Powiadomienia dot. radnych Olejnika i Sanecznika skuteczne

Od dziś można uznać, że rady miejskie Gliwic i Knurowa zostały powiadomione o fakcie zatajenia przez radnych Tadeusza Olejnika i Marka Sanecznika posiadania udziałów w spółce ATB sp. z o.o.

Należy podkreslić, że zgodnie z z art. 304 § 2 kpk na funkcjonariuszu publicznym, który powziął informację o popełnieniu przestępstwa ciąży obowiązek niezwłocznego powiadomienia Prokuratury. W przeciwnym razie taki funkcjonariusz sam może odpowiadać karnie na mocy art. 231 § 1 kk.

Na adres redakcji wpłynęły e-maile potwierdzające odebranie informacji wraz z załącznikiem od biur rad miejskich w Knurowie i W Gliwicach. Dodatkowo otrzymanie informacji potwierdził sekretariat prezydenta Knurowa Adama Ramsa.

Prawo daje skutecznie poinformowanym samorządowcom tylko jedną możliwość.

dj

7 Comments on "Powiadomienia dot. radnych Olejnika i Sanecznika skuteczne"

 1. Naiwność redaktora nie zna granic. Widać, że dotychczasowe doświadczenia nie składniają do myślenia i refleksji. Nikogo poza samym Panem Dariuszem te sprawy nie interesują, nikt też nie widzi potrzeby zajmowania się tymi zagadnieniami. Lokalni samorządowcy, organ nadzoru (wojewoda) też był skutecznie powiadamiany o różnych przypadkach i nic z tego nie wyniknęło. Ileż to razy były już podawane takie informacje o odpowiedzialności funkcjonariusza publicznego, a efekty tego są żadne.

  • Wpis radnego nieadekwatny do rzezcywistości. Czego radny oczekiwał? I czy aby się nie rozczarował w swoich własnych oczekiwaniach? Ta walka to bieg długodystansowy, nie sprint. Powoli ale do mety. Niecierpliwi mają małe szanse.

 2. Jak to jest możliwe, że taki rzetelny, skrupulatny i kompetentny dziennikarz obywatelski, przepełniony troską o losy lokalnej wspólnoty samorządowej i przestrzeganie prawa, nie może zyskać u mieszkańców Gliwic bądź też przedstawicieli lokalnych środowisk opiniotwórczych poparcia dla swoich działań? Jednocześnie zastanawiające jest, że wszystkie inne lokalne media totalnie igronują i pomijają milczeniem odkrywcze rewelacje Info-postera.

  • Pewnie dlatego, żeby sie głupcy dziwowali.

  • rączka rączkę myje | 25 marca 2014 at 2:36 pm | Odpowiedz

   Po prostu pan Redaktor ma odwagę przeciwstawiania się reżimowi panującemu wokół nas. Pamiętamy Galileusza i reakcje na jego odkrycia: rzeczony Galileo, wezwany i będący przed obliczem Pana Kardynała, został, w obecności Jego Przewielebności Michelangelo Seghizzi (…), przez rzeczonego Kardynała ostrzeżony, że wymieniona wyżej opinia jest błędna i upomniany, aby ją porzucił; natychmiast potem, w obecności mojej i świadków, podczas gdy Pan Kardynał był wciąż obecny, rzeczonemu Galileo nakazał i zobowiązał go rzeczony Komisarz, w imieniu Jego Świątobliwości Papieża i całej Kongregacji Urzędu Świętego, aby całkowicie wyrzekł się rzeczonej opinii, że Słońce jest środkiem świata i jest nieruchome, i że Ziemia porusza się; ani nadal jej nie wyznawał, nauczał, albo bronił w jakikolwiek sposób, ustnie albo na piśmie; w przeciwnym wypadku postępowanie będzie wszczęte przeciwko niemu przez Urząd Święty; z którym to nakazem rzeczony Galileo zgodził się i przyrzekł mu być posłusznym. A pan Jezierski posłusznym nie jest i chwała mu za to. Ma rację i wszyscy mu przeciwnie nie są godni rozwiązać mu rzemyka u sandałów. Niech będzie wieczny i niech walczy. Ja wspieram i popieram.

    

  • O! To w Gliwicach są jakieś opiniotwórcze środowiska? Proszę je wymienić.

   Pytajnik znajdzie odpowiedź na swoje pytania pod poniższym linkiem. Możliwe, że ją nawet zrozumie. O ile mentalnie nie reprezentuje "nowego wspaniałego społeczeństwa obywatelskiego", w co wątpię. Cóż, przynajmniej… sobie nużką:

   http://www.youtube.com/watch?v=-1-z48cJDbc#t=80

Leave a comment

Your email address will not be published.


*