Prasówka: Nie znam się na magii… – rozmowa Małgorzaty Licheckiejz Grzegorzem Krawczykiem

Nie znam się na magii i nie mam kompleksu zaścianka. Uważam, że dobry teatr można zrobić wszędzie, nawet w zaścianku, w drewnianym baraku w miasteczku pod białoruską granicą, bez uciekania się do zbędnych sztuczek, które może i są efektowne, ale trwałego pożytku nie przynoszą. Brak etatowych aktorów w teatrze instytucjonalnym takim jak GTM jest czymś zastanawiającym, przyzna pani?

Tak odpowiedział na jedno z pytań redaktor Małgorzaty Licheckiej Grzegorz Krawczyk, dyrektor Gliwickiego Teatru Muzycznego.

Cała rozmowa:

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/222577.html

red.

1 Comment on "Prasówka: Nie znam się na magii… – rozmowa Małgorzaty Licheckiejz Grzegorzem Krawczykiem"

  1. "nie można być i matką, i dziewicą" – powiedział ktoś, kiedyś, Historia ludzkości zna wprawdzie taki wyjątek, ale to historia dość zamierzchła, a wyjątek niezbyt udokumentowany, historycznie dodajmy. Jako "życiowo doświadczony" optuję za niemożliwością "łączenia obu funkcji" jednocześnie, czyli "matki" i "dziewicy" oczywiście. Nie o tym chciałem jednakże, bo ani to "dzień matki" ani tym bardziej "dzień dziewic", choć nie wiem czy ten drugi "dzień" istnieje. O Krawczyku miała być mowa, bo jak juz wczesniej zauważono, był łaskaw udzielić wywiadu Pani Małgorzacie Licheckiej z Nowin Gliwickich (w skrócie NG). Czy to ze strony rzeczonego Krawczyka pomysł był dobry ? – tego nie wiem, a raczej sądzę, że nie był. Dyrektor Krawczyk, czy to mu sie podoba czy nie, albo też czy robił to świadomie czy też nie, próbował jednakowoż w/w Pani Redaktor z NG uświadomić tę właśnie prawdę, którą byłem otworzyłem mój post – jednym słowem, że bycie "matką i dziewicą" ma marne szanse realizacji, czyli jest niemożliwe. Pani Redaktor "za Boga" nie chciała w tę "ziemską prawdę" uwierzyć i chyba nie uwierzyła. Argumenty Krawczyka wydawały się dośc przejrzyste i logiczne i twardo na ziemi oparte, choć pewnie dla wielu przykre. Pani Redaktor pozostawała "przy swoim". No cóż – "jedni czerpią wiedzę" z podręcznika do biologii, a inni … z Pisma Świętego. Która wiedza lepsza lub wartościowsza – nie mnie, szarakowi oceniać … Wolę jednakowoż Krawczyka, co nie oznacza, że " kobitkami gardzę" …

Leave a comment

Your email address will not be published.


*