Prasówka: Najgorszy rzecznik prasowy – Marek Jarzębowski. Najgorsze Biuro Prasowe – UM Gliwice.

Cóż, ranking złożony przez dziennikarzy, a zatem ludzi, którzy stykają się z wieloma rzecznikami i wieloma biurami prasowymi. I oto:

Najgorsze biura prasowe 2015 roku w woj. śląskim

1.Biuro prasowe Urzędu Miasta Gliwice – 30 pkt.

Bez pozytywnych zmian, mimo negatywnych notowań w zeszłorocznym rankingu rzecznika prasowego. Niezmiennie blokada informacyjna. Pan rzecznik czy ktokolwiek z biura prasowego zwykle nie mają czasu się wypowiadać. Często nie ma też żadnej możliwości, żeby wypowiedział się ktokolwiek inny np. naczelnik, dyrektor jakiejkolwiek gminnej jednostki czy nawet jej rzecznik.

Ranking najgorszych rzeczników prasowych 2015 roku w woj. śląskim

1.Marek Jarzębowski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Gliwicach – 87 pkt.

Niemiły, arogancki, nieuprzejmy, nieprzyjemny, nigdy nie miał czasu. Telefon od dziennikarza był dla niego karą. Niektórym nie udało się go nagrać nawet przez kilka lat.

Niezmienna blokada informacyjna urzędu. Niemal każdy temat z jakim się do niego dzwoni, jest w jego opinii nieistotny, wydumany, beznadziejny.

więcej: http://katowice24.info/rankig-najlepszych-i-najgorszych-rzecznikow-prasowych-2015-roku-w-woj-slaskim/\

Sprawa wymaga komentarza. Bo czegoś tu nie rozumiem. Jak można wyrzucać ponad 3 miliony złotych z budżetu na tak zwaną promocję, broszury, pióra, cuda…, skoro przegrywa się wszystko w ten najprostszy możliwy sposób – poprzez kontakt z ludźmi. Pamiętajmy, że służby prasowe Urzędu Miejskiego są niejako twarzą Gliwic. A to oznacza, że ktoś nam dorabia gębę!

Dariusz Jezierski

11 Comments on "Prasówka: Najgorszy rzecznik prasowy – Marek Jarzębowski. Najgorsze Biuro Prasowe – UM Gliwice."

 1. Mieszkaniec Gliwic | 5 maja 2016 at 8:24 pm | Odpowiedz

  Ciekawy ranking, czy można się tego wstydzić, na pewno nie cieszy mnie takie przodownictwo.

  W Miejskim Serwisie Informacyjnym może będzie zamieszczone ?

 2. Podstawowa cecha tego rzecznika, to taka, ze notoryznie klamie, tak jak i jego pracodawca.

 3. Samorządy w kształcie jak teraz są  nie tym czego oczekujemy. Nie rozumiem dlaczego żadna siła nie walczy z archaiczną Ustawą o Samorządach zezwalając praktycznie na powstawanie Samowładztwa i budowaniu klik .

  Bytność u ciągłej władzy tego samego "PaNa"  nawet wybieranego większością mniejszości to nieporozumienie. Pan RZECZNIK prasowy to PaNeK sam w sobie.

  Doskonały Pretorianin Wodza i jego OTOCZENIAI. Cóż by robił bez Wodza? Kim  by był bez Wodza? Pracownikiem i znawcą PRUiM owych osiągnięć?

  http://www.zycie-w-korycie.strefa.pl/index3.html

 4. Wlasnie wrocilismy z kolejnego wyjazdu za granice. Zgadzamy sie z opinia, ze ten, kto twierdzi, ze ruch rowerowy pod prad zwieksza zagrozenie, powinien natychmiast zostac pozbawiony prawa zajmowania sie organizacja ruchu samochodowego.

 5. Wladze Gliwic silne sa tylko tu w Gliwicach w stosunku do gliwiczan. Poza Gliwicami sie nie licza. Frankiewicz i cala ta ekipa powinna zosatc natychmiast usunieta z UM.

  • Nadzieja w PiS że pogoni te wszystkie kliki. Rozliczy ich tak naprawdę i przyjrzy się poczynaniom wodzów.

   Pamięta ktoś jak Frankiewicz Zygmunt za byle co podawał przeciwników do Sądu. Teraz  się uciszył. Nie wierzę w to że przez lata całe nie było nieprawidłowości. Temu należy się tylko przyjrzeć a potem na ławkę rezerwowych a nie emeryturę

   • … zacytuję Pana : "Nadzieja w PiS że pogoni te wszystkie kliki. … itd" .Podziwiam Pańska wiarę w PIS i metamorfozę, której dokona, a może współczuję Pańskiej naiwności … Otóż, drogi Panie, w tej materii nic sie nie zmieni, bo nie po to doszli do władzy – a jeśli już, to "jedni" zastąpieni zostana "drugimi", o dokładnie takiej samej mentalności lecz innych nazwiskach, zgodnie z zasadą "TKM – czyli "teraz kurwa my"". Życie codzienne dostarcza, już bez mała, niezliczonej ilosci przykładów na tę tezę i trzeba by być zupełnie ślepym, by tego nie dostrzegać. Nawet w tym małym zadupiu jakim są Gliwice mnożą się juz te przykłady. Niech Pan popatrzy na "aferę z Instytutem Onkologii" (link niżej). Niech Pan starannie popatrzy na oba zdjęcia, niech Pan sie przyjrzy "kreacji" Pani Poseł Barbary Dziuk (z PIS) – niech Pan zauważy, że wystarczy zmienic kolor teiże kreacji by wraz z nim zmieniły się i poglądy tego babska. Taki jest właśnie PIS, proszę Pana, właśnie taki … ale to dopiero początek … to babsko szyje już pewnie "nowe kreacje" … przydadzą się …

    http://www.24gliwice.pl/wiadomosci/nie-bedzie-podzialu-onkologii-nowy-dyrektor-nie-moge-narazic-pacjentow-na-eksperyment/ 

 6. Wnikliwy obserwator | 6 maja 2016 at 9:33 am | Odpowiedz

  Jak długo jeszcze to ponure indywiduum o nazwisku Jarzębowski będzie medialnym symbolem ekipy sprawującej władzę w Gliwicach? W przeszłości odegrał on przecież wyjątkowo niechlubną rolę w okresie prezydenckiego referendum odwoławczego w mieście. Został przyłapany na ohydnych kłamstwach, które kwalifikowały się do procesu sądowego. W wielu gliwickich kręgach był i jest uważany za notorycznego kłamcę i oszusta. Publicznie pisano, że zakończył swoją edukację na uzyskaniu matury w jednym z gliwickich ogólniaków. Nigdy nie ukończył żadnych studiów wyższych. Jest pozbawiony elementarnej ogłady, niezbędnej w kontaktach z ludźmi. Uchodzi za opryskliwego i aroganckiego urzędasa. Posiada też rzadko spotykaną cechę – wyzwala u swoich rozmówców uczycie żywiołowej antypatii, która pojawia się najdalej po upływie trzech minut rozmowy z tym osobnikiem. Niewielu ludzi wyróżnia się taką właściwością.   

  • "Jak długo jeszcze to ponure indywiduum o nazwisku Jarzębowski … " – piękne pytanie, ale odpowiedź na nie jest banalnie prosta – tak długo, jak długo "Prezydenckie Indywiduum" bedzie pełnić swoją funkcję czyli co najmniej do końca kadencji. Oprócz "tego indywiduum" i "inne indywiduua" też. Napisałem "co najmniej do końca kadencji" – i wiem co piszę. Jeśli bowiem Nieśmiertelnemu Indywiduum zachce sie jeszcze przez następną kadencję "słuzyc miastu i krajowi", to kolejne wybory wygra w "krótkich abcugach" i wierzę, że Pan jako "Wnikliwy obserwator" potrafi sobie odpowiedzieć na pytanie "dlaczego", choć większość gliwiczan nie potrafi … PIS był gorącym zwolennikiem kadencyjności – przed wyborami, dodam. Teraz już nie jest – a wie Pan dlaczego ? …

 7. Ci ludzie maja 2 cele. Cel 1: wlasna kasa. To jest cel glowny. Cel 2: szkodzic Gliwicom. To tak dla zabawy.

 8. Czy to prawda, ze Frankiewicz odsunal Piotra Wieczorka od podejmowania jakiejkowlwiek decyzji i jego role przejal Jarzebowski?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*