Prasówka: mamy najmłodszego prezydenta miasta?

Tak wynika z ostatnich doniesień portalu gazeta.pl…

Taka sama informacja znajduje się zresztą w wydaniu papierowym. Pikanterii całej sprawie dodaje jeszcze to, że Zygmunt Frankiewicz jest prezydentem Gliwic od 1993 roku, a zatem niejako awansem… Powstaje pytanie, czy jest to zgodne z ustawą o samorządzie gminnym? Co na to NIK?

A swoją drogą, że tak sobie w GW jaja z prezydenta Gliwic robią…?

red.

13 Comments on "Prasówka: mamy najmłodszego prezydenta miasta?"

 1. Czepiasz się. Mnie bardziej ciekawi efekt dziennikarskiego śledztwa panaPrzemysława, które niechybnie przeprowadzi w sprawie zarzutów NIK wobec KZK GOP, w którego zarządzie dumnie zasiada prezydent Gliwic. Zapyta Zygmunta Frankiewicza o jego rolę w ustawianiu przetargów, czy nie? Bo że prezydent uważa wyniki kontroli NIK za pozytywne, to dla znających interpretowanie przez niego rzeczywistości, nie powinno być zaskoczeniem.

  • Dowiemy się pewnie, że faworyzując spółki miejskie KZK GOP wspiera lokalny biznes, zapewnia pracę na Śląsku itp. No bo gdyby wygrała jakaś firma spoza regionu albo co gorsza spoza kraju, to przecież te firmy by u nas na Śląsku upadły! Czyli KZK GOP działa w interesie naszego regionu. Więc w czym problem?

 2. Gdzie on jezdzi na rowerze, skoro w tej zabitej dechami wisce zwanej Gliwicami nie ma sciezek rowerowych? Wprawdzie Frankiewicz wzial z UE kilka mln zl na rozbudowe sciezek rowerwych w Gliwicach, ale gdzie te pieniadze wsiakly.

 3. Kolejne klamstwo: Frankiewicz jest caly czas i nadal pracownikiem Politechniki Slaskiej. Jest zatrudniony na Wydziale Organizacji i zarzadzania u Jana Kazmierczaka, swego partyjnego przyjaciela. Ciagnie z tego niezla kase. A swego czasu sena politechniki nie dal mu etatu profesora i teraz jest adiunktem.

  • Wedlug wybiorczej franio ma dopiero 20 lat, a wiec obecnie studiuje, tak ze chlopak ma przed soba dopiero przyszlosc, po zatarciu jego nieudacznictwa;)

   Zauwazylem, ze nasz nijaki fan wybiorczej sss9, ktory probuje nas tutaj zasypywac podobnymi , jak gw. tekstami, strasznie sie z tego powodu obroszyl:)

   Ciekaw jestem, czy bedzie tutaj kolejny jego *Twoj Ruch?;)

 4. http://www.wspolnota.org.pl/aktualnosci/aktualnosc/samorzadowiec-roku-2014-zygmunt-frankiewicz/ 

  To są niewątpliwie sukcesy, do których po części przyczyniły się m.in. osoby potrafiące jedynie pisać negatywne komentarze pod adresem ZF, a nie były w stanie stworzyć kontruktywnej i merytorycznej alternatywy.

 5. marianandrzejczak | 30 stycznia 2015 at 6:12 pm | Odpowiedz

  Czegóż nie czyni się dla dobra Państwa i Gliwic profesorze Kaźmierczak i Frankiewicz. Prawda? Nadejdzie czas w którym to dobro zostanie naliczone. Niech społeczeństwo widzi Wasze oddanie  i fakt   by nam żyło się lepiej. Czy tak trudno to pojąć Gliwiczanie ?

 6. A czy pan prezydent ZF podpisuje listę obecności w pracy jako adiunkt czy ma umowę śmieciową tak jak większość, ledwo zipiących polsich pracowników?

 7. Ze strony internetowej politechniki:

  Frankiewicz Zygmunt, adiunkt ze stop.dr hab.
  32-2777311, zygmunt.frankiewicz@polsl.pl
  Instytut Inżynierii Produkcji
  Zabrze, Roosevelta 26, pokój 216B

 8. Tak sie bawia na rynku w Gliwicach:

  https://www.youtube.com/watch?v=TfdysEY6JT4

  Nie? Zmiencie prezydenta.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*