Poznaj Matyldę Kapeć!

W sobotę 19 maja podczas Nocy Muzeów goście Willi Caro będą mogli wziąć udział w symbolicznym wydarzeniu – Wyprowadzeniu Muzealnego Kapcia.

Jak sami muzealnicy informują ten zasiedziały rezydent będzie musiał swoje gliwickie leże opuścić. Przez wzgląd na jego zasługi i wieloletnie związki z gliwickim muzeum muzealnicy pragną jednak, aby jego pożegnanie miało bardzo uroczysty charakter. Będzie zatem mnóstwo atrakcji – zabaw i konkursów, w których głównym bohaterem będzie nie kto inny, jak poczciwy muzealny kapeć. Będzie on w ten jeden wieczór bohaterem wierszy i piosenek a także modelem pozującym do rysunków. Z jego użyciem odbędą się także różnorodne konkursy i pokazy. O to, aby ta szczególna uroczystość przebiegała właściwie zadbają sami żegnający kapcia czule muzealnicy, jak i aktorzy Teatru Nowej Sztuki. Dość powiedzieć, że specjalnie na cześć muzealnego kapcia powstała piosenka, którą wspólnie odśpiewają zaproszeni goście, pod muzyczną kuratelą Mateusza Marka (TNS).

Muzealne Kapcie będzie również można nabyć i zabrać do domów, gdzie przydadzą się niejednokrotnie. Do czego? Dowiecie się Państwo już w najbliższą sobotę. 4 wybrane, całkowicie nieużywane kapcie spotkał jednak los szczególny – zamieniły się w prawdziwe postacie, które cieszą oko i aż trudno sobie wyobrazić, że przeznaczone były przecież do zupełnie innej roli. Jedną z tych postaci, Matyldę Kapeć prezentujemy już dzisiaj.

Wkrótce dołączą do niej: Mirek Klapek, Kasia Papuć i Tadeusz Lać. Wszystkie wykonała Anna Maksym z Teatru Nowej Sztuki. Ważna informacja – odbędzie się aukcja tych czterech lalek. Uzyskane pieniądze przeznaczone zostaną na bardzo pożyteczny cel – dzięki nim zakupione będą poduszki dla najmłodszych gości. Wygodniej będzie im siedzieć podczas różnego rodzaju zajęć w gliwickim muzeum.

Spotkajmy się w Willi Caro 19 maja i pożegnajmy wspólnie i z należnymi honorami muzealnego kapcia.

Be the first to comment on "Poznaj Matyldę Kapeć!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*