Potencjalni dyrektorzy GTM na start!

Zaczynamy rywalizację. Procedury ruszyły. Oby tylko kandydatów było więcej niż na tych operatora Hali Gliwice…

dyr

Tu zainteresowani mogą się zapoznać z warunkami konkursuZPM_2015_588

red

8 Comments on "Potencjalni dyrektorzy GTM na start!"

 1. Życzę powodzenia, panie DJ. Fan.

 2. Jedna rzecz w przypadku tego konkursu może zdumiewać. Wymogiem formalnym jest udokumentowane wykształcenie wyższe kandydata na kierunku zarządzanie. Na pewno taki profil wykształcenia może być przydatny, nie przeczę. Ale punkt ten sformułowany został tak wąsko i jednoznacznie, że (jak dobrze rozumiem) kandydat, legitymujący się wykształceniem w zakresie prawa, ekonomii, reżyserii teatralnej, aktorstwa, muzykologii itp, itd. z przyczyn formalnych nie ma szans na ubieganie się o stanowisko dyrektora GTM. Nie uważają Państwo, że to dziwne? Dyrektorem naczelnym Teatru Wielkiego w Warszawie od wielu lat jest prawnik, który jest jednym z najlpeszych menedżerów kultury w Polsce – mowa o Waldemarze Dąbrowskim. Takich przykładów jest więcej. Trudno więc zrozumieć dlaczego GTM ma kierować osoba, która ukończyła zarządzanie … Drugi wymóg jest równie dziwny – kandydat powinien się legitymować 3 letnim stażem pracy na stanowisku dyrektora w jednostkach sektora finansów publicznych. Czyli dyrektor sprywatyzowanego banku nie może się ubiegać? Ba, Krystyna Janda, która prowadzi w Warszawie własny teatr, albo Emilian Kamiński, również mający własny teatr, nie mieli by szans – z powodów formalnych – ubiegać się o stanowisko dyrektora GTM. Autorom tak sformułowanego regulaminu należą się gratulacje – widać jakie mają pojęcie o zarządzaniu w obszarze kultury … Ręce opadają …

  • "Autorom tak sformułowanego regulaminu należą się gratulacje – widać jakie mają pojęcie o zarządzaniu w obszarze kultury … Ręce opadają …"

   To raczej oznacza, że mają już swojego dyrektora TM, tak jak swego czasu mieli Grzegorza Krawczyka, który mimo, że w konkursie nie startował, został dyrektorem Muzeum.

  • To znaczy,że kandydat juz jest, bo jak widać konkurs został rozpisany pod konkretną osobę. Przekonamy się zresztą niebawem.

 3. No, zobaczymy zatem pod Kogo sformuowano wymienione wymagania.

 4. Moim zdaniem – nareszcie mamy uczciwe postawienie sprawy. Przecież od dawna wiadomo, kto ma zostać dyrektorem Teatru Muzycznego, więc wymagania formalne ustawiono tak, by twórcy, muzycy i inni się nie fatygowali, bo i tak zadecydują urzędnicy prezydenta. W ostateczności unieważnią konkurs i zrobi się to normalnie, czyli bez konkursu. I tak powinno być, bo przecież następny dyrektor bedzie miał tylko jedno zadanie: zarządzanie masą upadłościową. Z chwilą oddania do użytku Podium Frankiewicza – skromna sala Teatru Muzycznego przestanie być potrzebna do promocji prezydenta miasta. Dotacje będą więc ograniczane, a zadaniem nowego dyrektora będzie przez jakiś czas kontynuowanie dotychczasowej działalności z jednoczesnym "obcinaniem skrzydeł". Proszę to przeczytać za dwa lata. Dłużej to nie potrwa, bo przed następnym wyborem Zygmunta Frankiewicza na dożywotniego prezydenta wszelkie rany muszą się zagoić. Z pozdrowieniami 

  Andrzej Jarczewski

 5. Ci ludzie mają pojęcie tylko w jednej dziedzinie – jak wykończyć to miasto, jak obedrzeć go ze wszystkiego co było piękne, pożyteczne i wartościowe.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*