpowiedz

    W Zabrzu koło hali MOSiR-u p. Budka jest na tym samym budynku po obu jego stronach (jeden w kierunku centrum a drugi w kierunku Guido)

Leave a comment

Your email address will not be published.


*