Post scriptum – ostatni e-mail do wojewody…

Wojewody Zygmunta Łukszczyka nie ma już na urzędzie. Bardzo możliwe, że zmiany związane z nowym wojewodą śląskim Piotrem Litwą nie nastąpią od razu, ale na pewno będą.

Za poprzednim nie tęsknię… Tak się złożyło, że w przedzień jego dymisji skierowałem do niego e-mail wraz z załączonym pismem http://info-poster.eu/pismo-do-wojewody-slaskiego-w-zwiazku-z-odpowiedzia-wydzialu-nadzoru-prawnego/

A oto treść mojego e-maila z 26 lutego. Więcej mówi o istoscie współpracy z panem wojewodą niż długie omówienia. Raz jeszcze powtórzę – przestrzeganie prawa w gminach nie w każdym przypadku było jego oczkiem w głowie:

Szanowny Panie Wojewodo,

zdaję sobie sprawę z ilości Pana obowiązków i zajęć, ale bardzo proszę o zapoznanie się z treścią pisma. Po naszych rozmowach, ustaleniach itp. naprawdę chciałbym wierzyć w dobrą wolę w "sprawie gliwickiej". Niestety, takie sformułowania jak to o "badaniu MOŻLIWOŚCI naruszenia przez Henryka Małysza" ustawy kominowej w sytuacji gdy już w lecie Sąd jednoznacznie orzekł, że rzeczony ustawę złamał, a ja wysłałem kopie Postanowień nadzorowi prawnemu (powstaje pytanie, czy ktoś te dokumenty w ogóle czyta?) dyskredytują Pana służby prawne. Podobnie jak fakt TRWAJĄCEGO OD ROKU niedostrzegania złamania przez p. Małysza USTAWY ANTYKORUPCYJNEJ, który to fakt NA CZERWONO zaznaczyłem także w piśmie z 14 lutego, na które rzekomo odpowiada pismo WNP z 20 lutego. A ta sprawa kwalifikuje się niestety do zgoła innej oceny.

Bardzo proszę o odpowiedzi na pytania zawarte w piśmie i uwzględnienie całkowicie uzasadnionych postulatów, którymi go kończę. Chodzi zwłaszcza o fakt niezaskarżania uchwały Rady Miejskiej, o której rozmawialiśmy i o której piszę w piśmie. Jest to jedyny w skali kraju przypadek w którym Wojewoda tego nie robi. Co musi "zbadać" (a bada już od września) WNP, skoro już NSA uznał, że rada miejska nie może wchodzić w kompetencje prezydenta, a w analogicznej sytuacji Wojewoda Dolnośląski uznał, że rada gminy NIE MOŻE ZASTĄPIĆ BURMISTRZA/PREZYDENTA we wskazaniu kogokolwiek w charakterze reprezentanta gminy w spółce prawa handlowego. Dlaczego ten oczywisty w całym kraju fakt Pański nadzór prawny musi jeszcze "badać"?
Proszę nie dziwić się mojej dość zdecydowanej reakcji. Niestety tak niemerytoryczne, wskazujące na całkowitą nieznajomość sprawy pismo Wydziału Nadzoru Prawnego mogło spowodować tylko taką.

z wyrazami szacunku
Dariusz Jezierski

8 Comments on "Post scriptum – ostatni e-mail do wojewody…"

  1. Łagodne to post scriptum 🙂 . Miejmy nadzieję, że zmienią się też prawnicy WNP.

  2. Jakie tam zmiany? Nie bądźmy naiwni. To to samo bractwo. Z pewnością jest też dobrym kompanem i Karbownika i Frankiewicza.

  3. Myślę, że dales się zmanipulowac urzędnikom z UW. Twój protest glodowy na pewno zalatwilby wszystko.

    • Niestety, nie wszystko jest takie proste. Teraz najlepiej widać, że wojewoda chciał tylko doczekać do końca. A poważnie – są sytuacje, w których nie ma dobrego wyjścia. Odpowiadając na działania UW przez ich odrzucenie, natychmiast ułatwiłbym zdyskredytowanie tych działań. Wiele osób ma konkretne propozycje post factum, dobre rady i rozwiązania. Jak to się dzieje, że nie widzę ich obok siebie wtedy, kiedy czas po temu? Na forach można obudzić świadomość, ale nie wygrać nową rzeczywistość. Czas na działanie jest. Powodów aż nadto. Wnioski oczywiste. Do sprawy wrócę, rzecz jasna.

  4. http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3349099,czy-wojewoda-odszedl-z-powodu-afery-slaski-pis-krytykuje-premiera,id,t.html

    – Nie wiemy dlaczego odszedł wojewoda Łukaszczyk. Może chce mieć lepiej płatną pracę, a może to efekt jakiejś afery, o której nie wiemy – mówi Wojciech Szarama, szef śląskiego PiS

Leave a comment

Your email address will not be published.


*