Prasówka: Co z tą DTŚ?

Ten materiał zdecydowanie skłania do refleksji…

Już dwa miesiące po otwarciu ostatniego odcinka DTŚ w Gliwicach prezydent Zygmunt Frankiewicz mówił, że inwestycja zdała egzamin, a tunelem pod ul. Zwycięstwa przejeżdża 30 tys. pojazdów na dobę. – Gliwiczanie korzystają z tej drogi, wzrasta natężenie ruchu w tunelu, a to oznacza, że coraz więcej osób wybiera DTŚ, zamiast jechać przez miasto. To skutecznie zmniejsza ruch w centrum. Właśnie o to nam chodziło – podkreślał Zygmunt Frankiewicz.

To jednak tylko jedna strona medalu. Po otwarciu dwóch ostatnich odcinków DTŚ w Gliwicach zwiększył się ruch samochodów ciężarowych na tej trasie. Wiadomo to dzięki systemowi sterowania ruchem, który jest zamontowany na chorzowskim odcinku DTŚ. Każdej doby przejeżdża nim około 60-74 tys. pojazdów. Zanim otwarto w marcu odcinek G2 (od ulicy Kujawskiej do ul. Portowej w Gliwicach), było wśród nich około 10 proc. samochodów ciężarowych. – Teraz ich udział wynosi 27,6 proc. – mówi Piotr Wojtala, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie.

Cały tekst: http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,72739,20487374,ciezarowki-omijaja-autostrade-a4-i-niszcza-dts-bedzie.html#ixzz4GG6ZsKQ1

Be the first to comment on "Prasówka: Co z tą DTŚ?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*