Prasówka: Kto ile wpłacił na kampanię Zygmunta Frankiewicza

Gazeta Wyborcza podała kto wsparł zwycięzców w wazniejszych gminach Śląska. Jeśli chodzi o Gliwice:

Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza na kampanię zebrała 159 325 zł, po wyborach na koncie zostało 2,6 tys. zł. Większość osób na kampanię wpłacała po 1 tys. zł. To przede wszystkim kandydaci na radnych. Przedsiębiorca Leszek Tuleja wpłacił jednak aż 10 tys. zł, czyli tyle samo ile obecny wiceprezydent Adam Neumann. Innym podwładnym prezydenta, który dołożył się do kampanii, jest jego rzecznik Marek Jarzębowski (5 tys. zł), wiceprezydent Piotr Wieczorek wpłacił 10 tys. zł. Hojny okazał się też obecny przewodniczący rady miasta Marek Pszonak (4 tys. zł), a niedoszły radny Krzysztof Czapla przekazał 11 tys. zł. Wpłacali też radni Jan Pająk i Tadeusz Olejnik (3 i 10 tys. zł). Z kolei była wiceprezydent Renata Caban podarowała na kampanię 2 tys. zł. Dziś jest zastępcą dyrektora Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych.Po 10 tys. zł wpłacili przedsiębiorcy związani z firmą Renova (Jan Klementowicz, Tomasz Sztąpka oraz Anna Kocikowska).

Więcej:

http://m.katowice.gazeta.pl/katowice/1,106509,17522600,Kto_pomogl_wygrac_prezydentom__Rodzina__podwladni.html

red.

10 Comments on "Prasówka: Kto ile wpłacił na kampanię Zygmunta Frankiewicza"

 1. A szpecjalista od zdrowia, edukacji i kultury, fascynat starych gratów nic nie wpłacił? ulala, nieładnie..

 2. Wnikliwy obserwator | 5 marca 2015 at 5:37 pm | Odpowiedz

  Pikantny jest przypadek Tomasza Sztąpki, W czasach PRL był – mi opowiadano – partyjnym VIP-em odgrywającym szczególną rolę w życiu publicznym. Należał do grona aktywistów PZPR, był ostatnim przewodniczącym Miejskiej Rady Narodowej (1988-1990). Starsi gliwiczanie pamiętają Sztąpkę jako wyjątkowo gorliwego komunistę. To ciekawe, że właśnie on wpłacił 10 tys. zł na kampanię wyborczą Frankiewicza. Z tego wypływa oczywisty wniosek, że obecny prezydent miasta jest opłacany m.in. przez byłych komuchów, którzy kiedyś agresywnie zwalczali ludzi z opozycji demokratycznej. Widać mają z tego swoje korzyści!

 3. Ubogi Olejnik przeznaczył aż pięć diet na kampanię, więc liczna rodzina pewnie żyła na margarynie. W sumie to jest śmieszne, że to towarzystwo topi takie środki na reklamę – przecież wszyscy w mieście wiedzą, że to najlepsi profesjonaliści i wybraliby ich bez całego reklamowego śmietnika, w który co cztery lata zamieniają miasto.

 4. Tylko 159 tysięcy? Przecież za to nie można było kupić takiej kampanii. Choćby sam Mistewicz kosztował ponad 100.000! Aaa, pardon, Mistewicz został zapłacony z budżetu miasta. Ciekawe, co tam jest w sprawozdaniu z wydatków. Z artykułu nie wynika, czy chodzi tylko o kampanię radnych, czy też prezydenta. Trzeba będzie dokładniej przeczytać sprawozdanie i sprawdzić, czy naprawdę wszystkie wydatki zostały wykazane. Pozdro. Andrzej Jarczewski

 5. Przeciez to jest jawny skandal, a moze nawet kryminal? Rada Miasta ma kontrolowac prezydenta, a ten kazal im jeszcze placic! To on ich kontroluje! Czy ci "radni" nie powinni natychmiast wyleciec z rady i stanac przed sadem? Tu jest potrzebny Majdan od zaraz.

  • Widać,że nie jest to Rada Miasta a Towarzystwo Wzajemnej Adoracji. A Tomasz Sztapka w tym towarzystwie to nie przypadek. Tak, istotnie to były działacz komunistyczny z pierwszego szeregu. Ale teraz wystarczy spojrzeć na sklad Rady Sportu. Podziękowania płyną w obydwie strony. Adorujmy się nawzajem i będzie cool !.
    

 6. Biedny Czapla. Juz był w ogródku, juz witał się z gąską… Tyle forsy i wszystko jak psu w d… Nie wybrali. Podłość ludzka nie zna granic.

 7. Sztąpka działącz PZPR i SLD wpłaca na Frankiewicza, Ogryzek były szef SLD i pierwszy sekretarz PZPR w pierwszym rzędzie na wieczorze wyborczym Frankiewicza, zatem o czym tu mówić???? 

 8. Ja też dałem na kampanię wyborczą kandydata Y. I co z tego? Moje pieniadze to po prostu jałmuzna, bo jestem bez pracy. Jak to mówią,, biednemu wieje wiatr w oczy". Szkoda, że nie mialem farta dopchać się do dworu, bo może jak bym wydał dwumiesięczny zasiłek dla bezrobotnych, to może i coś z pańskiego stołu by spadlo dla mnie.

 9. To jest wlasnie efekt braku kadencyjnosci. Po 22 latach skorumpowani sa wszyscy. Ktorego uczciwego kandydata stac na to, zeby wydac 160 ts zl na kampanie!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*